BitMEX jest giełdą instrumentów pochodnych stworzoną przez ekspertów tradingu i finansów. Umożliwia ona handel lewarowany na instrumentach kryptograficznych. Nie jest to tradycyjna giełda kryptowalut, taka jak Binance czy Kraken, ponieważ tutaj nie ma możliwości bezpośredniego zakupu cyfrowych walut, a jedynie handel na kontraktach odzwierciedlających rzeczywisty kurs kryptowalut.

Handel w BitMEX wyróżnia się kilkoma szczegółami. Co najważniejsze, firma oferuje handel na kryptowalutach z dźwignią sięgającą do 100x. Ponadto, wyniki handlowe i stan konta są zawsze mierzone w Bitcoinach. Na platformie znajdziemy takie instrumenty jak:

  • Bitcoin (maksymalna dźwignia 100x)
  • Ethereum (maksymalna dźwignia 50x)
  • Litecoin (maksymalna dźwignia 33.3%)
  • Bitcoin Cash (maksymalna dźwignia 20x)
  • Ripple (maksymalna dźwignia 20x)
  • Cardano (maksymalna dźwignia 20x)
  • EOS (maksymalna dźwignia 20x)
  • TRON (maksymalna dźwignia 20x)

Od momentu powstania w 2014 roku do chwili obecnej, BitMEX wykazywał się profesjonalizmem i dużym poziomem bezpieczeństwa, ponieważ nie doznał żadnych znaczących strat (np. w wyniku ataku hakerów). Jest to zawsze pozytywny znak, choć nie stanowi gwarancji stabilności w przyszłości. Ponadto firma jest zachwalana przez swoich użytkowników i tudno o znalezienie negatywnych opinii na temat giełdy.

Proces weryfikacji w BitMEX jest prosty i polega jedynie na weryfikacji adresu e-mail użytkownika. Po przejściu przez ten krótki i prosty proces weryfikacji, nie ma ograniczeń dla handlu. Inwestorzy muszą mieć co najmniej 18 lat, aby zarejestrować się na platformie.

Warto jednak zauważyć, że handlowcy ze Stanów Zjednoczonych nie mogą korzystać z BitMEX, ponieważ używa on kontroli IP w celu potwierdzenia, że użytkownicy nie znajdują się na terenie USA. Podczas gdy niektórzy handlowcy z siedzibą w Stanach Zjednoczonych ominęli to za pomocą VPN, nie zaleca się, aby osoby mieszkające w Stanach Zjednoczonych rejestrowały się w serwisie BitMEX.

Platforma handlowa

BitMEX dostarcza zaawansowaną platformę do handlu na kontraktach kryptowalutowych. Funkcjonalność wykresów jest dostarczana przez TradingView, co oznacza, że entuzjaści analizy technicznej będą zadowoleni. Ponadto platforma jest atrakcyjna wizualnie, a jej panel jest przyjazny dla użytkownika.

Opłaty na BitMEX.com

BitMEX pobiera obecnie opłaty w wysokości 0,025% dla market maker i 0,075% dla market taker. Istnieje również opłata w wysokości 0.05% za kontrakty terminowe.

W odniesieniu do oferowanej dźwigni finansowej, jak wspomniano wcześniej, BitMEX oferuje lewar wynoszący do 100x, przy czym wielkość dźwigni waha się konkretnej pary walutowej. Należy jednak pamiętać, że handel z dużą dźwignią jest dosyć skomplikowany i zalecany dla profesjonalnych graczy.

Wpłaty i wypłaty

Wpłaty i wypłaty na BitMEX odbywają się wyłącznie za pomocą Bitcoina i są bezpieczne oraz praktycznie darmowe (pomijając koszta sieciowe, które opłacają górników utrzymujących sieć Bitcoina). Bitcoin również służy na platformie jako zabezpieczenie umowy handlowej. Dlatego aby zacząć inwestowanie na BitMEX z dźwignią potrzebujesz zaopatrzyć się w Bitcoiny. Możesz to na przykład zrobić na Coinbase za pomocą karty kredytowej/debetowej lub na VirWox za pomocą Paypala.

Minimalny depozyt rozpoczęcia inwestycji z dźwignią to 0,001 BTC, a limity wypłat nie obowiązują.

Czy BitMEX jest bezpieczny?

BitMEX słynie z wysokiego poziomu bezpieczeństwa i systemu kontroli ryzyka. Wykorzystuje wpłaty wielopodpisowe i plany wypłat, z których mogą korzystać tylko partnerzy BitMEX.

Ta platforma jest jedną z najlepszych tego typu, dlatego jeżeli chcesz rozpocząć inwestowanie w kryptowaluty z dźwignią, będzie to najlepszy wybór. Obecnie nie istnieje żadna poważna konkurencja dla platformy BitMEX jeżeli chodzi o handel na kryptowalutach z dźwignią (sięgającą aż 100x!). Tym bardziej, że BitMEX oferuje dźwignie nie tylko dla Bitcoina, ale i Ethereum, Litecoin, Ripple (XRP), Cardano, Bitcoin Cash, EOS czy TRON.

Otrzymaj darmowe $10 za dołączenie do Coinbase i zakup kryptowalut na kwotę powyżej $100


1 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 51 vote, average: 5,00 out of 5 (1 votes, average: 5,00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this.
Loading...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *