Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

BitMEX – kryptowaluty z dźwignią do 100x! Recenzja i opinie

BitMEX – kryptowaluty z dźwignią do 100x! Recenzja i opinie

Giełdy i kantory
5 czerwca, 2020
4419
BITMEX - dźwignia na bitcoinie

BitMEX jest giełdą instrumentów pochodnych stworzoną przez ekspertów tradingu i finansów. Umożliwia ona handel lewarowany na instrumentach kryptograficznych. Nie jest to tradycyjna giełda kryptowalut, taka jak Binance czy Kraken, ponieważ tutaj nie ma możliwości bezpośredniego zakupu cyfrowych walut, a jedynie handel na kontraktach odzwierciedlających rzeczywisty kurs kryptowalut.

Handel w BitMEX wyróżnia się kilkoma szczegółami. Co najważniejsze, firma oferuje handel na kryptowalutach z dźwignią sięgającą do 100x. Ponadto, wyniki handlowe i stan konta są zawsze mierzone w Bitcoinach. Na platformie znajdziemy takie instrumenty jak:

 • Bitcoin (maksymalna dźwignia 100x)
 • Ethereum (maksymalna dźwignia 50x)
 • Litecoin (maksymalna dźwignia 33.3%)
 • Monero (maksymalna dźwignia 25x)
 • Bitcoin Cash (maksymalna dźwignia 20x)
 • Ripple (maksymalna dźwignia 20x)
 • Cardano (maksymalna dźwignia 20x)
 • EOS (maksymalna dźwignia 20x)
 • TRON (maksymalna dźwignia 20x)
 • Zcash (maksymalna dźwignia 5x)
 • oraz inne.

Od momentu powstania w 2014 roku do chwili obecnej, BitMEX wykazywał się profesjonalizmem i dużym poziomem bezpieczeństwa, ponieważ nie doznał żadnych znaczących strat (np. w wyniku ataku hakerów). Jest to zawsze pozytywny znak, choć nie stanowi gwarancji stabilności w przyszłości. Ponadto firma jest zachwalana przez swoich użytkowników i tudno o znalezienie negatywnych opinii na temat giełdy.

Proces weryfikacji w BitMEX jest prosty i polega jedynie na podaniu adresu e-mail użytkownika. Po przejściu przez ten krótki i prosty proces rejestracji, który nie wymaga przesyłania dokumentów droga do handlu lewarowanego na kryptowalutach stoi w pełni otworem. Inwestorzy muszą mieć co najmniej 18 lat, aby zarejestrować się na platformie.

Warto jednak zauważyć, że inwestorzy ze Stanów Zjednoczonych nie mogą korzystać z BitMEX, ponieważ używa on kontroli IP w celu potwierdzenia, że użytkownicy nie znajdują się na terenie USA. Jeżeli w przyszłości planujesz wycieczkę do Ameryki, bądź tam mieszkasz – zawsze korzystaj z VPN z polskim adresem IP – w innym wypadku Twoje konto może zostać tymczasowo zablokowane.

Platforma handlowa

BitMEX dostarcza zaawansowaną platformę do handlu na kontraktach kryptowalutowych. Funkcjonalność wykresów jest dostarczana przez TradingView, co oznacza, że entuzjaści analizy technicznej będą zadowoleni. Ponadto platforma jest atrakcyjna wizualnie, a jej panel jest przyjazny dla użytkownika.

Opłaty i prowizje na BitMEX.com

Dla Bitcoina BitMEX pobiera opłaty w wysokości -0,025% dla market maker i 0,075% dla market taker. Dla pozostałych kryptowalut prowizje maker i taker wynoszą odpowiednio -0.05% i 0.25% Istnieje również opłata w wysokości 0.05% za kontrakty terminowe.

Tabela prowizji dla kryptowalut

Kryptowaluta
Maksymalna dźwignia 
Prowizja “maker” 
Prowizja “taker”
Bitcoin 100x -0.0250% 0.0750%
Bitcoin Cash 20x -0.0500% 0.2500%
Cardano 20x -0.0500% 0.2500%
EOS Token 20x -0.0500% 0.2500%
Ethereum 50x -0.0500% 0.2500%
Litecoin 33.33x -0.0500% 0.2500%
Ripple 20x -0.0500% 0.2500%
Tron 20x -0.0500% 0.2500%

Pełna lista prowizji na BitMEX znajduje się pod adresem https://www.bitmex.com/wallet/fees/derivatives

Przy składaniu zlecenia można skorzystać z kalkulatora prowizji i zysków dostępnego w lewej kolumnie (mała ikonka kalkulatora na prawo od “Place Order”)

W odniesieniu do oferowanej dźwigni finansowej, jak wspomniano wcześniej, BitMEX oferuje lewar wynoszący do 100x, przy czym wielkość dźwigni zależna jest od konkretnej pary walutowej. Należy jednak pamiętać, że handel z dużą dźwignią jest dosyć skomplikowany i zalecany profesjonalnym graczom.

