Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Maltańska firma deweloperska zaakceptuje Cardano za hipernowoczesne apartamenty

Maltańska firma deweloperska zaakceptuje Cardano za hipernowoczesne apartamenty

Wiadomości
21 maja, 2021
810
mercury-ada

Maltańska firma deweloperska Dreamflats ogłosiła, że będzie akceptować płatności w Cardano (ADA) za wynajem budynku Mercury Towers zaprojektowanego przez Zaha Hadid Architects.

W oświadczeniu prasowym Dreamflats powiedział, że przychody z płatności ADA zostaną ujawnione organom regulacyjnym, w tym Maltańskiej Organizacji Turystycznej. Ponadto, płatności podatkowe z transakcji kryptowalutowych realizowane będą w walucie fiat.

Mercury Towers to hipernowoczesny budynek autorstwa Zaha Hadid Architects. Póki co cena wynajmu nie jest znana. Tego dowiemy się dopiero po ukończeniu apartamentów w 2022 roku.

Dreamflats dołącza do rosnącej liczby firm akceptujących płatności kryptowalutowe za wynajem. W kwietniu firma miliardera Ricka Caruso ogłosiła, że będzie akceptować Bitcoina jako płatność za czynsz za nieruchomości zarówno mieszkalne i handlowe. Według Caruso, decyzja wynika z przekonania, że kryptowaluty “są tutaj, aby pozostać”.

Dreamflats jest pierwszą nie cyfrową maltańską firmą, która akceptuje płatności w kryptowalutach. Ruch ten może stanowić precedens dla reszty branży. Akceptując ADA, Dreamflats przenosi uwagę z Bitcoina, kluczowej opcji krypto płatności.

Cardano odnotowuje rosnące zainteresowanie

Wybór ADA przez Dreamflats następuje po niedawnym rajdzie cenowym tego aktywa, które w dniu 16 maja osiągnęło rekordowy poziom 2,4 USD. Rajd ADA skorelowany był z hossą podtrzymywaną przez Bitcoina. BTC bowiem w dniu 14 kwietnia osiągnął rekordowy poziom 64 800 dolarów.

Jednakże w miarę spadków BTC, ADA również doświadczyła korekty. W momencie pisania tego artykułu Cardano (ADA) handluje po ok. 1,5 USD i traci 16,6% w 7-dniowej perspektywie.

Czytaj również:  Charles Hoskinson: Inne kraje pójdą w ślady Sawaldoru

Oprócz tego, sieć Cardano nadal przyciąga zainteresowanie społeczności kryptowalutowej ze względu na zdolność do zasilania rzeczywistych przypadków użycia. Przykładowo, Cardano podpisało umowę z rządem Etiopii, aby usprawnić system edukacji w tym kraju.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.