Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Giełda Crypto.com – nowy gigant na rynku

Giełda Crypto.com – nowy gigant na rynku

Giełdy i kantory
27 sierpnia, 2020
2551
crypto.com giełda

Jeśli wierzyć twórcom platformy Crypto.com, głównym celem firmy jest przyspieszenie procesu, który ostatecznie doprowadzi świat do rezygnacji z klasycznych pieniędzy na rzecz kryptowalut.

Na razie nie ma powodów, by wątpić w te słowa, a marka zdążyła już zasłużyć się dla technologii blockchain, tworząc kompleksowy system, który umożliwia swoim klientom przechowywanie, handel i płatności najpopularniejszymi kryptowalutami, takimi jak Bitcoin czy Ethereum.

Jakiś czas temu, dzięki współpracy z VISA, udało jej się stworzyć kartę płatniczą MCO, która oferowała niedostępne wcześniej korzyści z płacenia kryptowalutami gdziekolwiek, gdzie akceptowane są karty VISA. Giełda kryptowalut, nazwana po prostu “Exchange”, jest więc jednym z wielu projektów Crypto.com, jednak, mimo wszystko, projektem wyjątkowo ambitnym.

Tworząc Exchange, firma najwyraźniej miała na celu powołanie do życia platformy, która będzie swoistą ojczyzną miłośników handlu i spekulacji na cenach cyfrowego pieniądza. Czy się udało?

Dlaczego warto założyć konto na Crypto.com Exchange?

  • Platforma pozwoli nam na 90 dni handlu bez opłat transakcyjnych

Przede wszystkim, nowe konta na Crypto.com zostaną zwolnione z prowizji od transakcji na całe 3 miesiące. Oznacza to, że przez równe 90 dni, możemy mnożyć cyfrowe aktywa, nie płacąc przy tym za operacje typu maker/taker ani grosza. To ogromny plus, szczególnie dla tych, którzy wiedzą, że uda im się produktywnie wykorzystać ten okres.

  • W The Syndicate nabędziemy nowe kryptowaluty za 50% wartości

Jedną z opcji, które zwracają szczególną uwagę, jest coś, co twórcy Crypto.com Exchange nazwali tajemniczo – “the Sindycate”. W praktyce jest to grupa, do której regularnie będziemy mieli okazję się dostać, a która to, na z góry określony czas, zyskuje możliwość nabycia nowych kryptowalut za połowę ceny rynkowej. To jedna z tych propozycji, które pomagają Crypto.com wyróżnić się na rynku najbardziej.

  • Staking CRO z rocznym oprocentowaniem 20%

Crypto.com przygotowało też coś wyjątkowego dla entuzjastów dochodu pasywnego, umożliwiając tzw. staking swoich tokenów, czyli CRO. Oprocentowanie w skali roku jest wyjątkowo atrakcyjne, bo wynosi aż 20%.

  • Przejrzysty interfejs

Jeśli mieliśmy wcześniej choćby sporadyczny kontakt z platformami tradingowymi, na Crypto.com Exchange poczujemy się jak w domu. Jeśli jednak nasza przygoda z giełdą dopiero się zaczyna — adaptacja potrwa zaledwie kilkanaście minut. Interfejs jest prosty, przejrzysty, a do tego wygląda tak, jak działa, czyli po prostu świetnie. Duży plus.

Zakładamy nowe konto użytkownika w Crypto.com Exchange.

W porównaniu z konkurencyjnymi serwisami założenie własnego konta w Crypto.com jest dość proste.
Po wciśnięciu przycisku “Sign-Up” zostaniemy przekierowani do ekranu rejestracji. Jeśli jesteśmy już użytkownikami aplikacji mobilnej Crypto.com, wybieramy odpowiednią opcję, czyli – “Continue as Crypto.com App user”, po czym zostaniemy poproszeni o ustawienie hasła. Jeśli to nasz pierwszy kontakt z marką Crypto.com- wypełniamy krótki formularz.
Wklepujemy do systemu podstawowe informacje, takie jak nasze imię, nazwisko, data urodzenia oraz narodowość, po czym tworzymy konto.

Aby przejść pierwszy poziom weryfikacji użytkownika, będziemy musieli podać także swój numer telefonu, po czym uzyskamy dostęp do podstawowych funkcjonalności giełdy. Na tym etapie weryfikacji, wypłaty środków ograniczone są do okrągłych 5000 USD dziennie. Limit ten nie powinien sprawić kłopotów sporej części użytkowników, jednak jeśli jesteśmy większym graczem, chcącym pozbyć się ograniczeń, serwis zażąda od nas pełnej weryfikacji KYC. Ta nie jest jednak przesadnie uciążliwa i po wysłaniu dowodu tożsamości i czytelnego selfie, limit dziennych wypłat wzrośnie do 100 BTC.

