Największy bank w Rosji uruchamia pierwszy w kraju blockchainowy fundusz ETF

Największy bank w Rosji uruchamia pierwszy w kraju blockchainowy fundusz ETF

Wiadomości
31 grudnia, 2021
376
sberbank

W czwartek 30 grudnia największy bank w Rosji – Sberbank – uruchomił pierwszy w kraju blockchainowy ETF. W komunikacie prasowym Sber Asset Management poinformowano, że fundusz ten – nazwany Sberbank Blockchain Economy ETF – będzie notowany na rosyjskim rynku akcji pod nazwą SBBE.

Ponadto ETF ten reklamuje się jako pierwszy tego rodzaju w tym kraju, dając inwestorom ekspozycję na spółki inwestujące w blockchain. Fundusz ten śledzi Sber Blockchain Economy Index opracowany przez SberCIB Investment Research. Dzięki temu inwestorzy mogą uzyskać ekspozycję na firmy związane z kryptowalutami, w tym menedżerów aktywów kryptowalutowych, firmy wydobywcze i firmy doradcze w zakresie technologii blockchain. Wśród nich są Coinbase, menedżer aktywów Galaxy Digital i firma Digindex zajmująca się oprogramowaniem blockchain.

Sberbank potwierdza pierwszy blockchainowy ETF

Część oświadczenia od Sber Asset Management mówi, że oferta daje inwestorom ekspozycję na „gospodarkę blockchain bez trudności związanych z bezpośrednim rozwojem, zakupem, przechowywaniem i sprzedażą aktywów cyfrowych.”

Dyrektor generalny Sberbank Asset Management, Evgeny Zaitsev, dodał:

Bezpośrednie inwestycje w aktywa kryptowalutowe wiążą się z wysokim ryzykiem, trudno jest je niezależnie ocenić. Dlatego proponujemy inwestowanie nie w aktywa kryptowalutowe, ale w firmy, które zapewniają rozwój technologii blockchain. Fundusz giełdowy jest dostępny dla każdego dzięki swojej prostocie i niskiemu progowi wejścia.

Wiele narodów na całym świecie wykazało żywe zainteresowanie ETF-ami śledzącymi indeksy blockchain i kryptowalut. W tym roku Stany Zjednoczone, po wielu opóźnionych i odrzuconych propozycjach, w końcu zatwierdziły handel ETF na kontrakty terminowe. Kanada zatwierdziła zarówno Bitcoin, jak i Ethereum ETF. Inwestorzy uważają, że tego rodzaju oferty wiążą się z mniejszym ryzykiem niż bezpośrednie inwestycje w pojedyncze produkty i firmy kryptowalutowe lub blockchain.



Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.