Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Sprawa dotycząca złota

Sprawa dotycząca złota

Inwestycje
23 kwietnia, 2019
1593
piggy-2889046_960_720

Złoto jest rozpoznawane na całej planecie ze względu na jego uderzającą wartość i to, że przez tysiące lat historii stale wpływało na kultury, przez wiele pokoleń. Pierwsze złote monety zostały użyte jako samodzielna oficjalna waluta w 500 rpne, przez króla Krezusa z Lydii i do tej pory ewoluowały w niesamowitym tempie, ponieważ dziś złoto w postaci kontraktów CFD, może być przedmiotem obrotu z Vestle i innymi aktywnymi firmami inwestującymi . Oznacza to, że zamiast kupować fizyczne złoto lub handlować kontraktami terminowymi na złoto, możesz po prostu spekulować na jej cenie. Przez wiele wieków, populacjom udało się zachować złoto w życiu z wielu ważnych powodów.

Historia niezmienionej wartości

W przeciwieństwie do wielu form walut, monet z różnych materiałów lub innych wartościowych aktywów, tylko złoto zachowało niezmienioną wartość przez tysiące lat.

Dzisiaj niektórzy ludzie postrzegają złoto jako walutę inwestycji i jako prawdopodobnie bezpieczny sposób przekazywania swojego bogactwa z pokolenia na pokolenie.

USD jest obecnie najsilniejszą walutą rezerwową na świecie, ale historia pokazała, że kiedy jego wartość spada w stosunku do innych walut, takich jak w latach 1998 i 2000, generuje to interesujące wydarzenie ekonomiczne, w którym ludzie skaczą do złotego bezpieczeństwa.

Bezpośrednią konsekwencją wzrostu wartości złota na rynku w latach 1998–2005, gdzie cena zasadniczo podwoiła się, jest na przykład aplikacja mobilna Vestle, oferująca inny rodzaj handlu złotem w postaci kontraktów CFD.

Ten niesamowity spadek USD, nastąpił z powodu wielu wewnętrznych i zewnętrznych czynników, takich jak: inflacja, deflacja, napięcia geopolityczne i przytłaczający popyt.

1) Inflacja

Historia nauczyła nas, że złoto okazało się być niesamowitym bezpiecznym schronieniem przed wszelkiego rodzaju eksplozjami inflacyjnymi, głównie dlatego, że jego cena wzrasta, gdy wszystkie inne dzienne koszty ulegają zmianie.

Od lat 60. XX wieku inwestorom udało się zidentyfikować wyraźny, bezpośredni związek, między wysokimi skokami cen złota, a spadkiem na giełdzie w okresie wielkiej inflacji

2) Deflacja

Deflacja to obniżenie ogólnego poziomu cen w gospodarce, a spadek ten przekłada się na powolną lub słabą działalność gospodarczą, która w dalszym stopniu wpływa negatywnie na gospodarkę narodową. Deflacja może mieć wiele skutków ubocznych, takich jak nadmierne zadłużenie. Doskonałym przykładem jest Wielki Kryzys z 1930 r., kiedy wartość deflacji była niewiarygodnie wysokia i zgodnie z tym cena złota gwałtownie wzrosła, podczas gdy inne ceny gwałtownie spadły.

Czytaj również:  Peter Schiff przyznaje, że cena Bitcoina może osiągnąć 100 000 USD

3) Napięcia geopolityczne

Złoto ma tendencję do utrzymywania swojej wartości nie tylko w czasach trudności finansowych, ale także w czasach napięć geopolitycznych. Wielu inwestorów nazywa to „towarem kryzysowym”, ponieważ wielu ludzi ma tendencję do biegania i poszukiwania bezpieczeństwa finansowego, podczas gdy globalne napięcia rosną.

W tych okresach złoto wkracza ponownie i przewyższa prawie wszystkie inne inwestycje.

Napięcia polityczne w kraju lub regionie, takim jak USA lub UE, mają takie samo zachowanie gospodarcze, gdy zaufanie rządu jest bardzo niskie lub istnieją polityczne niepewności dotyczące partii rządzących.

Tego typu napięcia mogą powodować ogromne zmiany cen na wykresie handlowym, ale istnieją specjalne aktywne aplikacje inwestycyjne, takie jak Vestle, które mogą informować Cię na każdym etapie.

4) Ogromny popyt

Stale rosnące bogactwo zawsze powodowało większe zapotrzebowanie na złoto, a w wielu krajach złoto jest bezpośrednio związane z kulturą narodową, na przykład Indie są obecnie jednym z największych narodów złota na świecie i mają kilka zastosowań, w tym tradycyjną biżuterię. Indyjski sezon ślubu przypada na październik i wszyscy inwestorzy wiedzą, że jest to pora roku, w którym występuje największe globalne zapotrzebowanie na złoto.

W Chinach i innych krajach azjatyckich nabywanie sztabek złota jest tradycyjną formą oszczędzania pieniędzy i innych form inwestycji. Aplikacja mobilna Vestle ma specjalną funkcję, która ocenia i wyświetla wartości ryzyka i popytu.

Podsumowując, popyt na złoto zawsze był głównym motorem rynku dla inwestorów i z historycznego punktu widzenia, rzeczywiście spełnia reputację jednej z najbezpieczniejszych walut na wolnych rynkach Świata.

Materiały zawarte w niniejszym dokumencie, nie zostały stworzone przez Vestle ale przez niezależną stronę trzecią i nie powinny w żaden sposób być rozumiane, bezpośrednio lub pośrednio, jako porady inwestycyjne, rekomendacje lub sugestie o strategii inwestycyjnej w odniesieniu do instrumentów finansowych, w jakikolwiek sposób. Każde wskazanie dotychczasowych wyników lub symulację wyników z przeszłości w tym dokumencie nie są wyznacznikiem przyszłych wyników. Kontrakty CFD, są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków, poprzez dźwignę finansową. 88% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z Vestle. Powinieneś rozważyć, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy. Pełne zrzeczenie się: https://www.vestle.pl/legal/analysis-disclaimer-third-party.htmlDodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.