Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Ponad 100 000 ETH jest już stake’owane na Krakenie

Ponad 100 000 ETH jest już stake’owane na Krakenie

Wiadomości
12 grudnia, 2020
1211
kraken-social

Jedna z największych giełd kryptowalutowych na świecie – Kraken, pochwaliła się niebywałym osiągnięciem. Od momentu uruchomienia usług staking’owych jej klienci wpłacili już ponad 100 000 Ethereum o rynkowej wartości wynoszącej około 60 milionów dolarów.

Ethereum 2.0

Staking ETH to jedna z najbardziej oczekiwanych funkcjonalności przez społeczność kryptowalutową. Czekaliśmy na nią wiele lat, ale w końcu deweloperom Ethereum udało się ją uruchomić. Niestety niewielu z nas jest w stanie zamrozić 32 ETH wymagane, aby zostać pełnoprawnym validatorem.

Z pomocą przychodzą nam staking pool’e, z których najpopularniejszym jest obecnie ten uruchomiony przez Kraken. W ciągu zaledwie 4 dni od startu usługi firma pochwaliła się, że jej klienci zdeponowali w ich pool’u ponad 100 000 Ethereum. Oznacza to, że około 8% wszystkich zamrożonych ETH jest przechowywanych na staking pool’u Krakena. To niebywałe osiągnięcie, szczególnie biorąc pod uwagę zaciekłą konkurencję ze strony Binance oraz Huobi, które to również oferują podobne rozwiązania technologiczne.

Ile można na tym zarobić?

Na to pytanie nie można jednoznacznie odpowiedzieć. Obecnie stopa zwrotu z takiej inwestycji wynosi około 10 – 14% w skali roku. Dzięki temu decydując się na staking możemy liczyć na całkowicie pasywne pomnażanie naszego kapitału. W sumie to zyskujemy na tym podwójnie – oprócz samych „odsetek” wypłacanych w ETH możemy również liczyć na wzrost wartości samego Ethereum, które to wyraźnie podąża za Bitcoinem po nowe szczyty cenowe.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.