Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Haker FTX zamienił 50 000 ETH na bitcoina

Haker FTX zamienił 50 000 ETH na bitcoina

Wiadomości
21 listopada, 2022
155
sam bankman fried ftx bitcoin

Nieznana osoba, która ukradła ponad 250 735 ETH (~ 235,5 mln USD) z giełdy FTX, wymieniła 50 000 ETH na opakowane bitcoiny z Ren Protocol i podłączyła aktywa do mostu cross-chain w celu przeniesienia do głównej sieci.

W serii transakcji haker wykorzystał do wymiany zdecentralizowane platformy Uniswap, Curve i 1inch. Inna reprezentatywna wersja pierwotnej kryptowaluty, wBTC, działała jako aktywo pośrednie w transakcjach swap.

Po konwersji części ETH, haker spadł z 27 miejsca w rankingu posiadaczy Ethereum na 37 pozycję.

Firma Chainalysis, która również monitorowała transakcje, zaprzeczyła doniesieniom, że aktywa znajdowały się pod opieką regulatora:

Twierdzenia, że fundusze skradzione z FTX rzeczywiście zostały wysłane do Bahamas Securities Commission są nieprawidłowe. Część aktywów została skradziona, a część przekazana regulatorom.

Mosty wykorzystywane do prania pieniędzy

W październiku firma analityczna Elliptic zauważyła, że hakerzy aktywnie wykorzystywali mosty cross-chain do prania skradzionych funduszy. Według ich danych, przez RenBridge przeszło co najmniej 540 milionów dolarów wpływów z działalności przestępczej, w tym wpływy z oprogramowania ransomware, aktywów skradzionych przez Koreę Północną oraz około 2,4 miliona dolarów z włamania do firmy Nomad.

Czytaj również:  Likwidatorzy FTX i Alameda tracą 72 000 USD na zamknięciu pozycji Aave

Na początku 2022 roku powiązana z FTX firma handlowa Alameda Research nabyła Ren Protocol. Po tym jak 11 listopada podmiot dominujący grupy, FTX Group, złożył wniosek o upadłość, zespół Ren stracił kwartalne finansowanie.

Według deweloperów, dostępne środki wystarczą do końca roku. Postanowili oni wymusić przejście na zarządzany przez społeczność protokół open-source. Aby uruchomić Ren 2.0, zespół zamknie pierwszą iterację sieci “tak szybko jak to możliwe”. Proces emisji opakowanych monet zostanie przerwany, natomiast wypalanie pozostanie dostępne przez 30 dni.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.