Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

MicroStrategy upadnie przez bitcoina

MicroStrategy upadnie przez bitcoina

Wiadomości
11 kwietnia, 2023
51
microstrategy

Założyciel North Rock Digital, Hal Press, skrytykował strategię dostawcy oprogramowania analitycznego MicroStrategy dot. kupowania bitcoina.

Jego zdaniem obecny model biznesowy MicroStrategy jest nie do utrzymania i będzie “upadkiem kariery” dla założyciela Michaela Saylora. Press napisał:

“Nie stanie się to w najbliższym czasie (przynajmniej kilka lat, moim zdaniem), ale w końcu każda z monet Saylora będzie musiała zostać sprzedana”.

Press nazwał też pomysł “wzięcia firmy programistycznej i wykorzystania jej do uruchomienia strategii gromadzenia bitcoinów” “komicznie głupim”. Według niego nie chodzi o aktywa, ale o “strukturę”. Założyciel North Rock Digital dodał:

“To naprawdę nie jest komentarz dotyczący bitcoinów. Gdyby zrobił to, aby kupić ETH, byłoby to równie głupie. To nie znaczy, że nie byłoby to również opłacalne, są szanse, że byłoby. Moja opinia: struktura jest nierozsądna.”

Jeden z użytkowników Twittera skrytykował Pressa.

“Więc to jest twój argument za tym, że nie posiadasz BTC? Że może trzeba będzie go sprzedać za 30 lat? Słabe.”

Przypomnijmy, że w listopadzie 2022 roku, po upadku FTX i spadku bitcoina poniżej 16 tys. dolarów, Saylor potwierdził, że MicroStrategy będzie dalej kupować pierwotną kryptowalutę.

Czytaj również:  Kryptowalutami zapłacisz… w serwisie PurnHub

W marcu firma kupiła 6455 BTC o wartości 150 mln USD, a w kwietniu MicroStrategy dodała do swojego portfela kolejne 1045 BTC warte 29,3 mln USD.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.