Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Wolumen handlu BTC na Binance osiąga ATH!

Wolumen handlu BTC na Binance osiąga ATH!

Bitcoin
25 listopada, 2020
1208
binance-crypto-exchange.jpg resizeboxcropjpg

Wolumen handlu BTC na giełdzie kryptowalut Binance wzrósł do rekordowego poziomu. Co więcej, ATH osiągnęły także kontrakty terminowe (1,1 mld dolarów).

Podczas trwającego obecnie rajdu, cena najstarszej kryptowaluty wzrosła powyżej 19 tys. dolarów, w wyniku czego wzrósł także wolumen handlu. Według danych The Block, dzienny wolumen handlu BTC osiągnął rekordowo wysoki poziom, przewyższając poprzednie rekordy z 2017 roku.

Kilka dni temu wyszło na jaw, że Binance daje amerykańskim użytkownikom 14 dni na migrację do Binance US. W przeciwnym wypadku ich konta zostaną zablokowane, a wszystkie znajdujące się na nich środki przepadną. Być może klienci giełdy konsolidują swoje aktywa, aby wypłacić je wszystkie naraz. To bez wątpienia mogło przyczynić się do ostatniego wzrostu wolumenu handlu na giełdzie.

Jednak decyzja giełdy w żadnym stopniu nie wyjaśnia wzrostów w przypadku kontraktów terminowych. Te zwykle przecież zbiegają się z rynkową hossą.

Kontrakty terminowe BTC

Bitcoinowe kontrakty terminowe, to zasadniczo kontrakty, które zmuszają inwestora do kupna lub sprzedaży określonej ilości BTC w określonym czasie, i po określonej cenie. Teraz znajdują się one na najwyższym poziomie.

Zgodnie z danymi opublikowanymi przez Glassnode, otwarte odsetki od kontraktów futures na Binance wynoszą obecnie ponad 1,1 mld dolarów.

Co więcej, w ciągu ostatniego tygodnia stale rosło też oprocentowanie kontraktów terminowych, osiągając koniec końców najwyższy w historii poziom.

Czytaj również:  Binance przypadkowo miesza rezerwy bitcoinów "B-Token" i klientów

1,1 miliarda dolarów oznacza, że Binance posiada około jednej czwartej wartości całego rynku kontraktów terminowych Bitcoina. Inne firmy posiadające znaczne udziały to ByBit i BitMEX (odpowiednio 1,1 mld dolarów i 700 mln dolarów).Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.