Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Kup bitcoiny za pomocą PayPal

Kup bitcoiny za pomocą PayPal

Poradniki
1 lutego, 2019
6559
paypal i bitcoin

Wirtualne płatności zdecydowanie zaczynają wypierać klasyczne metody. Jak można zauważyć PayPal niezmiennie od kilku lat regularnie zdobywa coraz większą liczbę użytkowników, ponieważ zauważają oni, że instytucje bankowe nie są jedynymi narzędziami finansowymi, które oferują transfer środków pieniężnych. W jaki sposób jednak dokonać zakupu Bitcoina czy też inne kryptowaluty przy pomocy PayPal?

Z wielką przyjemnością przedstawimy Wam jak dotychczas jeden z niewielu faktycznie działających sposobów na zakup Bitcoina i wielu innych kryptowalut za pomocą PayPala. Niestety, obecnie nie istnieje żadna bezpośrednia możliwość kupna kryptowalut przy pomocą tego systemu. Wynika to z polityki firmy PayPal, która nie pozwala na żadne operacje związane z Bitcoinem lub kryptowalutami. Na szczęście istnieją sposoby, aby to obejść.

Zapraszamy serdecznie do lektury niniejszego artykułu – mamy nadzieję, że tekst dostarczy Wam odpowiednich informacji oraz merytorycznej wiedzy a także odpowie na pytanie Jak i gdzie kupić bitcoiny i inne kryptowaluty takie jak Ethereum, Litecoin, IOTA itp. z pomocą platformy PayPal.

Platforma e-Toro, czyli legalny sposób zakupu kryptowaluty przez PayPal.

Chociaż na rynku masz do dyspozycji naprawdę wiele giełd oraz kantorów oferujących inwestycję w kryptowaluty, jednak żaden z serwisów nie umożliwia bezpośrednich płatności przez PayPay. Reguły i polityki PayPal nie przeskoczysz, ale możesz skorzystać z nieco innej metody, która znacząco przyspieszy i ułatwi transakcje kryptowalutowe.

E-Toro jest profesjonalną platformą, która służy do inwestycji i pomnażania transakcji, a co najważniejsze – akceptuje płatności PayPal. To co go wyróżnia na tle konkurencji, to przede wszystkim możliwość samodzielnego inwestowania w kryptowaluty takie jak chociażby popularny Bitcoin, ale również akcje, indeksy, waluty tradycyjne. Co ciekawe serwis umożliwia kopiowanie transakcji pozostałych użytkowników, co znacząco może zwiększyć szansę na osiągnięcie sukcesu. Niepowtarzalną cechą e-Toro jest funkcja “Copy Trader”, pozwala ona na sortowanie listy użytkowników i umożliwia przeglądanie ich historii transakcji. Uzyskane dane mówią nam o tym ile inwestorzy zarobili lub stracili przez dany czas.

Kolejną bardzo popularną funkcją e-Toro jest “Popularny inwestor”. Broker automatycznie wyszukuje i nagradza tych użytkowników, którzy dzięki swoim korzystnym wynikom finansowym, sprawiają, że pozostali inwestorzy chętnie kopiują ich transakcję.

No ale w jaki sposób działa e-Toro i jak z niego korzystać w prawidłowy sposób?

Rejestracja nowego użytkownika w e-Toro.

Rejestracja nowego konta jest intuicyjna i niezwykle prosta. Jednak w celu uniknięcia pomyłek i problemów, przygotowaliśmy specjalny instruktaż, który krok po kroku przeprowadzi Cię przez całą procedurę.

Do rejestracji wystarczy podanie podstawowych informacji oraz nazwy użytkownika.

1. Po przejściu na stronę e-Toro https://www.etoro.com/pl/ należy kliknąć “Dołącz/Zacznij teraz“.

2. Następnie zostaniesz przekierowany na stronę, gdzie należy zarejestrować się przy użyciu aktualnego adresu e-mail, lub też dokończyć proces rejestracji przy użyciu konta Facebook lub Google.

3. W zależności od wybranego sposobu rejestracji, będziesz musiał uzupełnić kilka dodatkowych informacji.

4. Kolejny krok to przycisk “Utwórz rachunek“.

I praktycznie tyle. Od teraz możesz już dokonywać transakcji na tzw. koncie demonstracyjnym. Służy ono przede wszystkim do treningu transakcji, a zainwestowane pieniądze nie są realne, dzięki czemu najpierw możesz sprawdzić działanie swojej strategii inwestycyjnych. W celu uruchomienia konta demonstracyjnego wystarczy włączyć je w panelu znajdującym się po lewej stronie.

