Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Największa platforma eCommerce w Ameryce Południowej kupuje BTC

Największa platforma eCommerce w Ameryce Południowej kupuje BTC

Wiadomości
6 maja, 2021
824
Crypto, bitcoin, Depositphotos

Mercado Libre, największa platforma e-commerce w Ameryce Łacińskiej, ogłosiła amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), że w pierwszym kwartale 2021 roku nabyła Bitcoina za 7,8 mln dolarów.

W ramach naszej strategii skarbowej w tym kwartale nabyliśmy 7,8 miliona dolarów w Bitcoinie, cyfrowe aktywa, które ujawniamy w ramach naszych nieokreślonych wartości niematerialnych i prawnych.

– możemy przeczytać w raporcie.

Zakup czyni argentyńską firmę pierwszą dużą latynoamerykańską firmą, która nabyła Bitcoin w celach inwestycyjnych. Tym samym dołączyła ona do ekskluzywnego klubu firm takich jak MicroStrategy i Tesla, które wcześniej również zgłosiły władzom posiadanie BTC w swoich skarbcach.

Zaledwie w zeszłym tygodniu duży japoński deweloper gier Nexon ogłosił zakup 1717 BTC za około 100 milionów dolarów. Ogłoszenie Mercado Libre sprawia, że jest to 36. publicznie notowana firma, która posiada Bitcoina według Bitcoin Treasuries. Mercado Libre handluje na Nasdaq jako MELI.

Mercado Libre stawia na Bitcoina

Poza formalnym ogłoszeniem, związek portalu eCommerce z Bitcoinem nie jest czymś nowym. Spółka pod koniec kwietnia umożliwiła wykorzystanie Bitcoina do sprzedaży nieruchomości na rynku argentyńskim.

Ponadto Marcos Galperín, założyciel i były dyrektor generalny Mercado Libre, już kilkakrotnie publicznie ogłosił, że posiada Bitcoina w swoim osobistym portfelu od 2013 roku. Co więcej, wyraził szereg byczych opinii dotyczących ekosystemu kryptowalut w Ameryce Łacińskiej, a nawet stwierdził, że uważa Bitcoina za lepszy magazyn wartości niż złoto.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.