Rozpocznij z Brave Browser

BitMEX – kryptowaluty z dźwignią do 100x!

BitMEX – kryptowaluty z dźwignią do 100x!

Giełdy i kantory
Marzec 25, 2019
261
BitMEX jest giełdą instrumentów pochodnych stworzoną przez ekspertów tradingu i finansów. Umożliwia ona handel lewarowany na instrumentach kryptograficznych. Nie jest to tradycyjna giełda kryptowalut, taka jak Binance czy Kraken, ponieważ tutaj nie ma możliwości bezpośredniego zakupu cyfrowych walut, a jedynie handel na kontraktach odzwierciedlających rzeczywisty kurs kryptowalut. Handel w BitMEX wyróżnia się kilkoma szczegółami. Co...
BITMEX - dźwignia na bitcoinie

BitMEX jest giełdą instrumentów pochodnych stworzoną przez ekspertów tradingu i finansów. Umożliwia ona handel lewarowany na instrumentach kryptograficznych. Nie jest to tradycyjna giełda kryptowalut, taka jak Binance czy Kraken, ponieważ tutaj nie ma możliwości bezpośredniego zakupu cyfrowych walut, a jedynie handel na kontraktach odzwierciedlających rzeczywisty kurs kryptowalut.

Handel w BitMEX wyróżnia się kilkoma szczegółami. Co najważniejsze, firma oferuje handel na kryptowalutach z dźwignią sięgającą do 100x. Ponadto, wyniki handlowe i stan konta są zawsze mierzone w Bitcoinach. Na platformie znajdziemy takie instrumenty jak:

 • Bitcoin (maksymalna dźwignia 100x)
 • Ethereum (maksymalna dźwignia 50x)
 • Litecoin (maksymalna dźwignia 33.3%)
 • Monero (maksymalna dźwignia 25x)
 • Bitcoin Cash (maksymalna dźwignia 20x)
 • Ripple (maksymalna dźwignia 20x)
 • Cardano (maksymalna dźwignia 20x)
 • EOS (maksymalna dźwignia 20x)
 • TRON (maksymalna dźwignia 20x)
 • Zcash (maksymalna dźwignia 5x)

Od momentu powstania w 2014 roku do chwili obecnej, BitMEX wykazywał się profesjonalizmem i dużym poziomem bezpieczeństwa, ponieważ nie doznał żadnych znaczących strat (np. w wyniku ataku hakerów). Jest to zawsze pozytywny znak, choć nie stanowi gwarancji stabilności w przyszłości. Ponadto firma jest zachwalana przez swoich użytkowników i tudno o znalezienie negatywnych opinii na temat giełdy.

Proces weryfikacji w BitMEX jest prosty i polega jedynie na weryfikacji adresu e-mail użytkownika. Po przejściu przez ten krótki i prosty proces weryfikacji, nie ma ograniczeń dla handlu. Inwestorzy muszą mieć co najmniej 18 lat, aby zarejestrować się na platformie.

Warto jednak zauważyć, że handlowcy ze Stanów Zjednoczonych nie mogą korzystać z BitMEX, ponieważ używa on kontroli IP w celu potwierdzenia, że użytkownicy nie znajdują się na terenie USA. Podczas gdy niektórzy handlowcy z siedzibą w Stanach Zjednoczonych ominęli to za pomocą VPN, nie zaleca się, aby osoby mieszkające w Stanach Zjednoczonych rejestrowały się w serwisie BitMEX.

Platforma handlowa

BitMEX dostarcza zaawansowaną platformę do handlu na kontraktach kryptowalutowych. Funkcjonalność wykresów jest dostarczana przez TradingView, co oznacza, że entuzjaści analizy technicznej będą zadowoleni. Ponadto platforma jest atrakcyjna wizualnie, a jej panel jest przyjazny dla użytkownika.

Opłaty na BitMEX.com

BitMEX pobiera obecnie opłaty w wysokości 0,025% dla market maker i 0,075% dla market taker. Istnieje również opłata w wysokości 0.05% za kontrakty terminowe.

W odniesieniu do oferowanej dźwigni finansowej, jak wspomniano wcześniej, BitMEX oferuje lewar wynoszący do 100x, przy czym wielkość dźwigni waha się konkretnej pary walutowej. Należy jednak pamiętać, że handel z dużą dźwignią jest dosyć skomplikowany i zalecany dla profesjonalnych graczy.

Wpłaty i wypłaty

Wpłaty i wypłaty na BitMEX odbywają się wyłącznie za pomocą Bitcoina i są bezpieczne oraz praktycznie darmowe (pomijając koszta sieciowe, które opłacają górników utrzymujących sieć Bitcoina). Bitcoin również służy na platformie jako zabezpieczenie umowy handlowej. Dlatego aby zacząć inwestowanie na BitMEX z dźwignią potrzebujesz zaopatrzyć się w Bitcoiny. Możesz to na przykład zrobić na Coinbase za pomocą karty kredytowej/debetowej lub na Polskiej giełdzie BitBay.

Minimalny depozyt rozpoczęcia inwestycji z dźwignią to 0,001 BTC, a limity wypłat nie obowiązują.

Zalety i wady BitMEX

Zalety

 • Wysoki poziom bezpieczeństwa
 • Dźwignia na kryptowalutach aż do 100x
 • Kontrakty terminowe na kryptowaluty i inne instrumenty pochodne
 • Minimalna biurokracja i brak wymaganych dokumentów tożsamości
 • Bardzo dobry wybór par kryptowalutowych
 • Niskie opłaty handlowe i brak prowizji za wpłatę lub wypłatę środków.
Czytaj również:  BitMEX – skąd wziął się wyciek adresów e-mail?