Uzupełnienie profilu użytkownika i weryfikacja konta.

Jednak nie korzystasz z e-Toro w celu zabawy. Aby móc w pełni korzystać z serwisu i inwestować realne pieniądze, należy uaktywnić konto. Kolejnym krokiem jest odpowiedzenie na kilka zadanych pytań. Wszystko po to by zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Głównym celem tego etapu jest potwierdzenie tożsamości a także prawidłowego adresu. Jest to niezbędny krok, który podyktowany jest przez prawo Unii Europejskiej i który ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa transakcji finansowych.

Potwierdzenie tożsamości użytkownika.

Do potwierdzenia swojej tożsamości platforma wymaga przesłanie drogą elektroniczną skanu lub zdjęcia dowodu tożsamości. Może to być:

 • dowód osobisty,
 • paszport,
 • prawo jazdy.

Pamiętaj, aby zdjęcie było wyraźne i czytelne.

Potwierdzenie adresu użytkownika.

Potwierdzenie adresu użytkownika wymaga specjalnego dokumentu, który nie może być starszy niż 6 miesięcy i który powinien zawierać takie informacje jak:

 • imię i nazwisko,
 • adres zamieszkania,
 • data wydania dokumentu.

Potwierdzenie adresu może stanowić jeden z niżej wymienionych dokumentów:

 • Wyciąg bankowy
 • Wyciąg karty kredytowej
 • Faktura za prąd, wodę, gaz, telefon lub Internet
 • Rozliczenie PIT za nieruchomość
 • Rozliczenie podatku dochodowego
 • Umowa najmu nieruchomości wydana przez agenta
 • Pismo od pracodawcy
 • Pismo z urzędu miasta lub gminy.

Po przesłaniu dokumentów następuje zatwierdzenie konta i jego autoryzacja. Autoryzowane konto jest oznaczane przy pomocy zielonego ptaszka, który znajduje się obok nazwy użytkownika w lewym górnym rogu platformy.

Zacznij od pierwszej wpłaty.

Pierwsza wpłata rozpoczyna prawdziwą zabawę w inwestycję i zakup kryptowalut. W tym celu należy kliknąć “Zasil konto“, który znajduje się w lewym dolnym rogu. Minimalna wysokość pierwszej wpłaty w serwisie e-Toro wynosi $50. Platforma e-Toro umożliwia wiele możliwość metod płatności takich jak:

 • Paypal
 • China Union Pay,
 • Visa,
 • Mastercard,
 • Diner’s Club,
 • Giropay,
 • Neteller,
 • Skrill,
 • WebMoney,
 • Przelew Bankowy,
 • Wirecard,
 • Yandex.

Jednak najważniejszą i jedną z najprostszych metod są płatności PayPal, które gwarantują natychmiastowe pojawienie się środków na koncie. Pierwsza poważna transakcja przed Tobą.

Sposób inwestowania na e-Toro.

Serwis inwestycyjny e-Toro oferuje trzy różne metody inwestycje.

1. Pierwsza z nich to status regularnego inwestora, który może dokonywać samodzielnych transakcji (w tym przypadku kupować kryptowaluty typu Bitcoin, Litecoin, Ethereum itd.) bądź grać na kontraktach CFD.

2. Kolejną metodą jest możliwość kopiowania transakcji pozostałych użytkowników.

3. Trzecia i zarazem ostatnia metoda, to popularny inwestor, który jest kopiowany przez innych użytkowników.

Najciekawszym sposobem jest metoda, która opiera się na samodzielnym inwestowaniu i nabyciu fizycznych kryptowalut np. Bitcoin bądź granie na kontrakcie CFD, gdzie można zastosować dźwignię finansową (polecane raczej bardziej zaawansowanym użytkownikom). Należy mieć na uwadze, że w przypadku kontraktów CFD (nie dotyczy to zwykłego kupna/sprzedaży kryptowalut) nabywa kontrakty na różnice kursowe. Oznacza to, że fizycznie nie kupujesz lub nie sprzedajesz aktywów, a jedynie zarabiasz lub tracisz na ich różnicach kursowych.

Kup Bitcoina (lub inne krypto) na eToro za pomocą serwisu PayPal.

