Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Jak kupić kryptowaluty | Jak zacząć inwestować w bitcoin

Jak kupić kryptowaluty | Jak zacząć inwestować w bitcoin

Giełdy i kantory Poradniki
6 kwietnia, 2019
6829
kryptowaluty

Kryptowaluty stały się dla inwestorów i fanów zarabiania przez internet poważnym biznesem. Tym bardziej, że branża bitcoin, blockchain i kryptowalut wciąż się rozwija i prawdopodobnie jeszcze nie raz nas zaskoczy! W tej branży jest mnóstwo pieniędzy, które można zarobić. Wystarczą chęci, odrobina edukacji i wolny czas.

Nie raz i nie dwa słyszeliśmy od początkujących użytkowników pytania typu:

Tych pytań jest wiele – jednak wszystkie sprowadzają się do jednego – jak i gdzie kupić kryptowaluty. W tym poradniku odpowiemy na te wszystkie pytania.

1. Rejestracja na giełdzie kryptowalut

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić aby zacząć i kupić kryptowaluty jest rejestracja na giełdzie. Giełdy dzielą się na takie, które przyjmują pieniądze (tj. możesz wpłacić PLN lub USD) i takie, które handlują wyłącznie na parach kryptowaluta/kryptowaluta (oznacza to, że nie wpłacisz tam złotówek, czy dolarów).

Obecnie jedną z najpopularniejszych i najprostszych giełd kryptowalut do kupowania i inwestowania w kryptowaluty jest Coinbase i właśnie ją polecamy na początek. Są inne, jednak Coinbase posiada wiele zalet, które przez początkujących będą bardzo docenione (m.in. możliwość płatności kartami kredytowymi i debetowymi, banalny proces zakupu oraz gratis w wysokości $10 przy kupnie bitcoina czy innych kryptowalut na kwotę powyżej $100.) Ponadto samo otwarcie konta na Coinbase to prosty proces, który opiszemy poniżej. Tutaj zarejestrujesz się na Coinbase i korzystając z tego linku otrzymasz darmowe $10 przy zakupie kryptowalut na kwotę powyżej 100 USD.

Jeżeli preferujesz obsługę w języku polskim, możesz także skorzystać z Polskiej giełdy Bitbay. Pod tym linkiem przeczytasz więcej o Bitbay. Ponadto warta polecenia jest również najpopularniejsza na świecie giełda kryptowalut Binance.

Rejestracja na Coinbase

 • Aby kupić kryptowaluty lub zacząć inwestowanie w bitcoina w wybranej przeglądarce internetowej przejdź do Coinbase.com
 • Pojawi się formularz z polami na imię i nazwisko, adres e-mail i hasło. Upewnij się, że używasz prawdziwego imienia i nazwiska podanego w paszporcie, dowodzie osobistym lub prawie jazdy, ponieważ używanie aliasu może opóźnić potwierdzenie tożsamości w przyszłości. Sprawdź, czy Twój adres e-mail jest również poprawny.
 • Wybierz hasło. Upewnij się, że używasz kombinacji wielkich i małych liter oraz co najmniej jednej cyfry.
 • Zaznacz pole wyboru “Nie jestem robotem” oraz pole poniżej “I certify that I am 18 years of age or older, and I agree to the User Agreement and Privacy Policy.
 • Naciśnij przycisk “Sign up” aby utworzyć darmowe konto.
 • Na podany adres e-mail zostanie wysłana wiadomość e-mail z potwierdzeniem. Odwiedź swoją skrzynkę pocztową i otwórz wiadomość e-mail. W jej obrębie powinien znajdować się link potwierdzający. Kliknięcie na nią otworzy nowe okno przeglądarki, które aktywuje Twoje konto na giełdzie Coinbase.
 • Teraz otrzymasz informacje na temat kroków potrzebnych do potwierdzenia swojej tożsamości. Możesz to chwilowo pominąć i zrobić to później, ale warto to zrobić, ponieważ im więcej informacji podasz, tym więcej kryptowalut będziesz mógł kupić (na Coinbase obowiązują limity, które wzrastają wraz z biegiem czasu i aktywności) oraz Twoje konto będzie bezpieczniejsze. Potwierdzanie tożsamości na giełdach jest normalnym, bezpiecznym i wymaganym przez większość regulatorów procesem.

Potwierdzenie tożsamości na Coinbase

Coinbase oferuje kilka sposobów aktywacji konta – po rejestracji oraz później, w zakładce Settings > Security options

Potwierdzenie tożsamości na Coinbase może pomóc w zwiększeniu limitu zakupu (ilość kryptowalut które możesz kupić w jeden tydzień), a także zapewnić bezpieczeństwo konta.

Numer telefonu: Potwierdzenie numeru telefonu jest bardzo prostym procesem. Zostaniesz poproszony o wybranie kraju, w którym Twój numer jest zarejestrowany i samego numeru. Po przesłaniu tych informacji Coinbase wyśle SMS z kodem do . aktywacji konta. Wprowadź go i kliknij przycisk Verify Phone Number.

Adres: Po potwierdzeniu numeru telefonu zostaniesz poproszony o podanie adresu zamieszkania. Podobnie jak w przypadku innych informacji o koncie, ważne jest, aby były one prawdziwe. Szczególnie ważne jest pole Country, ponieważ określa ono, z jakich usług finansowych można korzystać na Coinbase, w jakiej walucie operować i ile kryptowalut możesz kupić lub sprzedać.

