Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

3,2,1… Liftoff?

3,2,1… Liftoff?

Bitcoin Inwestycje Wiadomości
3 czerwca, 2020
1611
falcon-9

W dniu 30 maja 2020 roku sukcesem zakończył się dwuosobowy lot SpaceX na międzynarodową stację kosmiczną. Jeden z bardziej rozpoznawalnych krypto traderów na Twitterze twierdzi, że Bitcoin już grzeje silniki i chce przegonić Falcona 9, dolatując do pułapu 100 000 dolarów za BTC. W sumie kolejny halving za nami, a w historycznym ujęciu to wydarzenie gwarantowało duże wzrosty. Jak będzie tym razem?

Twitterowe przepowiednie

Portal z niebieskim ptaszkiem to zaraz obok tradingviw.com jedno z najbardziej popularnych miejsc do publikowania swoich analiz i wizji kryptowalutowych ruchów cenowych. Jedna z bardziej rozpoznawalnych postaci w twitterowej cyberprzestrzeni, czyli @CredibleCrypto zamieścił ostatnio swoją prognozę na najbliższe kilkanaście miesięcy. Według niego zbliżamy się do końca napełniania paliwem silników naszej rakiety (mówiąc bardziej przyziemnie fazy akumulacji), która trwa już prawie 900 dni. W tym okresie, w ujęciu 1 tygodniowym poruszaliśmy się w horyzontalnym kanale cenowym pomiędzy 3 000 i 20 000 dolarów. CredibleCrypto zwrócił także uwagę na coraz wyższe dołki i coraz niższe szczyty, które formują trójkąt symetryczny (pod warunkiem „ścięcia” knotów świec, w szczególności tych, z marcowego dumpu).

Źródło: https://twitter.com/CredibleCrypto/status/1266273764490145799

Powyższą teorię wydaje się potwierdzać utrzymanie linii wsparcia podczas ogromnego wolumenu obrotu w dniach 11 – 19 marca. Obecnie z kolei byki szturmują linie oporu, dążąc do magicznej bariery psychologicznej zlokalizowanej na poziomie 10 000 dolarów. Od października 2019 roku podczas największych ruchów cenowych można zauważyć też stabilny wzrost wolumenu transakcyjnego. Biorąc pod uwagę specyfikację rynku kryptowalut oraz niezwykle spekulacyjne nastawienie jego inwestorów, którzy preferują swing trading oraz zajmowanie lewarowanych pozycji z nastawieniem na „wyłapywanie” nagłych ruchów cenowych bykom niestety może zabraknąć energii.

Źródło: tradingview.com

Duże zapasy Bitcoinów na cyfrowych portfelach

Przeglądając blockchain BTC, możemy zaobserwować, że ponad 60% podaży Bitcoina nie zmieniło swojego położenia przez co najmniej rok. Wielu ludzi, szczególnie tych mniej doświadczonych, sparzyło się próbując łapać noże po pęknięciu bańki kryptowalutowej. Dlatego też znaczna część inwestorów skapitulowała i postanowiła zostawić swoje kryptoaktywa w spokoju, bezpiecznie przechowując je na sprzętowych portfelach – sprawdź ranking najlepszych portfeli sprzętowych. Oznacza to mniejszą podaż BTC na giełdach, co oznacza większe ruchy cenowe przy relatywnie niskim wolumenie. Gdyby nagle doszło do rozpoczęcia kolejnej gwałtownej fali (tym razem wzrostowej), to „hodlerzy” zaczęliby znowu odmrażać swoje środki, a na rynek napłynęłaby nowa fala inwestorów próbujących zdążyć na kolejny bull run. Jeśli do tego doszłyby pozytywne relacje w mainstreamowych mediach, to faktycznie moglibyśmy mieć powtórkę z listopada 2017.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.