Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Opinia: CBDC zapewni stabilność sektorowi DeFi

Opinia: CBDC zapewni stabilność sektorowi DeFi

Wiadomości
30 września, 2022
191
cbdc peru

CBDC mogą współdziałać z sektorem zdecentralizowanych finansów (DeFi) i zapewnić mu większą stabilność. Taką opinię wyraził Thomas Moser, członek zarządu Szwajcarskiego Banku Narodowego (SNB), w rozmowie z Cointelegraph.

Według niego centralizacja i decentralizacja w walutach cyfrowych “mogą działać razem”. Jako przykłady podał stablecoiny USDT i USDC.

Tak więc ‘coś scentralizowanego’ już bardzo pomogło DeFi.

Jednak cyfrowa waluta banku centralnego wygrywa z “stablecoinami”, ponieważ “nie wiąże się z ryzykiem kontrahenta” – dodał rzecznik SNB. Zauważył, że kryptowaluty takie jak bitcoin i Ethereum nie nadają się do wspierania stałego wzrostu DeFi ze względu na zmienność. Moser zauważył:

Algorytmiczne stablecoiny również nie wiążą się z ryzykiem kontrahenta, ale jak dotąd nie widzieliśmy udanych [projektów]. CBDC może zapewnić większą stabilność i mniejsze ryzyko.

Wcześniej prezesi wiodących banków centralnych nazwali wzmocnienie regulacji sektora zdecentralizowanych finansów uzasadnionym na tle jego rozwoju.

Przypomnijmy, że w sierpniu szef Banku Centralnego Finlandii Olli Rehn skrytykował kryptowaluty i powiedział, że CBDC są odporne na zmienność i można im ufać bezwarunkowo.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.