Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

DOGE wyprzedza Cardano (ADA) i wchodzi do TOP 5

DOGE wyprzedza Cardano (ADA) i wchodzi do TOP 5

Wiadomości
16 kwietnia, 2021
829
dgee

W ciągu ostatnich 24 godzin na rynku kryptowalutowym szalał Dogecoin. DOGE wzrósł o prawie 200% w ciągu ostatniego dnia i prawie 500% w ciągu ostatniego tygodnia. Dzięki najnowszemu wzrostowi, udało mu się również stać się 6. największą kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej, przewyższając Cardano (ADA).

Dogecoin większy niż Cardano

Popularna moneta meme, DOGE, trafiła w nagłówki wszystkich mediów, osiągając nowy rekord wszech czasów na poziomie około 0,30 USD. Podczas gdy to, samo w sobie, było bardziej niż imponujące, to co nastąpiło później było wręcz niesamowite.

Po niewielkim spadku, DOGE poszybował w górę… ponownie. W momencie pisania tego tekstu, kryptowaluta jest notowana na poziomie około 0,4 dolara, a jej całkowita kapitalizacja rynkowa wynosi nieco mniej niż 46 miliardów dolarów. Aktualny rekord wszech czasów na Binance wynosi ponad 0,45 USD.

dogecoin
źródło: Coingecko

Jak widać na powyższym obrazku, Dogecoin, kryptowaluta, która została dosłownie nazwana na cześć Shiba Inu, jest obecnie oficjalnie szóstym co do wielkości projektem pod względem całkowitej kapitalizacji rynkowej.

Warto również zauważyć, że dzieje się to w dniu, w którym większość rynku krwawi. W rzeczywistości wszystkie z 10 najlepszych kryptowalut, oprócz DOGE, oczywiście, są na czerwono w ciągu ostatnich 24 godzin.

Reakcja społeczności

Nie trzeba chyba wspominać, że meteoryczny wzrost cen DOGE doprowadził do poważnej reakcji ze strony społeczności. Kilka godzin temu Jordan Belfort, znany również jako Wilk z Wall Street, zamieścił zdjęcie kryptowaluty, co jeszcze bardziej podsyciło wzrost. W ślad za nim poszło również kilka innych osób.

Czytaj również:  Nowa funkcja reklamowa Twittera: Czy X wprowadzi Dogecoina?

Na pokład wskoczył również Dave Portnoy. Na wypadek gdyby ktoś się zastanawiał – nie jest on zazdrosny o DOGE.

Cameron Winklevoss również dał do zrozumienia, że dziś wieczorem psy będą sczekać.

W chwili obecnej, kapitalizacja DOGE przewyższa market cap wielu firmy. Jedną z nich jest notowana na Nasdaq amerykańska platforma Coinbase.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.