Wpłaty i wypłaty

Wpłaty i wypłaty na BitMEX odbywają się wyłącznie za pomocą Bitcoina i są bezpieczne oraz praktycznie darmowe (pomijając koszta sieciowe, które opłacają górników utrzymujących sieć Bitcoina). Bitcoin również służy na platformie jako zabezpieczenie umowy handlowej. Dlatego aby zacząć inwestowanie na BitMEX z dźwignią potrzebujesz zaopatrzyć się w Bitcoiny. Możesz to na przykład zrobić na Coinbase za pomocą karty kredytowej/debetowej lub polskiej giełdzie BitBay.

Minimalny depozyt rozpoczęcia inwestycji z dźwignią to 0,0001 BTC, a limity wypłat nie obowiązują.

Jak wpłacić środki na BitMEX

Jak wcześniej wspomnieliśmy, główną walutą na której operuje BitMEX jest Bitcoin i wszelkie transakcje wpłaty i wypłaty odbywają się za pomocą tej kryptowaluty. Aby zasilić swoje konto należy przejść do zakładki Account  Deposit, a następnie przelać środki na podany adres BTC. Jeżeli nie dysponujesz jeszcze Bitcoinami, możesz je kupić w szybki sposób (m.in. za pomocą karty kredytowej/debetowej) na giełdzie Coinbase (przy zakupie na kwotę ponad $100 otrzymasz bonus $10). Możesz także skorzystać z polskiej giełdy Bitbay i zdeponować środki za pomocą BLIKa lub przelewu bankowego.

wpłata środków na bitmex
Zrzut ekranu przedstawiający proces wpłaty środków (bitcoinów) na giełdę BitMEX

Jak wypłacić środki z BitMEX

Aby wypłacić środki z BitMEX należy się udać do zakładki Account Withdraw, a następnie uzupełnić formularz i zatwierdzić przyciskiem Submit Withdrawal. Ze względów bezpieczeństwa wypłaty są zatwierdzane ręcznie raz dziennie.

Objaśnienie pól formularza wypłaty:

 • Destination Address – adres Bitcoin na który wypłacamy środki
 • Amount (XBT) – suma wypłacanych środków
 • Bitcoin Network Fee (XBT) – kwota prowizji dla górników za przetworzenie wypłaty. Standardowo jest ona ustawiona na 0.001, jednak zazwyczaj minimalna kwota 0.0004 jest wystarczająca aby pomyślnie przesłać płatność. Dla oszczędności sugerujemy wprowadzenie 0.0004.
 • Note – pozostawić puste
 • Two-Factor Token – jeżeli konto jest zabezpieczone przez Google Authenticator, to należy podać kod potwierdzający z aplikacji.

Zalety i wady BitMEX

Zalety

 • Wysoki poziom bezpieczeństwa
 • Dźwignia na kryptowalutach aż do 100x
 • Duża płynność (średni dzienny wolumen przekracza 1 mld dolarów)
 • Kontrakty terminowe na kryptowaluty i inne instrumenty pochodne
 • Minimalna biurokracja i brak wymaganych dokumentów tożsamości (brak weryfikacji)
 • Obszerny wybór par kryptowalutowych
 • Niskie opłaty handlowe i brak prowizji za wpłatę lub wypłatę środków
 • Dostępna wersja demo
 • Sprawna i profesjonalna obsługa klienta

Wady

 • Depozyty i wypłaty mogą być dokonywane tylko za pośrednictwem Bitcoin
 • Może być trudny w obsłudze u początkujących
 • W przeszłości zdarzały się małe problemy techniczne – głównie podczas wzmożonego zainteresowania kryptowalutami. Obecnie użytkownicy nie raportują żadnych większych problemów związanych z działaniem giełdy

Czy BitMEX jest bezpieczny?

BitMEX słynie z wysokiego poziomu bezpieczeństwa i systemu kontroli ryzyka. Wykorzystuje wpłaty wielopodpisowe i plany wypłat, z których mogą korzystać tylko partnerzy BitMEX.

Ta platforma jest jedną z najlepszych tego typu, dlatego jeżeli chcesz rozpocząć inwestowanie w kryptowaluty z dźwignią, będzie to najlepszy wybór. Obecnie nie istnieje żadna poważna konkurencja dla platformy BitMEX jeżeli chodzi o handel na kryptowalutach z dźwignią (sięgającą aż 100x!). Tym bardziej, że BitMEX oferuje dźwignie nie tylko dla Bitcoina, ale i Ethereum, Litecoin, Ripple (XRP), Cardano, Bitcoin Cash, EOS czy TRON.

