Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Jak zarobić na Bitcoinie?

Jak zarobić na Bitcoinie?

Komunikaty firm
29 kwietnia, 2020
1808
pexels-photo-730557

Istnieje naprawdę dużo sposóbow za pomocą których możemy zarobić na Bitcoinie, ale w tym poradniku będziemy skupiać się tylko na tych najważniejszych. Jeżeli miałbym wymienić wszystkie, artykuł miałby conajmniej trzysta stron.

Lista nie jest posegregowana w jakiś specyficzny sposób. Niektóre metody działają lepiej (albo szybciej) niż inne, ale w zasadzie – wynik jest zależny od konretnej osoby.

Zakup Bitcoina

Istnieją ogromne grupy ludzi, które „inwestują” w Bitcoin, po prostu go kupując. Oczywiście, jest to ryzykowna metoda, ale prawdopodobnie też najprostsza do wykonania.

Istnieje kilka rodzajów takich inwestorów. Niektórzy ludzie po prostu kupują określoną ilość monety i zapominają o niej przez rok… lub dziesięć lat. Ci ludzie zwykle nie mają rzeczywistego zamiaru zarabiać w krótkim okresie – często wierzą w pomyślną przyszłość kryptowalut i mają nadzieję, że ich inwestycja pewnego dnia przyniesie im dziesięciokrotny zysk.

Innym rodzajem bitcoinowych inwestorów są ludzie, którzy lubią przeprowadzać mnóstwo badań, czytają wszystkie dostępne prognozy dotyczące zarabiania pieniędzy za pomocą tej kryptowaluty i spędzają tygodnie analizując dane i statystyki. Ci ludzie mają zazwyczaj na uwadze określone ramy czasowe – przez większość czasu chcą inwestować krótkoterminowo i potrzebują tylko wiedzieć, kiedy to zrobić. Ponadto inwestycje te są zwykle mniejsze w porównaniu z inwestycjami długoterminowymi – w końcu ludzie inwestują przeprowadzając mnóstwo badań wcześniej, ale jeśli ich inwestycja się nie powiedzie, mogą po prostu spróbować w przyszłości.

Jeśli zastanawiasz się, jak zarabiać za pomocą kryptowaluty Bitcoin lub ogólnie, jak zarabiać za pomocą kryptowalut, to kupno monety Bitcoin może być świetnym początkiem albo katastrofą. Można zarobić naprawdę ogromne pieniądze w bardzo krótkim czasie lub można tak samo szybko wszystkie pięniądze utracić. Wszystko zależy od jednego czynnika – ilości wcześniej przeprowadzonych badań.

Handlowanie kryptowalutami

Kolejnym sposobem jak można zarobić na kryptowalutach jest handel za pomocą kontraktów CFD. Kontrakty CFD pozwalają spekulować odnośnie rozwoju przyszłej ceny kryptowalut. Możesz zarabiać, ale oczywiście także stracić i to zarówno na wzroście, jak i spadku ceny. To w zwykłym handlu nie jest możliwe. Kolejną zaletą kontraktów CFD jest dźwignia finansowa, która zwielokrotnia straty i zyski. W Unii Europejskiej w przypadku kryptowalut jest ograniczona w skali 1: 2, więc można podwoić wyniki każdej transakcji.

Oczywiście jest to stosunkowo skomplikowany temat i nie mogę tego wszystkiego opisać w jednym akapicie, polecam przeczytać artykuł – Jak zarabiać na BitCoinach, gdzie dowiesz się wszystkiego, czego potrzebujesz, łącznie z konkretnymi przykładami z praktyki. Na koniec wspomnę jeszcze jedną bardzo ważną zasadę, najpierw wszystko wypróbuj na koncie demo. Jest to bezpłatne narzędzie, które można zarejestrować w ciągu pięciu sekund. U lepszych brokerów, po prostu wystarczy wpisać adres e-mail, hasło i jesteś gotowy do pracy.

Mining kryptowalut

jak zarabiać za pomocą bitcoinów – logoOne. Jednym z najpopularniejszych sposobów zarabiania na bitcoinach jest mining bitcoinów. Istnieją dwie formy miningu – osobisty mining lub wydobywanie w chmurze (cloud mining).

Jeśli chcesz wydobywać indywidualnie (czyli za pomocą własnego urządzenia), może to nie być najlepszy sposób zarabiania za pomocą Bitcoina. Bitcoin jest uważany za jedną z trudniejszych do wydobycia kryptowalut, ponieważ jest przedmiotem głównego nurtu sukcesu, a wiele osób chce na nim zarobić, ale jego ilość jest ograniczona. Pojedyncze urządzenie, tak dobre, jak to tylko możliwe, może mieć problemy z uzyskaniem znacznych zysków, szczególnie biorąc pod uwagę ceny energii elektrycznej i konserwacji.

Wydobywanie w chmurze stało się w ciągu ostatnich kilku lat bardzo popularne. To świetna alternatywa, jeśli chodzi o kopanie, ponieważ nie musisz kupować żadnego sprzętu ani oprogramowania, nawet nie musisz niczego montować – wszystko, co musisz zrobić, to zapłacić jednorazową opłatę za kontrakt i gotowe! Zarobki będziesz otrzymywać pod koniec każdego miesiąca. Kwota będzie oparta na wybranym planie i rachunku za energię elektryczną w obiekcie, w którym odbywa się kopanie.

Ogólnie rzecz biorąc, kopanie kryptowalut jest bardzo popularną metodą wśród osób szukających sposobów zarabiania pieniędzy za pomocą Bitcoina. Wymaga to pewnej wiedzy i doświadczenia w tej dziedzinie, szczególnie jeśli planujemy zbudować swój sprzęt, ale wysiłek jest zdecydowanie wart rezultatów.

Życzę wielu sukcesów w zarabianiu na kryptowalucie Bitcoin.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.