Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

LocalBitcoins.com – kupno/sprzedaż Bitcoin P2P

LocalBitcoins.com – kupno/sprzedaż Bitcoin P2P

Giełdy i kantory Poradniki
19 marca, 2019
3244
1599553_722219967882598_5631953640413284470_o

LocalBitcoins.com to idealne miejsce do kupowania i sprzedawania bitcoinów, jeśli naszym głównym wymogiem jest prywatność. Jest to rynek peer-to-peer (P2P), który pozwala kupować i sprzedawać BTC online lub osobiście (tzw. Face 2 Face). Transakcje mogą być dokonywane za pomocą karty kredytowej, przelewów, Paypal, BLIK i gotówki. Wszystko zależy od tego, na co zgadzasz się Ty i osoba, z którą handlujesz. Na LocalBitcoins.com zarejestrowanych jest ponad 1 000 000 użytkowników, dlatego łatwo jest odnaleźć ludzi, którzy zechcą handlować zgodnie z warunkami, które uznasz za dopuszczalne.

Kupowanie i sprzedawanie lokalnie pozwala na handel bitcoinami bez utrudnień ze względu na kłopotliwe wymogi giełd dot. procedur KYC/AML czy innych.

Zaletą LocalBitcoin jest to, że możesz znaleźć kupujących i sprzedających, którzy mieszkają w Twojej okolicy i spotkać się z nimi w lokalnej kawiarni, czy w innym publicznym miejscu i tam dokonać bezpiecznej transakcji. Możesz także kupić bądź sprzedać Bitcoiny korzystając z systemów Paypal, BLIK czy tradycyjnych przelewów bankowych (takie transakcje zabezpieczane są przez LocalBitcoins za pomocą usługi Escrow).

Czy LocalBitcoins jest wiarygodną witryną służącą do wymiany Bitcoinów?

Tak, LocalBitcoins jest znaną, wiarygodną i cenioną witryną. Posiada wiele pozytywnych opinii. Jest to największy tego typu serwis i zyskał na rynku bardzo dobrą reputację pośród osób, które cenią prywatność.

Oczywiście nie znaczy to, że każdy sprzedający czy kupujący w tym serwisie jest w 100% uczciwy. LocalBitcoins jest tylko usługą pośredniczącą, dlatego należy zawierać transakcję tylko z osobami, które posiadają dobre opinie i korzystać z wszelkich opcji, które mogą zabezpieczyć transakcję. Ponadto warto korzystać z ofert, które proponują usługę Escrow.

Warto zaznaczyć, że LocalBitcoins.com jest rynkiem P2P, a nie giełdą, dlatego nie podlega pod żadne organy nadzorujące, więc należyta dbałość o bezpieczeństwo zależy w dużej mierze od Ciebie, jednak jedną z usług, która bardzo pomaga w zabezpieczeniu transakcji jest Escrow. Oznacza to, że kupując Bitcoiny np. za pomocą przelewu bankowego, sprzedający najpierw musi je przelać do depozytu Localbitcoins, a po udanej i potwierdzonej przez obie strony tranakcji, środki są przelewane na odpowiednie konta. Jest to bardzo bezpieczna opcja i bardzo ceniona według opinii wielu użytkowników.

Jak założyć konto na LocalBitcoins.com

Do zarejestrowania konta potrzebne są trzy rzeczy:

  • Adres e-mail
  • Nazwa Użytkownika
  • Hasło

To wszystko. Wystarczy jedynie odwiedzić stronę LocalBitcoins i utworzyć nowe konto w 1 minutę.

Dobrym pomysłem jest również zweryfikowanie konta przy użyciu kodu SMS i weryfikacji tożsamości. Weryfikacja SMS pozwoli Ci zobaczyć większą ilość ofert. Weryfikacja tożsamości sprawi, że będziesz bardziej wiarygodny i uczciwy wobec kupujących i sprzedających.

Jak kupić Bitcoiny za pomocą LocalBitcoins?

Po utworzeniu konta przeglądnij katalog ofert opublikowanych przez sprzedawców BTC. Do wyboru jest ich mnóstwo. Możesz filtrować oferty według konkretnych specyfikacji, np. waluty czy sposobu płatności (m.in. Paypal oraz BLIK!).

