Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Martin Shkreli udzielił Bankman-Friedowi rad dotyczących przetrwania w więzieniu

Martin Shkreli udzielił Bankman-Friedowi rad dotyczących przetrwania w więzieniu

Wiadomości
28 grudnia, 2022
138
sam bankman fried ftx bitcoin

Amerykański inwestor i menedżer funduszy hedgingowych Martin Shkreli, który odsiadywał wyrok za oszustwa, udzielił kilku rad założycielowi FTX Samowi Bankman-Friedowi odnośnie przetrwania w więzieniu federalnym.


Shkreli spędził za kratkami około czterech lat – od 2018 do 2022 roku. Stwierdził, że ex-CEO FTX powinien ogolić głowę, uczynić swój głos bardziej szorstkim i nauczyć się rozumieć kulturę gangów i rap.

Doradził też Bankmanowi-Friedowi zmianę nazwiska, bo “bycie bogatym białym facetem z miłej dzielnicy nie brzmi fajnie”. Ponadto Shkreli uważa, że nie powinien wspominać o swojej uczelni – Uniwersytecie Stanforda.

Były więzień uważa, że “Sam zdecydowanie nie jest odpowiednim facetem do więzienia”, ponieważ miejsce to jest “po prostu wypełnione testosteronem”.

Nie wie nic o kulturze ulicy i przestępczości. Moja rada to nauczyć się tych rzeczy jak najszybciej, słuchać więcej rapu. Powinien zrobić wszystko, aby dowiedzieć się wszystkiego, co może o gangach. Brzmi to zabawnie, ale może uratować życie.

SBF zwolniony za kaucją

W chwili pisania tego tekstu sąd zwolnił Bankmana-Frieda za kaucją w wysokości 250 mln dolarów i jest on pod opieką rodziców. Warunki obejmują również zakaz transakcji finansowych powyżej 1000 dolarów, areszt domowy i noszenie elektronicznej bransoletki.

Była szefowa Alameda Research Caroline Ellison i współzałożyciel FTX Gary Wang przyznali się do zarzutów związanych z upadkiem imperium biznesowego Bankman-Fried i zgodzili się na współpracę w śledztwie.

Na tym tle Sam Antar, były współzałożyciel i dyrektor finansowy sieci sklepów z elektroniką Crazy Eddie, udzielił swojej rady:

Porzućcie kaucję i uciekajcie! Lepiej stracić 250 milionów dolarów, aby zyskać wolność, niż spędzić dwie dekady, lub więcej, w więzieniu.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.