Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Największa kopalnia stała się faktem!

Największa kopalnia stała się faktem!

Wiadomości
23 października, 2019
1914
bitmain

Gdy jedni z nas szukają potwierdzenia, czy inwestycja kilku (lub nawet kilkunastu) tysięcy złotych w kryptowaluty jest wciąż opłacalna, w innych miejscach na świecie dzieją się niesamowite inwestycje. Przykładem jest farma Bitcoinów w Teksasie. 

Bitmain stworzył trzecią w USA farmę kryptowalut. Tym razem jej lokalizacją jest Teksas, a powierzchnia wynosi aż 13354 hektarów! Powstała ona we współpracy z DMG i Rockdale Municipal Development District. Jej moc to rekordowe 50 MW! Z wielu stron branży, możemy usłyszeć głosy, że jest to największa kopalnia Bitcoinów na świecie. 

Jaki będzie rezultat tej pracy? Będziemy na bieżąco śledzić jej losy. Tymczasem zapoznajmy się z kilkoma istotnymi wypowiedziami specjalistów i osób blisko związanych z projektem. 

Clinton Brown (główny kierownik projektu w obiekcie Rockdale w Bitmain) powiedział:

“Jesteśmy podekscytowani uruchomieniem tego obiektu, który jest istotny dla globalnych planów ekspansji Bitmain. Stabilne i wydajne zasoby energii w Teksasie mają fundamentalne znaczenie dla nieuniknionej skali wzrostu branży wydobywczej kryptowalut.”

Podobne zaangażowanie wykazał również burmistrz Rockdale, John King:

“Bitmain będzie przyszłością dla rozwoju nowych projektów przemysłowych w Rockdale w Teksasie. Cieszymy się, że możemy nadal budować partnerstwa.”

Warto zaznaczyć, że Bitmain oczekuje także, że nowa kopalnia bitcoin stworzy w Houston zaledwie w ciągu dwóch lat aż 400 nowych miejsc pracy. Gigant planuje także inwestycję następnych 500 milionów dolarów w wydobycie kryptowalut w ciągu najbliższych siedmiu lat. 

Warto zaznaczyć, że Bitmain to nie jedyna firma, która planuje tak duże inwestycje. Blockstream opublikował informacje o tym, że plany dotyczące podobnego obiektu wydobywczego bitcoina o mocy 300 MW, będą realizowane w Quebecu w Kanadzie i Adel w Gruzji. 

Czytaj również:  Zamówiłeś najnowszego Antminera w preorderze? Będziesz musiał na niego jeszcze trochę poczekać…

Powstaje jednak pytanie – czy to wszystko ma sens? W którą stronę pójdzie rynek kryptowalut, gdy wydobycie stanie się możliwe jedynie dzięki wielomiliardowym inwestycjom.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.