Czytaj również:  Monfex - kryptowaluty z dźwignią - opinie i recenzja nowej giełdy kryptowalutowej

Po znalezieniu obiecującego sprzedawcy kliknij przycisk „Kup” po prawej stronie oferty. Zostaniesz przeniesiony do pełnej propozycji sprzedawcy, gdzie zobaczysz wszelkie szczegóły. Będziesz mógł sprawdzić lokalizację sprzedawcy, oceny, opinie oraz minimalne i maksymalne limity transakcji. Sprawdzisz także warunki handlu, preferowane opcje płatności, czy preferowane miejsca spotkań w przypadku transakcji Face 2 Face.

Po dokonaniu transakcji czy wysłaniu przelewu, należy ten fakt zgłosić poprzez kliknięcie w przycisk “Zapłaciłem na stronie LocalBitcoins, a środki zostaną odbezpieczone i przelane w odpowiednie miejsca.

Jakie są opłaty za korzystanie z LocalBitcoins.com?

Kupno i sprzedaż BTC na LocalBitcoins jest bezpłatna. Jedynie użytkownicy umieszczający oferty w portalu są zobowiązani do uiszczenia opłaty w wysokości 1% od każdej transakcji. Jeśli więc kupujesz kryptowaluty, jesteś zwolniony z opłat.

Ile czasu trwa transakcja na Local Bitcoins?

Transakcje są natychmiastowe, choć cały proces może potrwać do godziny. Z reguły transakcje są wykonywane w ciągu kilku minut.

Czy kupno Bitcoinów na LocalBitcoins jest trudne?

Kupowanie Bitcoinów na LocalBitcoins jest banalnie proste. Jeśli chcesz kupić bitcoiny, wszystko, co musisz zrobić, to przejrzeć oferty sprzedawców i znaleźć te, które spełniają Twoje oczekiwania i posiadają dobre opinie.

Jeżeli przykładowo chcesz spotkać się ze sprzedawcą w lokalnej kawiarni czy miejscowym McDonaldsie, to nie będzie z tym problemu. Jeżeli jednak zechcesz skorzystać z płatności za pomocą PayPala czy BLIK i przeprowadzić całą transakcję online – to również nie okaże się przeszkodą

Wszystko w serwisie jest intuicyjne i nic nie jest pozostawione przypadkowi. LocalBitcoins zapewnia również pomocną sekcję FAQ (najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi), która zawiera proste instrukcje, linki do łatwych w użyciu przewodników, a nawet samouczki wideo. Cały interfejs jest tak prosty, że prawdopodobnie nie będziesz musiał korzystać z tych zasobów.

Bezpieczeństwo

Local Bitcoins korzysta z wielu funkcji, które chronią Twoje pieniądze i dane. Po pierwsze, jest to funkcja reputacji i opinii. Każdy kupujący i sprzedający posiada współczynnik reputacji. Wynik ten wynika z informacji zwrotnej pozostawionej przez innych po każdej zakończonej transakcji. Korzystaj z tej funkcji, aby znaleźć handlowców, którzy w opinii kontrahentów są wiarygodni, uczciwi i profesjonalni.

Możesz także włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe dla swojego konta. Jest to system, w którym musisz podać dwie rzeczy, aby udowodnić swoją tożsamość, zanim uzyskasz dostęp do swojego konta. Przykładem jest kod alfanumeryczny, który należy wpisać przy użyciu telefonu. Uwierzytelnianie dwuskładnikowe jest użytecznym środkiem bezpieczeństwa.

Kiedy kupujesz i sprzedajesz na LocalBitcoins, bitcoiny są umieszczane na rachunku escrow. To kolejna warstwa ochrony przed oszustwami. Jak wspomniano wcześniej, bitcoiny są zablokowane, dopóki sprzedawca nie zweryfikuje, że otrzymał płatność od kupującego i vice versa.

W przypadku wystąpienia problemu z transakcją, LocalBitcoins pomoże Ci go rozwiązać po uprzednim kontakcie. Portal posiada bardzo rozbudowany system obsługi i każde zgłoszenie traktuje z najwyższą powagą. Jeżeli masz zastrzeżenia co do transakcji, ktoś nie wywiązał się z umowy, bądź masz inny problem – wyślij zgłoszenie, a LocalBitcoins szybko na nie odpowie.

 

A jaka jest Twoja opinia o LocalBitcoins? – Miej na uwadzę to, że opinie użytkowników są cenne dla innych 🙂

 Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.