W pierwszej kolejności należy się zalogować do swojego konta użytkownika i z dostępnego po lewej stronie menu wybrać przycisk “Rynki”. Po pojawieniu się listy dostępnych rynków, wybierz jeden z nich:

 • Crypto,
 • ETF-y,
 • Akcje,
 • Indeksy,
 • Surowce,
 • Waluty.

W przypadku Bitcoina będzie to Crypto, czyli kryptowaluty. Możesz zainwestować również w takie kryptowaluty jak: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH), Ripple (XRP), Dash (DASH), Litecoin (LTC), Ethereum Classic (ETC), Cardano (ADA), IOTA (MIOTA), Stellar (XLM), EOS (EOS), NEO (NEO), TRON (TRX), ZCASH (ZEC), Binance Coin (BNB), Tezos (XTZ) i wiele więcej. Zobacz pełną listę obsługiwanych kryptowalut: Kryptowaluty eToro

Następnie wystarczy skorzystać z dwóch przycisków – SPRZEDAJ (aby zagrać na spadek) lub KUP (aby kupić daną kryptowalutę). Ponadto klikając w logo wybranej kryptowaluty przechodzisz do jej szczegółów:

 • profil – stanowi główną stronę aktywa, zawiera jego opis oraz komentarze pozostałych użytkowników; w tym miejscu mogą toczyć się dyskusje i rozmowy (głównie język angielski);
 • statystyki – zawierają historię kursów posiadanych aktywów;
 • wykres – zakładka, która umożliwia obejrzenie wykresu na ekranie.

Otworzenie pozycji to kolejny krok w utworzeniu transakcji. Jeśli już zdecydowałeś się na dane aktywo, wciśnij “Działaj“, które znajduje się po lewej stronie w górnym prawym rogu (bądź skorzystaj z przycisków SPRZEDAJ lub KUP).

Dokonaj odpowiednich ustawień dotyczących takich informacji jak: sprzedaj lub kup, ilość (wpisz kwotę za którą chcesz kupić lub sprzedać kryptowaluty), stop loss, dźwignia i odbierz zysk. Najprościej będzie wpisać kwotę i kliknąć na przycisk “Otwórz pozycję” (ignorując zaawansowane opcje jak stop loss, dźwignia itp.). Jeśli zakładasz, że cena aktywa będzie rosła zdecyduj się na kup. Działa to tak samo jak na giełdzie papierów wartościowych. Z kolei przycisk sprzedaj daje platformie informację, że użytkownik będzie grał na spadki. W momencie gdy cena aktywa spadnie, po zamknięciu transakcji, wypłacona zostanie różnica pomiędzy ceną otwarcia a ceną zamknięcia pozycji.

Interesującą funkcją jest stop loss, która zabezpiecza użytkownika przed nadmierną stratą, powodując automatyczne zamknięcie danej pozycji.

Następnie zatwierdź otwarcie pozycji przyciskiem “otwórz pozycję”. Inwestycja widoczna będzie w zakładce “portfel”.

W celu zamknięcia pozycji i zrealizowania zysku lub też straty należy sprzedać kryptowalutę. W zakładce portfel znajdziesz odpowiednią pozycję do zamknięcia. Z listy menu wybierz “zamknij” a następnie “zamknij wszystko”.

I tak naprawdę tyle. Zabawę, a raczej inwestycję można zacząć od początku. Chociaż może wydawać się skomplikowane, korzystanie z serwisu e-Toro jest łatwe. Z każdą transakcją nabierzesz większych umiejętności, które przełożą się na Twoje zyski. I co najważniejsze – można kupować kryptowaluty za pomocą PayPal.


VirWoX, czyli jedyny dobry sposób – nieaktualne (serwis zakończył działalność). Treść archiwalna.

Polecamy kupno / nabycie bitcoin lub innych kryptowalut z Paypal za pomocą platformy eToro.

Na rynku istnieje wiele giełd i kantorów kryptowalutowych, jednak jak można zauważyć, żadne z nich nie oferuje bezpośrednich płatności za pomocą PayPala. Tak, jak wspomnieliśmy – wynika to z odgórnie narzuconej polityki Paypal, która zakazuje sprzedaży kryptowalut za pomocą tego systemu płatności. Gdzie zatem kupić lub wymienić Bitcoiny za pomocą Paypala?

