Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Halving Bitcoina już dzisiaj wieczorem!

Halving Bitcoina już dzisiaj wieczorem!

Bitcoin Blockchain Wiadomości
11 maja, 2020
1240
Bitcoin (1)3

Moment, na który z niecierpliwością czekaliśmy od dawna – halving BTC. Czym jest halving BTC i jaki będzie on miał wpływ na przyszłość kryptowalut?

Halving – co musisz wiedzieć?

Halving to zmniejszenie o połowę ilości otrzymywanych Bitcoinów z jednego bloku z 12,5 na 6,25. W praktyce oznacza to, że dużo wolniej emitowane są kolejne BTC, a samo ich wydobycie jest trudniejsze. Wpływa to bezpośrednio na inflację, zmniejszając ją z obecnych 3,64% do około 1,8%. Zmniejszone wydobycie oznacza mniejszą opłacalność koparek, dlatego też górnicy, którzy mogą sobie na to pozwolić, będą starać się przetrzymać wydobywane bitcoiny i sprzedać je po wyższej cenie. Co prawda jest to tylko teoria, ale w ujęciu historycznym po halvingu BTC notował najwyższe wzrosty kursu. W dniu pierwszego halvingu, czyli 28.11.2012 roku jeden bitcoin był warty 12,22$. Dokładnie rok później jego cena wzrosła do zawrotnego pułapu 1000$, rosnąc tym samym o ponad 8300%. Podczas drugiego halvingu przypadającego na 09.07.2016 jeden BTC kosztował 660$, a w ciągu kolejnego roku osiągnął już cenę 2500$, notując tym samym prawie 300% wzrost.

Źródło: coindesk

Jak halving wpłynie na cenę Bitcoina w 2020 roku?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Na pewno możemy spodziewać się dużej zmienności w ciągu najbliższych tygodni, czego świadkami jesteśmy od zeszłej niedzieli. W najbliższych dniach możemy spodziewać się praktycznie wszystkiego, chociaż biorąc pod uwagę poprzednie halvingi, możemy założyć, że w najbliższych dniach czekają nas spadki, po których nastąpi konsolidacja. Dopiero, gdy całkowicie opadnie pył i nastroje na rynkach się uspokoją, naszym oczom powinny znowu ukazać się zielone wykresy, a sam bitcoin najprawdopodobniej rozpocznie atak na swoje poprzednie ATH.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.