Rozpocznij z Brave Browser

eToro – handel na kryptowalutach – kopiuj transakcje najlepszych traderów

eToro – handel na kryptowalutach – kopiuj transakcje najlepszych traderów

Giełdy i kantory
Marzec 20, 2019
168
  eToro jest światowym liderem oferującym cyfrowe rozwiązania finansowe z technologią CryptoFund. W tym artykule przedstawiamy podstawowe fakty i szczegółowe informacje dotyczące samego eToro, jak i korzystania z tej platformy. Spis treści eToro – podstawowe informacjeeToro – regulacje i licencjeZalety i unikalne funkcjonalności oferowane przez eToroKontaBezpłatne konto demoInwestowanie w kryptowaluty na platformie eToroFunkcjonalność “CopyFund” na...
platforma etoro

 

eToro jest światowym liderem oferującym cyfrowe rozwiązania finansowe z technologią CryptoFund. W tym artykule przedstawiamy podstawowe fakty i szczegółowe informacje dotyczące samego eToro, jak i korzystania z tej platformy.

eToro – podstawowe informacje

eToro jest znaną firmą zajmującą się tzw. handlem społecznościowym. Jest ona wysoce regulowaną i licencjonowaną platformą handlu kryptowalutami. Handel społecznościowy to funkcjonalność, która oferuje traderom możliwość uzyskania informacji od innych handlowców, a następnie skorzystania z ich doświadczenia giełdowego w celu wykonywania inwestycji. Prościej mówiąc – eToro daje możliwość “kopiowania” inwestycji najlepszych graczy. W związku z tym eToro wydaje się liderem zarówno dla początkujących, jak i dla profesjonalnych traderów na rynkach kryptowalut.

Założona w 2006 roku z oryginalną nazwą „RetailFX” – eToro stała się jedną z wiodących platform handlowych, która oferuje unikalną koncepcję handlu społecznego. Platforma eToro służy do handlu różnymi aktywami, w tym indeksami, kryptowalutami, surowcami, akcjami i wieloma innymi.

Stworzony przez eToro system handlu został dostosowany do potrzeb użytkowników o zróżnicowanym poziomie doświadczenia i wiedzy na temat inwestowania. eToro wydaje się być tak intrygujący, że według statystyk, na platformie codziennie przybywa tysiące nowych użytkowników związanych z inwestycjami w różne aktywa, w tym bitcoina i inne kryptowaluty.

eToro – regulacje i licencje

eToro jest jedną z najbardziej niezawodnych i legalnych platform transakcyjnych. Jest to wysoce regulowana społeczność handlowa, która zapewnia użytkownikom pewność, uczciwość i niezawodność transakcji. Firma jest kontrolowana w dwóch odrębnych jurysdykcjach: na Cyprze i w Wielkiej Brytanii.

W Wielkiej Brytanii eToro działa za pośrednictwem eToro (United Kingdom) Ltd i jest zarejestrowane przez FCA (Financial Conduct Authority) pod numerem referencyjnym FCA 583263. Ponieważ zarówno FCA, jak i CySEC działają na podstawie MiFID (Dyrektywa w sprawie rynków instrumentów finansowych) oznacza, że ​​eToro jest brokerem zgodnym z MiFID i został upoważniony do działania na terenie całej strefy Unii Europejskiej.
 

Na Cyprze eToro podlega jurysdykcji CySEC (Cyprus Securities Exchange Commission). Platforma jest licencjonowana na podstawie licencji CIF (Cyprus Investment Firms – Cypryjskich Firm Inwestycyjnych). Oznaczona jest ona numerem 109/10. eToro spełnia wszelkie restrykcyjne wymogi regulacyjne, takie jak praca z odpowiednią kapitalizacją, a także utrzymywanie oddzielnych kont dla środków klientów.

Obecnie eToro ma ponad 5 milionów użytkowników z ponad 170 krajów na całym świecie. Klienci firmy uzyskują dostęp do handlu różnymi instrumentami obrotu finansowego, takimi jak towary, indeksy, akcje, waluty i kontrakty CFD. Projekt eToro.com przyciąga coraz więcej nowych klientów. W związku z tym, platforma stała się rozpoznawalna i szanowana. Ponadto jest ona jedną z największych tego typu na świecie.