Portal VirWox to obecnie jedyna sprawdzona metoda, pozwalająca na szybki zakup bitcoina lub innych kryptowalut za pomocą PayPala. Serwis może przyjmować płatności PayPal, ponieważ kupuje się za nie wirtualną walutę zwaną Second Life Lindens (SLL), a dopiero później wymienia się ją na Bitcoiny, które można następnie wysłać na dowolny adres portfela.

Rejestracja nowego konta

Pierwszą czynnością, którą należy wykonać podczas chęci nabycia BTC przy pomocy platformy PayPal, jest rejestracja w VirWox. Założenie konta nie należy do skomplikowanych i wymaga raczej klasycznej rejestracji internetowej nowego użytkownika. Strona prowadzi interesantów krok po kroku podczas wpisywania konkretnych danych na temat konta. Pod koniec otrzymuje on wiadomość e-mail, potwierdzającą prawdziwość podanych informacji. Hasło, które otrzymacie, jest tymczasowe i musi zostać zmienione w ciągu 24 godzin, ponieważ w innym przypadku Wasze konto zostanie usunięte.

Po dokonaniu rejestracji należy czekać na weryfikację i akceptację. Gdy support tego dokona, możecie przejść do swoich pierwszych zakupów.

Kup pierwsze BTC

Mogłoby wydawać się to banalnie proste, ponieważ teoretycznie wystarczy wybrać opcję “Wpłać” w lewym bocznym pasku, jednak dalsze czynności wymagają nieco więcej zaangażowania. W kolejnym kroku należy wybrać interesującą Was kwotę i za pomocą specjalnego przycisku, przejść do strony platformy PayPal. Po lewej stronie można zauważyć informacje od VirWox, gdzie będzie widniała wybrana przez Was kwota – jeśli różni się ona od tej, którą wpisaliście w pierwszym kroku, wystarczy do niego wrócić.

Po zalogowaniu się na swoje konto PayPal i dokonaniu przelewu, odświeżcie VirWox. Saldo powinno być uzupełnione w kwotę obniżoną o 2,9% + 0,30$. Teraz należy kupić walutę SLL (Second Life Lindens), ponieważ w VirWox nie ma pary handlowej USD/BTC. Gdy jesteście już posiadaczami SLL, wystarczy przejść do transferu SLL/BTC i można cieszyć się z błyskawicznego zakupu kryptowaluty.

W teorii wygląda to dość zawile i czasochłonnie, jednak praktyka pokazuje, że cała transakcja zajmie Wam maksymalnie 5 minut.

FAQ – Najczęściej zadawane pytania

Czy możliwy jest bezpośredni zakup kryptowalut na PayPal?
Tak, istnieje możliwość bezpośredniego inwestowania w kryptowaluty na platformie PayPal, jednak taka opcja jest zarezerwowana tylko dla obywateli USA. Obywatele krajów europejskie, w tym Polski niestety nie mają możliwości bezpośredniego kupna ani sprzedaży kryptowalut na PayPal, jednak mogą skorzystać z tego systemu płatności aby zdeponować środki na giełdach kryptowalut bądź platformach inwestycyjnych takich jak eToro, Binance P2P czy Paxum i tam dokonać transakcji.
Dlaczego kupno kryptowalut za pomocą metody płatności PayPal jest dobrym rozwiązaniem?
Kupowanie kryptowalut za pomocą metody płatności PayPal może być dobrym rozwiązaniem dla osób, które chcą szybko i łatwo dokonać transakcji. PayPal jest jedną z najpopularniejszych metod płatności online i oferuje wiele udogodnień, takich jak szybkie i łatwe dokonywanie płatności, a także możliwość dokonywania zwrotów w przypadku niezadowolenia z zakupów. Ponadto kupowanie kryptowalut za pomocą PayPal może być atrakcyjne dla osób, które chcą uniknąć ryzyka związanego z przechowywaniem Bitcoina w portfelu kryptowalutowym.
Czy można kupić kryptowaluty przez PayPal anonimowo?
Nie, nie można kupić kryptowalut przez PayPal anonimowo. Kupowanie Bitcoina przez PayPal wymaga podania danych osobowych oraz zweryfikowania tożsamości, co oznacza, że PayPal będzie mieć dostęp do informacji o Tobie i Twoich transakcjach. Anonimowe kupowanie Bitcoina jest możliwe jedynie przy użyciu innych metod płatności, takich jak portfele kryptowalutowych lub różnego rodzaju karty prepaid. Zalecamy dokładne zapoznanie się z dostępnymi metodami płatności i wybranie tej, która najlepiej spełnia Twoje potrzeby i preferencje.
Jakie ryzyko wiąże się z kupowaniem kryptowalut przez PayPal?
Kupowanie kryptowalut przez PayPal wiąże się z pewnym ryzykiem. Jednym z głównych ryzyk jest to, że PayPal może odmówić realizacji transakcji lub zablokować Twoje konto, jeśli uzna, że Twoja transakcja jest nielegalna lub niezgodna z warunkami korzystania z usługi. Ponadto kupowanie Bitcoina przez PayPal oznacza, że tracisz anonimowość, ponieważ PayPal będzie mieć dostęp do informacji o Tobie i Twoich transakcjach.
Jakie są alternatywne sposoby na kupno Bitcoina przez PayPal?
Najlepszym i najwygodniejszym sposobem na inwestowanie w kryptowaluty za pomocą PayPal jest platforma eToro. Oferuje ona intuicyjną i prostą w obsłudze platformę oraz szybkie metody wpłaty. Platforma obsługuje ponad 60 najpopularniejszych kryptowalut, dzięki czemu można zainwestować nie tylko w Bitcoina, ale masę innych wirutalnych aktywów. Alternatywnymi platformami obsługującymi metodę płatności PayPal mogą być również Binance P2P (platforma handlowa, która umożliwia bezpośrednie transakcje między użytkownikami na giełdzie kryptowalut Binance. Dzięki Binance P2P użytkownicy mogą kupować i sprzedawać kryptowaluty bezpośrednio za pomocą różnych metod płatności) oraz Paxful (platforma pośrednicząca w sprzedaży kryptowalut pomiędzy użytkownikami)

