Solana zyskuje ponad 26% w dwa dni. Co dalej?

Solana zyskuje ponad 26% w dwa dni. Co dalej?

Wiadomości
21 października, 2021
567
solana

Moneta SOL sieci Solana w dniu 21 października poszybowała mocno w górę. Wygląda więc na to, że traderzy przenieśli uwagę z Bitcoina (BTC) na najbardziej obiecujące altcoiny.

SOL wzrósł o ponad 11% do ponad 196 dolarów za token. Jest to najwyższy poziom od 11 września. W połączeniu z zyskami odnotowanymi w ciągu poprzednich 36 godzin, token zyskał łącznie aż 26%.

Rotacja kapitału?

Nowy rekord wszech czasów na Bitcoinie zanotowany w dniu 20 października wywołał wzrost cen na rynku altcoinów.

Przykładowo, rodzimy token Ethereum – ETH zanotował zamknął się w dniu 20 października na poziomie 4 170 dolarów, zyskując 7,32%. W dniu 21 października druga co do wielkości kryptowaluta wzrosła do 4 374 dolarów, zaledwie 10 dolarów od rekordowego poziomu 4 384.

Z kolei Bitcoin skorygował się o ponad 3,5% do poziomu poniżej 65 000 USD. W rezultacie, stosunek ETH/BTC wzrósł o ponad 5%, osiągając dzienny szczyt na poziomie 0,06289 BTC.

Analogicznie, wyniki SOL w stosunku do dolara amerykańskiego w ciągu ostatnich dwóch dni okazały się lepsze niż wyniki Bitcoina. To spowodowało, że w dniu 21 października SOL/BTC wspiął się o ponad 8%, osiągając 0,0026772 BTC. Sytuacja ta pokazuje, że traderzy rotowali kapitał z rynku Bitcoina, aby wejść na rynek Solana.

Wyzwolony byczy proporczyk

Ostatni rajd cenowy Solany okazał się również byczym wybiciem z wielomiesięcznego kanału konsolidacyjnego.

SOL po ponad 200% wzroście w okresie sierpień-wrzesień rozpoczął konsolidację boczną wewnątrz trójkąta. W rezultacie, formacja więcej niż dwóch wyższych niżów i niższych wyżów, w połączeniu ze zmniejszającym się wolumenem handlu, podniosła perspektywę kanału jako proporca.

Czytaj również:  Prezes FTX uważa, że Bitcoin nie ma przyszłości jako system płatniczy

Ponieważ proporczyk jest zazwyczaj wskaźnikiem kontynuacji trendu, ich formacja na wykresie SOL po potężnym rajdzie cenowym zwiększyła perspektywę wysłania cen SOL wyżej. W ten sposób, wybicie z 20 października ma teraz przed sobą przedłużony wzrost, a jego cel znajduje się na długości równej wielkości poprzedniego trendu wzrostowego.

Innymi słowy, cena docelowa dla SOL może wynieść aż 250 dolarów przed końcem miesiąca. Jednakże, ponowny test górnej linii trendu jako wsparcia dla proporczyka może unieważnić ten byczy setup.Jeden komentarz

  • s
    solmistrz

    Co dalej? Moim zdaniem SOL niedługo wejdzie do top5 pod względem kapitalizacji. potem już tylko z górki!

Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.