Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Amerykańskie banki zezwolą na handel Bitcoinem w 2021 roku, mówi dyrektor NYDIG

Amerykańskie banki zezwolą na handel Bitcoinem w 2021 roku, mówi dyrektor NYDIG

Wiadomości
6 maja, 2021
856
bitcoin-3656764_960_720

Era amerykańskich banków uważających kryptowaluty za zło może dobiegać końca.

Zgodnie z raportem CNBC, New Digital Investment Group zawarła partnerstwo z fintechowym Fidelity National Information Services, lepiej znanym jako FIS. Instytucje wspólnie stworzą ramy regulacyjne dla banków w Stanach Zjednoczonych, aby te mogły zaoferować swoim klientom usługi handlu kryptowalutami.

Patrick Sells, szef rozwiązań bankowych w NYDIG, powiedział CNBC, że kilka banków już zgłosiło się do programu, przy czym większość z nich to mniejsze instytucje finansowe. Jednak Sells dodał również, że firma prowadzi rozmowy z największymi amerykańskimi bankami, aby te także wzięły udział z programie.

Według dyrektora NYDIG, największe instytucje, takie jak Bank of America i JPMorgan, mogą zostać zachęcone do wejścia na rynek, gdy mniejsze banki zaczną już czerpać korzyści z adopcji detalicznego handlu kryptowalutami. BoA jest jednym z najbardziej zagorzałych antykryptowalutowych banków w Stanach Zjednoczonych. Regularnie kwestionuje on wartość Bitcoina (BTC) i innych kryptowalut.

Rodzi się konkurencja dla giełd kryptowalut

W ramach współpracy między NYDIG i FIS, uczestniczące banki będą mogły oferować bezpośredni handel kryptowalutami dla swoich klientów bezpośrednio z ich istniejących kont. Zielone światło dla banków może jednak sprawić, że staną się one poważną konkurencją dla platform takich jak Robinhood, Coinbase, czy Square.

Rzeczywiście, prezes NYDIG, Yan Zhao, powiedział, że ogromne przychody zgłaszane przez takich graczy jak Robinhood i Coinbase były impulsem dla amerykańskich banków, aby wejść do tego świata:

To nie jest tylko banki myślące, że ich klienci chcą bitcoina, mówią ‘Musimy to zrobić, ponieważ widzimy dane’. Widzą depozyty trafiające do świata Coinbase, Galaxy i Kraken.

Banki oferujące handel kryptowalutami będą również stanowić odwrócenie o 180 stopni zgody wśród instytucji finansowych w kraju na temat kryptowalut.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.