Opinie o BitMEX

BitMEX jest najstarszą platformą oferujacą kontrakty na kryptowaluty i do dnia dzisiejszego przoduje w ilości transakcji i ilości użytkowników. Giełda nigdy nie została zhackowana, co może wskazywać na wysoki poziom bezpieczeństwa środków.

Ciężko jednoznacznie zdefiniować jakie opinie zyskuje BitMEX – głównie ze względu na zmasowane ataki konkurencji, próbującej zdeprecjonować platformę (nie znamy intencji – możliwe że konkurencja chce zagarnąć część rynku) oraz komentarze trolli i rozżalonych użytkowników nie znających zasad gry z dźwignią. Rzeczywistość jednak pokazuje, że BitMEX jest wartą zaufania giełdą, ponieważ jest najczęściej wybierana pośród dostępnej konkurencji. Ponadto ilość i wielkość przeprowadzanych transakcji (niejednokrotnie przekraczających kilka/naście milionów dolarów) może świadczyć o tym, że jest również preferowana przez dużych graczy (w tym np. instytucjonalnych).

Nie polecamy zatem kierowania się opiniami użytkowników (szczególnie na niemoderowanej stronie w serwisie TrustPilot – profil jest zaspamowany przez wylęgarnie trolli i osoby chcące zareklamować podejrzane usługi). Jeżeli koniecznie chcemy poznać opinie o BitMEX zalecamy udanie się na rzetelne serwisy – Bitcointalk, Reddit czy szanowane fora/grupy FB o tematyce kryptowalut.

W tej sytuacji najlepszym sposobem na sprawdzenie giełdy jest rejestracja i testy na własną rękę.

Przypominamy również, że w komentarzach istnieje możliwość pozostawiania opinii, dlatego szczerze zachęcamy wszystkich użytkowników BitMEX do podzielenia się wrażeniami z użytkowania giełdy.

Najczęściej zadawane pytania

Czy BitMEX jest regulowany?
BitMEX nie jest regulowany przez żadne konkretne organy nadzoru finansowego. Jednakże, giełda ta podejmuje działania mające na celu przestrzeganie przepisów prawa i zabezpieczanie środków klientów.
Czy BitMEX wymaga weryfikacji tożsamości (KYC)?
Obecnie BitMEX wymaga weryfikacji tożsamości poprzez wykonanie procesu KYC. W przeszłości giełda nie wymagała przesyłania dokumentów weryfikacyjnych.
Jakie są limity wypłat na BitMEX?
Limity wypłat na BitMEX zależą od stopnia weryfikacji Twojego konta. Standardowy limit wypłaty wynosi 1000 BTC na 24 godziny.
Czy BitMEX jest bezpieczny?
BitMEX jest uznawany za jedną z najbardziej zaufanych giełd kryptowalutowych. Posiada silne zabezpieczenia, takie jak dwuetapowe uwierzytelnianie, monitorowanie aktywności, segregację środków klientów oraz bezpieczne przechowywanie aktywów w zimnych portfelach. BitMEX nigdy nie odnotował incydentu związanego z kradzieżą środków użytkowników.
Jakie kryptowaluty są dostępne z dźwignią na BitMEX?
BitMEX oferuje handel kontraktami futures i opcjami na różne kryptowaluty, takie jak: ApeCoin (APE), AIDOGE, Aptos (APT), Arbitrum (ARB), Avalanche (AVAX), Axie Infinity (AXS), Binance Coin (BNB), Bitcoin (XBT), Bitcoin Cash (BCH), Blur (BLUR), BMEX (BMEX), BOB, Cardano (ADA), Chainlink (LINK), Crypto.com Coin (CRO), Dogecoin (DOGE), EOS Token (EOS), Ethereum (ETH), Flare (FLR), FLOKI, GMX (GMX), Klaytn (KLAY), Litecoin (LTC), Luna (LUNA), Matic Network (MATIC), Near (NEAR), PEPE, Polkadot (DOT), Ripple (XRP), RNDR, Solana (SOL), STEPN (GMT), SUI, Tether (USDT), TURBO


10 komentarzy

 • k
  kent9

  Panie i Panowie, chce wykorzystać aktualną sytuacje na rynku i szukam giełdy na której będę mógł zagrać z dźwignią na Bitcoinie. Mógłbym prosić o jakieś opinie na temat BITMEX? Czy warto korzystać?

