Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Kongres Portugalii odrzucił dwie propozycje opodatkowania kryptowalut

Kongres Portugalii odrzucił dwie propozycje opodatkowania kryptowalut

Wiadomości
27 maja, 2022
343
portugalia krypto

Assembleia da República – Kongres Portugalii – odrzucił dwie odrębne propozycje ustaw koncentrujących się na opodatkowaniu transakcji kryptowalutowych. Propozycje te zostały przedstawione przez partie lewicowe Livre i Bloco de Esquerda.

Kilka tygodni temu minister finansów tego kraju – Fernando Medina – ujawnił plany rządu dotyczące rozpoczęcia nakładania podatku od zysków kapitałowych z cyfrowych aktywów. Nie podając terminu, polityk przekonywał, że przepisy podatkowe powinny być “odpowiednie” i zapewniać “sprawiedliwość” i “efektywność”. Stwierdził również, że Portugalia powinna brać przykład z innych narodów, w których taka polityka już funkcjonuje:

Jest to dziedzina, w której jest dużo więcej wiedzy i dużo więcej postępu, więc Portugalia może czerpać z doświadczeń międzynarodowych.

Dwie z grup politycznych w kraju już zaproponowały, jak powinny wyglądać ramy opodatkowania. Według partii lewicowych, podatki powinny być nakładane na osoby, które osiągają zyski z kryptowalut w wysokości ponad 5000 euro rocznie.

Niemniej jednak, podczas tegorocznej sesji głosowania nad budżetem na rok 2022, Assembleia da República (Kongres Portugalii) odrzuciła obie propozycje.

Portugalia jest uważana za centrum kryptowalut ze względu na swoje przyjazne stanowisko wobec sektora. Bitcoin i altcoiny są uznawane za waluty, a inwestorzy indywidualni są zwolnieni z opodatkowania, gdy czerpią zyski z tej klasy aktywów. Niemniej jednak osoby, które zajmują się kryptowalutami w ramach działalności zawodowej lub gospodarczej, nadal podlegają pewnym podatkom.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.