Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

MicroStrategy zamyka ofertę obligacji o wartości 500 mln USD. Za pozyskane środki kupi BTC

MicroStrategy zamyka ofertę obligacji o wartości 500 mln USD. Za pozyskane środki kupi BTC

Bitcoin Wiadomości
15 czerwca, 2021
766
microstrategy

Inwestorzy instytucjonalni szybko wykupili warte 500 milionów dolarów obligacje wyemitowane przez MicroStrategy. Firma wykorzysta tę dziewięciocyfrową sumę na zakup kolenych Bitcoinów.

MicroStrategy nie wychodzi z zakupowego szału

MicroStrategy przygotowuje się do kolejnego wielkiego zakupu Bitcoina. Firma zajmująca się analityką biznesową ogłosiła, że w poniedziałek zakończyła swoją ofertę nowo wyemitowanych papierów dłużnych o wartości 500 milionów dolarów. Oprocentowanie obligacji wynosi 6,125% w skali roku przez okres siedmiu lat, a ich termin wykupu przypada na 2028 rok.

MicroStrategy szacuje, że wpływy netto ze sprzedaży obligacji i związanych z nimi gwarancji wyniosą około 488 mln USD po odliczeniu początkowych rabatów i innych kosztów.

Firma posiada w swoim bilansie 92 079 BTC, co oznacza, że po wykorzystaniu wpływów z obligacji powinna posiadać ponad 100 000 monet. To więcej niż jakakolwiek inna spółka notowana na giełdzie. Zaczęła ona kupować Bitcoin z salda gotówkowego firmy we wrześniu. Następnie w 2020 roku firma wyemitowała 1,6 miliona dolarów długu, aby dokonać kolejnej inwestycji. W ciągu ostatnich kilku miesięcy kupiła również kilka partii BTC za mniejsze kwoty rzędu 10-15 milionów dolarów.

Kurs Bitcoina obrał pozytywną trajektorię

Kurs Bitcoina wzrósł w niedzielę po potwierdzeniu ważnej aktualizacji w jego kodzie (Taproot). Do pozytywnej trajektorii przyczynił się też Elon Musk. Szef Tesli ogłosił bowiem, że jego firma mogłaby ponownie zaakceptować płatności w BTC. Postawił jednak pewien warunek. Ponad 50% energii wykorzystywanej do wydobycia musiałoby pochodzić z czystych źródeł energii. Pozytywne nastroje wzbudził również inwestor-weteran Paul Tudor Jones, który w poniedziałek ogłosił, że zainwestuje w BTC 5% swojego portfolio jako zabezpieczenie przed inflacją.

Czytaj również:  Binance przypadkowo miesza rezerwy bitcoinów "B-Token" i klientów

Nadchodzący zakup MicroStrategy o wartości 500 milionów dolarów jeszcze bardziej podsycił bycze nastroje na rynku. Bitcoin jest aktualnie notowany na poziomie powyżej 40 000 USD.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.