 4 komentarze

 • T
  Trader77

  Obecnie nie ma już praktycznie żadnej bezpośredniej metody kupowania bitcoina czy innych kryptowalut za pomocą Paypala. Zostało etoro i localbitcoins, ale przy tym drugim zakup trwa wieki. Wszystko przez politykę firmy Paypal, ponieważ użytkownicy mogą rozpocząć spór i odzyskać pieniądze (paypal zabrania działalności związanej z krypto). Osobiście skorzystałem z eToro i pomimo wymaganego stosunkowego dużego depozytu (za pierwszym razem 200 dol a poźniej już można 50 dol) to wszystko było w porządku. Świetną opcją jest gra na spadki, dzięki czemu możemy zarabiać gdy bitcoin traci na wartości 🙂

 • m
  m4a1

  dzięki za udostępnienie sposobu. szukałem w google jak kupić bitcoiny za paypal, ale nigdzie nie było żadnych konkretnych informacji – jedynie natrafiłem na artykuły mówiące o tym, że można inwestować za pomocą portalu virwox, ale nie wspominają, że on już nie funkcjonuje… chyba przedstawiony w artykule sposób jest jedynym dostępnym na ten moment, który umożliwia natychmiastowy zakup bitcoin, ethereum i innych krypto przez paypala. co do localbitcoins, to im za bardzo nie ufam – trzeba wysylac pieniadze jakimś nieznajomym, czekać na potwierdzenia itp. bardzo dziękuje za takie rozwiązanie. skorzystałem z tego sposobu z etoro i nie żałuje – wszystko ok, a firma znana i rzetelna.

 • m
  mentalny

  Znaleźć skuteczny sposób na inwestycje w kryptowaluty za pomocą paypala graniczy z cudem. Po ciężkich poszukiwaniach trafiłem na ten artykuł i wpłaciłem pieniądze na eToro. Ilość kryptowalut gotowych do kupna nie przeraża, ale mi wystarcza. Nie inwestuje w jakieś no-name, więc to może i dobrze.
  Co do samej platformy etoro, to nie mam większych zastrzeżeń. Wszystko przebiegło pomyślnie. Wpłaciłem dużo powyżej minimum – ok. 1500 dolarów i kupiłem za to kilka ciekawych kryptowalut. Mam dużo wolnych środków, jako że wykonuje również zlecenia dla osób z ameryki i nie wiedziałem jak je spożytkować 😉

  Przetestowałem wiele sposobów na kupno kryptowalut za pomocą PayPal które podpowiedział mi Google, jednak to jak na razie jedyny, za pomocą którego udało mi się zainwestować w kryptowaluty. Dziękuję za udostępnienie, bardzo mi się przydał!

 • w
  wr00bson

  Etoro obniżyło minimalną kwotę wpłaty do $50. Dobry ruch z ich strony (y)

Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.