Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Bitcoin osiąga nowe ATH! Za 1 BTC zapłacisz już 28 850 USD

Bitcoin osiąga nowe ATH! Za 1 BTC zapłacisz już 28 850 USD

Bitcoin
30 grudnia, 2020
1004
bitcoin-3656764_960_720

Mazel tov! Bitcoin, największa kryptowaluta według kapitalizacji wyznaczyła dziś nowe ATH. Wg strony CoinMarketCap, pierwsza cyfrowa waluta dotknęła szczytu na poziomie 28 860 dolarów.

Od tego czasu cena BTC zdążyła już spaść do obecnego poziomu 28 300 dolarów. Jego cena cały czas jest 3,93-procentowym plusie w ciągu ostatnich 24 godzin i 17,62% w ciągu ostatniego tygodnia.

Wraz z ATH okazuje się, że Bitcoin potroił swoją cenę od lipca i wzrósł ponad pięć razy od marca. W swoim dzisiejszym szczytowym momencie marketcap Bitcoina wyniósł 528 miliardów dolarów, co stanowi lwią część całej kapitalizacji rynku kryptowalut – 740 miliardów dolarów. Co ciekawe jest to wynik podobny do wyników spółki Warrena Buffeta – Bearkshire Hathaway.

Często inne monety naśladują cenę BTC. Tym razem jednak w ciągu ostatnich 24 godzin, największe monety na rynku nie odzwierciedlały sukcesu Bitcoina. Druga najbardziej popularna moneta, Ethereum, która w ciągu ostatniego tygodnia wzrosła o tyle samo co Bitcoin, w skali 24 godzinnej zyskała zaledwie 2%.

XRP, moneta obarczona pozwem sądowym, który SEC wniósł przeciwko Ripple Labs i jej twórcom, wzrosła o 9% w ciągu ostatniego dnia, jednak spadła o 38% w ciągu ostatniego tygodnia.

Grayscale napędza ceny?

Duża część instytucjonalnych inwestycji to zakupy BTC zrobione przez Grayscale Investments. Ta amerykańska firma w ramach swojego portfela oferuje publicznie notowane kryptowalutowe fundusze. Tylko w tym roku zdobyła ponad 16 miliardów dolarów w ramach swojego funduszu Bitcoin, GBTC.

Średni wolumen obrotu w GBTC wynosi ponad 12-22 miliony dolarów dziennie. Wynika to zarówno z zakupów instytucjonalnych, jak i inwestorów robiących arbitraż, szybko realizując zysk. Grayscale w dużej mierze pomogło zwiększyć popyt na Bitcoina, co z kolei napędza wzrost cen aktywów i na odwrót.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.