Jakiś czas temu eToro uruchomiło swoją indywidualną platformę inwestycji społecznościowych o nazwie „OpenBook”. Wprowadziła również unikalną funkcję określaną jako „CopyTrading”. Firma ponadto oferuje ciekawe rozwiązania w postaci aplikacji na telefony. Ma to na celu umożliwienie traderom obserwowanie, śledzenie i kopiowanie wiodących transakcji z całego świata w sposób zautomatyzowany. Są one dostępne na wszystkie popularne systemy operacyjne (Android, iOS itp.)

Czytaj również:  Jak kopać / zdobyć bitcoiny?

Zalety i unikalne funkcjonalności oferowane przez eToro

Platforma handlowa eToro stanowi doskonałe miejsce do wykonywania transakcji inwestycyjnych, a także jest świetnym źródłem bogatych w wiedzę programów edukacyjnych w zakresie handlu kryptowalutami, akcjami i innymi instrumentami finansowymi.

 • Jedną z najbardziej atrakcyjnych cech tej platformy transakcyjnej jest to, że skupia wokół siebie ogromną społeczność graczy inwestujących w kryptowaluty i inne instrumenty giełdowe.
 • W przeciwieństwie do innych platform handlowych, eToro stawia sobie za cel wykorzystywanie mądrości tłumu do pomocy inwestorom w maksymalizacji ich zwrotu z inwestycji. Ta społeczościowa platforma pozwala traderom obserwować udane transakcje innych handlowców na rynku i kopiować ich poczynania.

Konta

Minimalna wartość depozytu na eToro wynosi 100 USD. Każdy, kto wpłaci depozyt w wysokości ponad 20 000 USD zostaje członkiem Premium. Członek premium może skorzystać ze specjalnych korzyści, takich jak spersonalizowana karta kredytowa Payoneer, osobisty menedżer konta, szybsze wypłaty i dostęp do specjalnego pokoju tradingowego eToro.

Poza tym, eToro nie pobiera żadnych dodatkowych kosztów i prowizji za kopiowanie dowolnego, nawet najbardziej zyskownego gracza. Spready pozostają takie same, nawet gdy trader kopiuje innego przedsiębiorcę lub gdy trader handluje “na sobie”.

Bezpłatne konto demo

Zależne od kraju pochodzenia użytkownika, minimalna wartość początkowego depozytu na platformie eToro wynosi zazwyczaj od 50 do 1000 USD. eToro.com jest wiodącym brokerem giełdowym, oferującym bezproblemowe otwieranie kont inwestycyjnych z nawet najmniejszym depozytem. Oprócz tego firma oferuje również bezpłatne konto treningowe (zwane inaczej demonstracyjnym lub demo), które może być używane do przetestowania platformy, sprawdzenia się w handlu czy sprawdzenia wyników finansowych, które można osiągnąć.

Bezpłatne konto demonstracyjne pozwala przetestować funkcjonalność i niezawodność platformy eToro.com bez jakiegokolwiek wkładu finansowego. Wszystkie transakcje będą wykonywane w czasie rzeczywistym, wszystko będzie się odbywać tak, jak na rachunku prawdziwym, jednak obracać będziemy wirtualnymi pieniędzmi, których nie możemy stracić, ale również zamienić na prawdziwą gotówkę.

Inwestowanie w kryptowaluty na platformie eToro

Na platformie eToro można inwestować w następujące kryptowaluty:

 • Bitcoin (BTC)
 • Bitcoin Cash (BCH)
 • Ethereum
 • Ripple (XRP)
 • DASH (DASH)
 • LTC (Litecoin)
 • XLM (Stellar)
 • EOS (EOS)
 • NEO (NEO)
 • ZCash (ZEC)
 • BNB (Binance Coin)

Jeżeli chcesz zacząć inwestowanie w kryptowaluty na platformie eToro, możesz to zrobić z wielką łatwością. Tak naprawdę wystarczy kilka kliknięć, aby rozpocząć handel na rynkach kryptowalutowych. Aby to zrobić, potrzebujesz jedynie zarejestrować się i ukończyć standardowy proces weryfikacyjny.

