Zakazanie Bitcoina jest jak zakazanie Internetu – mówi minister finansów Rosji

Zakazanie Bitcoina jest jak zakazanie Internetu – mówi minister finansów Rosji

Wiadomości
17 lutego, 2022
313
rosja binance ru

Rosja jest jednym z krajów, w których status regulacyjny Bitcoina i całego rynku kryptowalutowego pozostaje w najlepszym razie wątpliwy. Wydaje się jednak, że minister finansów Anton Siluanov nie uważa, że zakazanie ich jest najlepszą możliwą opcją.

Według ostatnich informacji opublikowanych przez Forbes, Anton Siluanov – minister finansów Rosji, uważa, że zakazanie kryptowalut jest jak zakazanie Internetu.

Bank Centralny chce zabrać i zakazać kryptowalut, argumentując, że stwarza to ryzyko, przede wszystkim dla obywateli. Może jednak też „zainfekować” instytucje finansowe, banki i stworzyć nieprzejrzysty rynek rozliczeniowy. To jest to samo, co zakazanie internetu, co jest niemożliwe.

Siluanow przekonywał, że ryzyko, o którym mówi bank centralny, jest zrozumiałe. Jednak po raz kolejny powtórzył, że delegalizacja sektora jest znacznie gorsza niż jego regulacja Jest to zgodne z ostatnimi wypowiedziami organu.

Wcześniej w lutym, Ministerstwo ogłosiło, że przygotuje projekt ustawy, a nawet zdefiniuje kryptowaluty jako „alternatywę dla walut”.

Mimo to nadal nie ma rezolucji po spotkaniu między Elvirą Nabiulliną (szefem Banku Rosji), Antonem Siluanovem i Dmitrijem Grigorenko (wicepremierem). Wszyscy oni omówili sytuację na wspólnym spotkaniu, ale nie udało im się dojść do porozumienia.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.