Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Chiński rząd posiada więcej kryptowalut niż MicroStrategy!

Chiński rząd posiada więcej kryptowalut niż MicroStrategy!

Wiadomości
3 listopada, 2022
220
chiny-kryptowaluta

ChRL jest dziś jednym z najbardziej nieprzyjaznych krajów dla krypto inwestorów Ale jednocześnie chiński rząd kontroluje więcej BTC niż MicroStrategy, największy znany publiczny hodler bitcoina.

Stwierdził to współzałożyciel i dyrektor generalny firmy analitycznej CryptoQuant, Ki Yong Ju. Według niego, chiński rząd kontroluje obecnie 194 000 BTC i 833 000 ETH, a także inne kryptowaluty, o łącznej wartości około 6 miliardów dolarów.

Środki te zostały zajęte w trakcie śledztwa dotyczącego PlusToken. W ten scam zaangażowanych było ponad 4 miliony osób.

Kee Young Joo zauważył również, że CryptoQuant śledzi przepływ środków w sprawie PlusToken od 2019 roku. Część z nich wciąż napływa do CEXów..

Pomimo tak gigantycznego wolumenu kryptowalut, władze ChRL nie próbują zrealizować swoich aktywów, przynajmniej na razie. Ju przytacza jako przykład scenariusz, w którym wszystkie 194 000 BTC zostałyby “zrzucone” na rynek, co natychmiast załamałoby kurs i “pogrzebało” ekosystem.

Co warte podkreślenia, udział chińskiego rządu w całkowitym wolumenie BTC wynosi około 1%. To więcej niż MicroStrategy, które kontroluje 130 tys. bitcoinów.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.