Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Kryptowalutowy fundusz Aid For Ukraine zebrał 54 mln dolarów na pomoc dla Ukrainy

Kryptowalutowy fundusz Aid For Ukraine zebrał 54 mln dolarów na pomoc dla Ukrainy

Wiadomości
18 sierpnia, 2022
269
wojna ukraina - rosja

Szef ukraińskiego Ministerstwa Gospodarki Cyfrowej, Mykhaylo Fedorov, udzielił informacji o tym, jak wydano 54 mln dolarów zebranych w ramach inicjatywy kryptowalutowej Aid For Ukraine.

Za te pieniądze kupiono ponad 8 tys. pancerzy i 4 tys. hełmów, 80 tys. zestawów mundurowych, 400 tys. suchych racji żywnościowych, ponad 5 tys. lunet i noktowizorów, 30 tys. apteczek oraz ponad 100 tys. leków i sprzętu ochronnego.

Fedorov wśród zakupów wymienił też 1000 urządzeń komunikacyjnych, 200 dronów, 100 pojazdów i paliwo.

Podziękowania dla kryptowalut za wsparcie od początku inwazji na pełną skalę! Darowizna za darowizną w drodze do wielkiej wygranej.

Dla przypomnienia, platforma steamingowa Everstake uczestniczyła w zbiórce datków na rzecz Aid For Ukraine. Łącznie na rzecz ukraińskiej armii przekazała 10 milionów dolarów.

WhitePay wprowadził płatności kryptowalutowe do ukraińskich sklepów technologicznych

WhitePay, część ekosystemu giełdy bitcoinów WhiteBIT, uruchomiła płatności kryptowalutowe w głównych sieciach sklepów AGD na Ukrainie, w tym Tekhno Їjak i Stylus.

Obecnie akceptowanych jest ponad 130 rodzajów kryptowalut. Z czasem lista będzie się powiększać.

Klienci mogą płacić poprzez formularz acquiringowy w sklepach internetowych lub w punktach sprzedaży offline poprzez specjalne terminale POS.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.