Pierwszym krokiem do handlu na platformie eToro jest zarejestrowanie się na oficjalnej stronie. Utworzenie konta wymaga podanie prawdziwych danych osobowych, adresu email i innych szczegółów. Po zakończeniu procesu rejestracji możesz zalogować się do konta w systemie transakcyjnym. Aby zainwestować w kryptowaluty wystarczy jedynie kliknąć w przycisk “Zainwestuj w Bitcoin” (lub inną kryptowalutę).

Czytaj również:  Bitcoin i Dynamiczny ruch w świecie kryptowalut

Funkcjonalność “CopyFund” na eToro

Innowacyjna usługa eToro CopyFund umożliwia traderom inwestowanie w gotowe i sprawdzone portfele. Nie musisz zastanawiać się nad wyborem najlepszej opcji inwestycyjnej – możesz zlecić platformie, aby zainwestowała w najlepiej sprawdzające się portfele na platformie (prościej mówiąc – skopiowała inwestycje najlepszych graczy) lub portfele, które zawierają instrumenty przynoszące największy dochód.

Oczywiście najlepszą rzeczą jest to, że nie ponosisz żadnych opłat ani prowizji za inwestowanie w takie gotowe portfele i zarządzanie inwestycjami.

eToro pozwala inwestować w dwa główne typy funduszy kopiowania. To są:

 • Top Trader CopyFunds, który składa się z najlepszych i najbardziej zrównoważonych inwestorów dostępnych na eToro
 • Market CopyFunds, które łączą wszystkie towary, akcje CFD lub ETF w ramach wybranej strategii rynkowej.

Głównym celem CopyFunds firmy eToro jest pomoc handlowcom w zminimalizowaniu ich długoterminowych zagrożeń. Ma również na celu promowanie szerokich możliwości szybkiego wzrostu poprzez tworzenie zdywersyfikowanych inwestycji.

Po wybraniu konkretnej strategii CopyFunds, która odpowiada Twoim potrzebom inwestycyjnym, wszystko, co musisz zrobić, to wprowadzić żądaną kwotę, którą chcesz zainwestować.

Wpłaty i wypłaty na eToro

Wpłaty i depozyty na platformie eToro

Ponieważ eToro zezwala na handel wyłącznie w walucie USD, każda kwota depozytu w innej walucie zostanie przeliczona na równowartość w dolarach amerykańskich. Minimalna kwota depozytu za pomocą tej platformy transakcyjnej w celu otwarcia rachunku transakcyjnego na żywo wynosi od 50 do 1000 USD. Zwykle zależy to od kraju pochodzenia użytkownika.

Na przykład minimalna wartość depozytów Neteller wynosi od 50 do 1000 USD. Maksymalna wartość depozytu wynosi 10 000 USD. Jednocześnie GiroPay i Webmoney mają minimalny depozyt w przedziale od 50 do 1000 USD. Maksymalna wartość wpłaty pieniędzy wynosi 30 000 USD. Yandex, który jest rosyjskim portalem handlowym, ma maksymalną wartość depozytu 5000 USD.

Aby zapewnić wygodę inwestorom, deponowanie pieniędzy odbywa się za pomocą najpopularniejszych systemów płatności. Dostępne opcje wpłaty to MasterCard, Visa oraz karty kredytowe. Inwestorzy mogą również zasilać konto za pomocą tradycyjnych przelewów bankowych, a także za pośrednictwem Wirecard, czyli karty Wire & Credit, Skrill Limited UK, Neteller, PayPal, China Union Pay, Webmoney UK i Wirecard.

Wypłaty z platformy eToro

W przypadku gdy chcemy wypłacić pieniądze z platformy, należy w tym celu wypełnić krótki formularz wypłaty dostępny w panelu, a następnie potwierdzić chęć przelania środków. Wypłaty można dokonać na konto bankowe, kartę kredytową, Paypal, Netller, Skrill, WebMoney,

Wypłaty środków z platformy trwają przeważnie maksimum 2-3 dni, jednak może się zdarzyć, że okres ten wydłuży się do 8 dni.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz lub opinię