 • a
  aDI

  Przez ostatnie 2 tygodnie jestem +0.4 BTC do przodu. Teraz jest odpowiedni czas do gry na dźwigni, bo wahania kursów ładnie się odbijają od wsparć. Szczerze, to ja nie rozumiem ludzi którzy wyznają zasadę HODL bo tak naprawdę duże pieniądze można zbić na day tradingu. Kto nie wykorzystuje sytuacji niech żałuje, bo na tradycyjnych rynkach tyle się nie dzieje co na rynku krypto 😉

  Co do Bitmex, to korzystam z niego jak i Prima.

  Kent:

  Nie mam raczej nic do zarzucenia – platforma jak platforma – bez większych problemów. W mojej opinii warto się zarejestrować, chociaż początkujący mogą potrzebować chwili czasu na ogarnięcie interfejsu i zasad ogólnie.

 • k
  kot9

  dysponuje ktos jakimis ciekawymi skryptami do bitmexa? z chęcią wymienie się narzędziami które ułatwią lub zautomatyzują prace przy tradingu.

  zostawiam kontakt: [email protected]

  pozdrawiam i czekam na wiadomosci

 • z
  zalas

  Jestem użytkownikiem giełdy BITMEX od ok. 9 miesięcy. Nie zauważyłem żadnych nieprawidłowości na giełdzie poza delikatnym lagowaniem, które nie ma wpływu na grę. Myślę, że to dobra platforma do handlu z dźwignią, jednak raczej bym ją polecił jedynie (średnio)zaawansowanym użytkownikom którzy mieli już kontakt z podobną platformą. Oczywiście początkujący też się połapią w obsłudze i zasadzie działania, ale na pewno trzeba będzie chwilę poświęcić aby w pełni zrozumieć zasadę działania. Można się natknąć w internecie na różne opinie, ale zauważyłem, że te negtywne raczej są dodawane przez osoby, które nie wiedzą jak działa handel na takich instrumentach. Prawda jest taka, że większość handlu który się odbywa z dźwignią na Bitcoinie bądź innych krypto jest przeprowadzana na BITMEX. Nie ma na ten moment lepszej konkurencji.

  Nigdy nie miałem problemów z zamykaniem zleceń i wpłatą/wypłatą środków, także oceniam giełdę na 8.5/10.

  Pozdrawiam,
  Maciej aka zalas

 • B
  Bastien92

  dzięki. widziałem dobre opinie w necie i widzę też, że wszyscy na FB grają właśnie na bitmexie. zarejestrowany i właśnie zaczynam. czy ma ktoś może jakiś ciekawy poradnik dla tej giełdy? – myślę, żeby trochę się podedukować przed rozpoczęciem trade’owania, ale w sumie w internecie nie znalazłem nic ciekawego. jedynie, to udało mi się znaleźć obszerne poradniki po angielsku, ale mój poziom jest za niski żeby cokolwiek z nich zrozumieć :/ gdyby ktoś miał jakieś ciekawe materiały to z chęcią przytulę 😉

  • e
   elastiq

   Ja osobiście uczyłem się podstaw platformy z ichniejszej,bardzo rozbudowanej bazy wiedzy – https://www.bitmex.com/app/tradingOverview. Niestety, ale jest po angielsku. Może w końcu wprowadzą na Bitmexie j. pol – na wzór Binance, bo jednak coraz więcej Polskich użytkowników tam handluje, a w naszych traderach jest potencjał. Kryptowaluty w PL są bardzo popularne i warto zawalczyć o nas 😉

   Osobiście do giełdy nie mam większych zastrzeżeń. Denerwuje mnie czasem apka na telefonie i mam nadzieje, że wkrótce polepszą jej działanie.

 • A
  Ark9

  Czy ktoś ma jakieś linki do fajnych grup na Facebooku z sygnałami na BitMex? – Chodzi mi o darmowe, bo płatne kojarzę, jednak na ten moment nie chce inwestować w sygnały a naukę gry na dźwigni.

 • a
  anonn

  właśnie weszłem na longa 😉 Mam nadzieję, że nadchodzący halving bitcoina da mi zarobić 😉 jeżeli chodzi o samą platformę, to osobiście nie narzekam. sprawdziłem już kilka i nie znalazłem lepszej. korzystam od ponad roku i raczej złego słowa nie powiem.

 • s
  stanulan

  Orientujecie się tutaj na forum czy bitmex oferuje apkę na iPhone? Czasem mnie nie ma przy komputerze gdy zdarzają się okazje i byłoby miło żeby zdalnie móc otworzyć pozycję.

 • M
  MarcinK

  Przydatny poradnik. Dziękuję. Osobiście nie do końca byłem pewny czy poprawnie wypełniam formularz wypłaty, jednak wszystkie wątpliwości zostały rozwiane 🙂

Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.