Wady

 • Depozyty i wypłaty mogą być dokonywane tylko za pośrednictwem Bitcoin
 • Nie nadaje się dla początkujących

Czy BitMEX jest bezpieczny?

BitMEX słynie z wysokiego poziomu bezpieczeństwa i systemu kontroli ryzyka. Wykorzystuje wpłaty wielopodpisowe i plany wypłat, z których mogą korzystać tylko partnerzy BitMEX.

Ta platforma jest jedną z najlepszych tego typu, dlatego jeżeli chcesz rozpocząć inwestowanie w kryptowaluty z dźwignią, będzie to najlepszy wybór. Obecnie nie istnieje żadna poważna konkurencja dla platformy BitMEX jeżeli chodzi o handel na kryptowalutach z dźwignią (sięgającą aż 100x!). Tym bardziej, że BitMEX oferuje dźwignie nie tylko dla Bitcoina, ale i Ethereum, Litecoin, Ripple (XRP), Cardano, Bitcoin Cash, EOS czy TRON.

Powiązane artykuły

7 komentarzy

 • kent9

  Panie i Panowie, chce wykorzystać aktualną sytuacje na rynku i szukam giełdy na której będę mógł zagrać z dźwignią na Bitcoinie. Mógłbym prosić o jakieś opinie na temat BITMEX? Czy warto korzystać?

 • aDI

  Przez ostatnie 2 tygodnie jestem +0.4 BTC do przodu. Teraz jest odpowiedni czas do gry na dźwigni, bo wahania kursów ładnie się odbijają od wsparć. Szczerze, to ja nie rozumiem ludzi którzy wyznają zasadę HODL bo tak naprawdę duże pieniądze można zbić na day tradingu. Kto nie wykorzystuje sytuacji niech żałuje, bo na tradycyjnych rynkach tyle się nie dzieje co na rynku krypto 😉

  Co do Bitmex, to korzystam z niego jak i Prima.

  Kent:

  Nie mam raczej nic do zarzucenia – platforma jak platforma – bez większych problemów. W mojej opinii warto się zarejestrować, chociaż początkujący mogą potrzebować chwili czasu na ogarnięcie interfejsu i zasad ogólnie.

 • kot9

  dysponuje ktos jakimis ciekawymi skryptami do bitmexa? z chęcią wymienie się narzędziami które ułatwią lub zautomatyzują prace przy tradingu.

  zostawiam kontakt: [email protected]

  pozdrawiam i czekam na wiadomosci

 • zalas

  Jestem użytkownikiem giełdy BITMEX od ok. 9 miesięcy. Nie zauważyłem żadnych nieprawidłowości na giełdzie poza delikatnym lagowaniem, które nie ma wpływu na grę. Myślę, że to dobra platforma do handlu z dźwignią, jednak raczej bym ją polecił jedynie (średnio)zaawansowanym użytkownikom którzy mieli już kontakt z podobną platformą. Oczywiście początkujący też się połapią w obsłudze i zasadzie działania, ale na pewno trzeba będzie chwilę poświęcić aby w pełni zrozumieć zasadę działania. Można się natknąć w internecie na różne opinie, ale zauważyłem, że te negtywne raczej są dodawane przez osoby, które nie wiedzą jak działa handel na takich instrumentach. Prawda jest taka, że większość handlu który się odbywa z dźwignią na Bitcoinie bądź innych krypto jest przeprowadzana na BITMEX. Nie ma na ten moment lepszej konkurencji.

  Nigdy nie miałem problemów z zamykaniem zleceń i wpłatą/wypłatą środków, także oceniam giełdę na 8.5/10.

  Pozdrawiam,
  Maciej aka zalas

 • Bastien92

  dzięki. widziałem dobre opinie w necie i widzę też, że wszyscy na FB grają właśnie na bitmexie. zarejestrowany i właśnie zaczynam. czy ma ktoś może jakiś ciekawy poradnik dla tej giełdy? – myślę, żeby trochę się podedukować przed rozpoczęciem trade’owania, ale w sumie w internecie nie znalazłem nic ciekawego. jedynie, to udało mi się znaleźć obszerne poradniki po angielsku, ale mój poziom jest za niski żeby cokolwiek z nich zrozumieć :/ gdyby ktoś miał jakieś ciekawe materiały to z chęcią przytulę 😉

  • elastiq

   Ja osobiście uczyłem się podstaw platformy z ichniejszej,bardzo rozbudowanej bazy wiedzy – https://www.bitmex.com/app/tradingOverview. Niestety, ale jest po angielsku. Może w końcu wprowadzą na Bitmexie j. pol – na wzór Binance, bo jednak coraz więcej Polskich użytkowników tam handluje, a w naszych traderach jest potencjał. Kryptowaluty w PL są bardzo popularne i warto zawalczyć o nas 😉

   Osobiście do giełdy nie mam większych zastrzeżeń. Denerwuje mnie czasem apka na telefonie i mam nadzieje, że wkrótce polepszą jej działanie.

 • Ark9

  Czy ktoś ma jakieś linki do fajnych grup na Facebooku z sygnałami na BitMex? – Chodzi mi o darmowe, bo płatne kojarzę, jednak na ten moment nie chce inwestować w sygnały a naukę gry na dźwigni.

Dodaj komentarz lub opinię