Opłaty i prowizje

Crypto.com Exchange oferuje jedne z niższych prowizji w branży. Standardową opłatą za zlecenie typu “maker” jest zaledwie 0.1%, a w przypadku zleceń “taker” – 0.16%. Nie oznacza to jednak, że serwis nie pozwala nam obniżyć, lub w niektórych przypadkach — całkowicie pozbyć się opłat.
Pierwszą z opcji jest wygenerowanie obrotu wartego 100 milionów dolarów w 30 dni handlu. Przy tak potężnym wolumenie, nasze opłaty nieco stopnieją i za transakcje “maker” i “taker”, zapłacimy kolejno 0.04 i 0.1%. Niestety, z tej możliwości, ze względu na wysokie wymagania, nie skorzysta zdecydowana większość użytkowników. Na szczęście, Crypto.com, proponuje im inną drogę do obniżenia prowizji.
By ta spadła o całe 20%, musimy nabyć 10 000 tokenów kryptowaluty Crypto.com Coin, czyli CRO. Chociaż i ta opcja może nie być przeznaczona dla każdego, twórcy platformy pozostawili nam pewne możliwości, za co należy im się plus.

Ponadto, nowi użytkownicy są zwolnieni z prowizji za handel przez okres 3 miesięcy!

Jakie kryptowaluty obsługuje Crypto.com?

Dobra wiadomość jest taka, że platforma obsługuje zdecydowaną większość najpopularniejszych kryptowalut. Bez problemu zainwestujemy swoje środki w jedną z wielu dostępnych par kryptowalutowych, takich jak BTC/ETH, LTC/ETH itd.

Nieco gorszą wiadomością jest, że na dostępne pary składa się w sumie ponad dwadzieścia tokenów, co oczywiście nie jest wynikiem złym, jednak niektórych może rozczarować. Oczywiście giełda stale wprowadza nowe kryptowaluty na swoją platformę, dzięki czemu w niedalekiej przyszłości oferta aktywów z pewnością będzie bardzo atrakcyjna.

Obecnie giełda obsługuje takie kryptowaluty/tokeny jak: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), XRP (XRP), CRO (Crypto.com), USDT, USDC, DAI, Chainlink (LINK), Stellar Lumens (XLM), EOS (EOS), Cardano (ADA), ICON (ICX), Cosmos (ATOM), Tezos (XTZ), Bitcoin Cash (BCH), VeChain (VET), OmiseGO (OMG), NEO (NEO), Algorand (ALGO), Pax Gold (PAXG), Basic Attention Token (BAT), Kyber Network (KNC), Compound (COMP)

W jaki sposób dokonamy wpłat i wypłat?

W teorii Crypto.com umożliwia nam wpłaty i wypłaty jedynie w kryptowalutach, uniemożliwiając tzw. transakcje FIAT, czyli te z użyciem pieniądza fiducjarnego. W tych okolicznościach, niemożliwym jest zasilenie naszego konta np. walutą Euro, jednakże istnieje sposób, który pozwoli nam obejść to ograniczenie. Rozwiązanie jest banalnie proste — wystarczy ściągnąć aplikację mobilną Crypto.com i za jej pomocą kupić wybraną przez nas kryptowalutę, po czym przetransferować środki na konto Exchange.

Cyfrowa twierdza szyfrów, czyli bezpieczeństwo na platformie.

W kwestiach bezpieczeństwa, Crypto.com to niedościgniony lider. Właściciele marki przykładają do nich tak wielką wagę, że do tej pory serwis może pochwalić się niezliczoną ilością certyfikatów, m.in. certyfikatem zgodności ze standardami ISO i PCI: DSS3, które otrzymała jako pierwsza firma zajmująca się kryptowalutami. Należy wspomnieć także o współpracy z Ledger Vault, zapewniającym opiekę nad depozytami klientów i ubezpieczającym je na łączną kwotę 360 milionów dolarów. Jeśli nazwa firmy nic nam nie mówi — Ledger Vault to światowy lider w zabezpieczaniu aktywów zgromadzonych w technologii blockchain.

Tak, jest bezpiecznie, jednak właściciele Crypto.com nie zamierzają na tym poprzestać i nieustannie wprowadzają nowe rozwiązania, by zapewnić klientom najwyższe możliwe standardy bezpieczeństwa.
Ciekawostką, choć dosyć istotną dla dociekliwych, jest fakt, iż Crypto.com przechowuje środki swoich klientów w trybie offline, uniemożliwiając potencjalną ich utratę w wyniku np. ataku hakerskiego. To dodatkowo utwierdza w przekonaniu, że nasze pieniądze są w dobrych rękach.

Opinie użytkowników.

Wedle klientów Crypto.com, jednymi z największych korzyści na platformie, są przede wszystkim konkurencyjne, niskie prowizje. Twórcy zdają się rozumieć, że w dłuższej perspektywie, wysokie opłaty od operacji potrafią skutecznie zniechęcić użytkownika.

W Crypto.com Exchange, opinie na temat opcji dodatkowych i bonusów także są naprawdę niezłe. Platforma zachęca nowych klientów kilkumiesięczną wolnością od jakichkolwiek prowizji, po czym przekonuje do pozostania, dzięki pionierskim w branży rozwiązaniom, takim jak program The Syndicate. Użytkownicy serwisu chwalą sobie także aplikację mobilną i w szczególności — interfejs platformy Crypto.com — opinie sugerują, że jest to jeden z najprostszych do opanowania systemów tego typu.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.