Weryfikacja dokumentów: Zostaniesz poproszony o potwierdzenie swojej tożsamości poprzez udostępnienie kopii zatwierdzonych przez rząd dokumentów tożsamości, takich jak paszport, dowód osobisty czy prawo jazdy. Pamiętaj, że Twoje dokumenty będą bezpieczne i zostaną usunięte po przejściu weryfikacji. To normalny proces i każdy kupujący / sprzedający kryptowaluty przez niego przechodził. Z resztą nie tylko na giełdach kryptowalut wymaga się weryfikacji konta poprzez przesłanie skanów dokumentów (z kilkoma wyjątkami). To normalny proces również u brokerów giełdowych czy FOREX – wszędzie tam, gdzie pojawia się temat inwestycji i obrotu pieniędzmi.

W trakcie konfiguracji konta zostanie wyświetlony niebieski przycisk z napisem “Begin verification“. Naciśnij go, aby rozpocząć proces. Po rozpoczęciu procesu weryfikacji dokumentów, będziesz miał do wyboru od dwóch do trzech typów dokumentów. Kliknij na dokument, którego chcesz użyć, taki jak paszport czy prawo jazdy. Na następnym ekranie pojawi się funkcja kamery, która włączy kamerę internetową. Przytrzymaj swój identyfikator przed kamerą internetową i naciśnij przycisk Take snapshot, aby zrobić zdjęcie kamery. Wkrótce na stronie pojawi się podgląd zrobionego zdjęcia. Jeśli zdjęcie jest wyraźne i pokazuje Twoją twarz oraz cały potrzebny do identyfikacji dokument, naciśnij przycisk Finish & start verification. Jeśli chcesz zrobić zdjęcie ponownie, naciśnij przycisk Take another snapshot, aby spróbować ponownie. Możesz spróbować tyle razy, ile chcesz. Weryfikacja przesłanego dokumentu może trwać od kilku godzin do kilku dni.

Opcje płatności na Coinbase

Użytkownicy Coinbase mogą korzystać z przelewów bankowych oraz kart kredytowych i debetowych do wpłat i wypłat środków. Najprostszym i najszybszym rozwiązaniem aby kupić bitcoina, ethereum czy inną kryptowalutę jest podpięcie karty bankowej.

Dodanie informacji o karcie kredytowej lub debetowej zazwyczaj pozwala na natychmiastowy zakup kryptowalut na platformie Coinbase.

Jakie kryptowaluty można kupić na Coinbase?

 1. Bitcoin
 2. Bitcoin Cash
 3. Ethereum
 4. Ethereum Classic
 5. EOS
 6. Litecoin
 7. Zcash
 8. XRP
 9. XLM (Stellar)
 10. BAT
 11. 0x

Jak kupić kryptowaluty na Coinbase

Proces zakupu kryptowalut / inwestowania na Coinbase jest banalnie prosty. Wystarczy przejść w zakładkę “Buy/Sell“, wybrać interesującą nas kryptowalutę oraz metodę płatności, a następnie podać kwotę zakupu i kliknąć “Buy (nazwa kryptowaluty) Instantly” np. w przypadku kupna Bitcoina – “Buy Bitcoin Instantly

Zobacz również: Jak kupić kryptowaluty przez PayPal

Gdzie przechowywać kryptowaluty?

W świecie kryptowalut istnieje powiedzenie “Jeżeli nie kontrolujesz kluczy prywatnych portfela, to nie należy on do Ciebie”. Oznacza to tyle, że najbezpieczniejszą metodą przechowywania środków jest umieszczenie ich na prywatnym portfelu. Świetnie się do niego nadaje portfel Ledger Nano S lub jego bardziej nowoczesnej wersja, Ledger Nano X. Są to bezpieczne urządzenia wyglądem przypominające pendrive oferujące szereg zabezpieczeń skutecznie chroniących przed kradzieżą środków. Do przechowywyania mniejszych ilości kryptowalut również świetnie się nadadzą aplikacje mobilne lub programy na komputer.

Podwyższający się limit zakupu na Coinbase

Coinbase zazwyczaj ogranicza nowo utworzone konta limitem zakupu. Ma to na celu zapobieganie praniu pieniędzy i innym nielegalnym działaniom. Limity zakupu mogą być zwiększone poprzez następujące działania.

 • Uzupełnienie Twojego profilu: Wypełnienie wszystkich informacji o koncie w Coinbase jest najszybszym sposobem na zwiększenie limitu zakupu. Obejmuje to dodanie (i potwierdzenie) numeru telefonu oraz przesłanie co najmniej jednego dokumentu tożsamości.
 • Dokonuj regularnych zakupów: Konta na Coinbase, które są często aktywne, zazwyczaj otrzymują zwiększone limity kupna. Spróbuj dokonać jednego małego zakupu tygodniowo przez miesiąc lub dwa.
 • Czekaj: Im starsze jest konto, tym bardziej jest ono wiarygodne w oczach Coinbase. Nowsze konta są zazwyczaj ograniczone, podczas gdy starsze konta mają ostatecznie zniesione limity.

Jak widzisz, kupno kryptowalut nie jest skomplikowane. Mamy nadzieje, że po przeczytaniu tego artykułu będziesz już znał odpowiedzi na pytania:

 • Jak kupić swojego pierwszego bitcoina
 • Jak zacząć inwestowanie w kryptowaluty

 2 komentarze

 • C
  CryptoNinja

  Warto wspomnieć, że Coinbase poza prostym procesem zakupu kryptowalut oferuje też powiązaną z kontem kartę Visa oraz dostęp do regularnych airdropów, gdzie można zgarnąć kilka ciekawych kryptowlaut – kompletnie za darmo! 🙂

 • A
  Arek

  Warto poczytać więcej o kryptowalutach, które zapewniają solidne zabezpieczenia, opierają się na transparentnym oprogramowaniu. Z biegiem czasu na pewno zwiększy się udział wirtualnych walut w powszechnych płatnościach.

Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.