Inwestuj w kryptowaluty na platformie Etoro

MicroStrategy zamyka ofertę obligacji o wartości 500 mln USD. Za pozyskane środki kupi BTC

MicroStrategy zamyka ofertę obligacji o wartości 500 mln USD. Za pozyskane środki kupi BTC

Bitcoin Wiadomości
15 czerwca, 2021
282
microstrategy
Oceń to!
[Wszystkich głosów: . Średnia: ]

Inwestorzy instytucjonalni szybko wykupili warte 500 milionów dolarów obligacje wyemitowane przez MicroStrategy. Firma wykorzysta tę dziewięciocyfrową sumę na zakup kolenych Bitcoinów.

MicroStrategy nie wychodzi z zakupowego szału

MicroStrategy przygotowuje się do kolejnego wielkiego zakupu Bitcoina. Firma zajmująca się analityką biznesową ogłosiła, że w poniedziałek zakończyła swoją ofertę nowo wyemitowanych papierów dłużnych o wartości 500 milionów dolarów. Oprocentowanie obligacji wynosi 6,125% w skali roku przez okres siedmiu lat, a ich termin wykupu przypada na 2028 rok.

MicroStrategy szacuje, że wpływy netto ze sprzedaży obligacji i związanych z nimi gwarancji wyniosą około 488 mln USD po odliczeniu początkowych rabatów i innych kosztów.

Firma posiada w swoim bilansie 92 079 BTC, co oznacza, że po wykorzystaniu wpływów z obligacji powinna posiadać ponad 100 000 monet. To więcej niż jakakolwiek inna spółka notowana na giełdzie. Zaczęła ona kupować Bitcoin z salda gotówkowego firmy we wrześniu. Następnie w 2020 roku firma wyemitowała 1,6 miliona dolarów długu, aby dokonać kolejnej inwestycji. W ciągu ostatnich kilku miesięcy kupiła również kilka partii BTC za mniejsze kwoty rzędu 10-15 milionów dolarów.

Kurs Bitcoina obrał pozytywną trajektorię

Kurs Bitcoina wzrósł w niedzielę po potwierdzeniu ważnej aktualizacji w jego kodzie (Taproot). Do pozytywnej trajektorii przyczynił się też Elon Musk. Szef Tesli ogłosił bowiem, że jego firma mogłaby ponownie zaakceptować płatności w BTC. Postawił jednak pewien warunek. Ponad 50% energii wykorzystywanej do wydobycia musiałoby pochodzić z czystych źródeł energii. Pozytywne nastroje wzbudził również inwestor-weteran Paul Tudor Jones, który w poniedziałek ogłosił, że zainwestuje w BTC 5% swojego portfolio jako zabezpieczenie przed inflacją.

Czytaj również:  Ambitne plany Rosyjskiego rządu

Nadchodzący zakup MicroStrategy o wartości 500 milionów dolarów jeszcze bardziej podsycił bycze nastroje na rynku. Bitcoin jest aktualnie notowany na poziomie powyżej 40 000 USD.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.

pl Polish
X