Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Dofinansowanie na restrukturyzację dla rolników. Jak je pozyskać?

Dofinansowanie na restrukturyzację dla rolników. Jak je pozyskać?

Komunikaty firm
2 czerwca, 2022
332
[Resizer.in]-6298b86d8882c

Dofinansowanie w wysokości 60 000 złotych to ogromne ułatwienie dla małych gospodarstw, szczególnie w obecnej sytuacji gospodarczej, która w wielu przypadkach wręcz uniemożliwia osiągnięcie rentowności. Wpływa na to wiele czynników i trudno jest czasami znaleźć rozwiązanie problemu. W dodatku na niektóre rzeczy – czego najlepszym przykładem są stale rosnące ceny – nic nie można poradzić. Z tego powodu program Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, dzięki któremu małe gospodarstwa rolne mogą ubiegać się o dość duże wsparcie, cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

  1. Co to jest dofinansowanie na restrukturyzację?
  2. Przygotowanie sprzedaży produktów rolnych wytwarzanych w gospodarstwie
  3. Gdzie szukać informacji na temat programu?

Zanim jednak ktoś podejmie decyzję o skorzystaniu z programu, powinien poświęcić trochę czasu na poznanie najważniejszych informacji na jego temat. Dzięki temu można się pozbyć wątpliwości związanych z tym, kto może uzyskać pieniądze i co najważniejsze, na co można je będzie później wydać. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziesz poniżej.

Co to jest dofinansowanie na restrukturyzację?

Program, dzięki któremu możliwa jest modernizacja gospodarstw rolnych to Program Restrukturyzacji Małych Gospodarstw. Został opracowany w taki sposób, aby mogły z niego skorzystać przede wszystkim te osoby, których przychody z działalności rolniczej stanowią przynajmniej 1/4 przychodów danego rolnika. Dodatkowo beneficjenci następujących programów wsparcia nie mogą przekroczyć równowartości kwoty 13 000 euro, jeżeli chodzi o wielkość ekonomiczną. Dla poprawnej realizacji biznesplanu osób starających się o pieniądze istotne jest również to, że gospodarstwo obejmuje co najmniej jeden hektar użytków rolnych. W tym przypadku o przyznaniu pomocy może ewentualnie zadecydować posiadanie nieruchomości, która jest wykorzystywana do prowadzenia produkcji.

Przygotowanie sprzedaży produktów rolnych wytwarzanych w gospodarstwie

Po spełnieniu warunków określonych przepisami kwota dotacji może wynieść nawet 60 tysięcy złotych, więc warto postarać się o te pieniądze, szczególnie jeżeli ktoś myśli o przeprowadzeniu inwestycji w środki trwałe. Kwota może zostać wykorzystana również w działalności pozarolniczej, na przykład przeprowadzenie remontu lub przebudowy posiadanych na gospodarstwie budynków. Rolnicy, których wielkość ekonomiczna uprawnia do skorzystania z programu, mogą też zdecydować się na zakup nowych maszyn rolniczych. Niezależnie jednak od tego, na co w całości należy przeznaczyć pieniądze, wszyscy rolnicy posiadający gospodarstwo obejmujące przynajmniej 1 hektar muszą zadbać o to, aby w składanym za pośrednictwem skrzynki podawczej wniosku nie było żadnych błędów. Bardzo często przez z pozoru mało istotne niedopatrzenia rolnicy tracą szansę na otrzymanie pieniędzy, a te w dzisiejszych czasach są bardzo potrzebne. Dzięki nim restrukturyzacja małych gospodarstw może przynieść świetne efekty i dać rolnikowi szansę na zarobienie większych pieniędzy w kolejnych latach.

Gdzie szukać informacji na temat programu?

Szczegółowe informacje na temat wspomnianego programu oraz innych źródłach finansowania można znaleźć w zakładce Program Restrukturyzacji Małych Gospodarstw. Warto się z nimi zapoznać, bo dzięki temu łatwiej będzie uzyskać dofinansowanie, a w razie problemów będzie można skorzystać z pomocy specjalistów, którzy mają duże doświadczenie w tego typu sprawach. Przy okazji można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat najnowszych akcji, dzięki którym rolnicy mogą odnieść dodatkowe korzyści.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.