Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Bitcoin szóstym najbardziej wartościowym aktywem na świecie!

Bitcoin szóstym najbardziej wartościowym aktywem na świecie!

Bitcoin
21 lutego, 2021
803
lightning network bitcoin

Bitcoin przekroczył kolejny istotny kamień milowy w postaci 1 biliona dolarów kapitalizacji rynkowej. W ten sposób pierwotna kryptowaluta wyprzedziła Teslę oraz Tencent i stała się szóstym najbardziej wartościowym aktywem na świecie.

Bitcoin po raz pierwszy w historii zanotował kapitalizację rynkową na poziomie 1 biliona USD przy cenie 53 700 dolarów.

bitcoin asstdash
źródło: AssetDash

Wartość rynkowa Bitcoina jest obliczana poprzez pomnożenie podaży znajdującej się w obiegu z ceną rynkową BTC. Kapitalizacja rynkowa BTC przy całkowitej podaży 21 milionów wynosiła by 1,15 biliona dolarów. Entuzjaści Bitcoina świętowali to wydarzenie dodając “laserowe oko” przypominające Cyklopa do swoich zdjęć profilowych i tworząc hastag #LaserRayUntil100K.

CTO firmy Tether – Paolo Ardoino wypowiadając się nt. kamienia milowego powiedział dla portalu Crypto Briefing:

“Bitcoin został stworzony jako system elektronicznej gotówki peer-to-peer. Brak pośrednictwa jest fundamentalną cechą jego unikalnych właściwości jako zdecentralizowanej formy cyfrowej gotówki. Bitcoin został zbudowany przez i na społecznościach deweloperów, górników i inwestorów detalicznych. Podczas gdy zainteresowanie ze strony instytucji pomogło skonsolidować jego rolę jako cyfrowego złota, jego przyszłość zależy od ciągłego sukcesu i wsparcia jego społeczności.”

Czeki stymulujące i sezon podatkowy

W Stanach Zjednoczonych w ciągu najbliższego miesiąca rozdane zostaną czeki stymulujące. Zbliża się także sezon podatkowy. Prawdopodobnie niedługo każdy obywatel zarabiający poniżej 75 000 USD otrzyma 1400 dolarów. Ze względu na sezon podatkowy niektórzy inwestorzy mogą chcieć zaksięgować swoje zyski z krypto portfeli.

Czytaj również:  SEC może zatwierdzić Bitcoin Futures ETF do października - twierdzi strateg Bloomberga

Podczas gdy pierwszy z tych czynników prawdopodobnie będzie miał pozytywny wpływ na rynek, termin sezonu podatkowego przypadający na połowę kwietnia może spowodować krótkoterminową korektę. Łączna kapitalizacja rynków kryptowalutowych wynosi 1,7 bln USD.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.