Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Sektor kryptowalutowy przejdzie na nie-dolarowe stablecoiny – mówi CEO Binance

Sektor kryptowalutowy przejdzie na nie-dolarowe stablecoiny – mówi CEO Binance

Wiadomości
15 lutego, 2023
72
binance-gielda-bez-weryfikacji

Według CEO Binance, Changpeng “CZ” Zhao, jest całkiem możliwe, że stablecoiny niepowiązane z dolarem zyskają na popularności. Przykładem są stablecoiny powiązane z euro, japońskim jenem i dolarem singapurskim. Jego twierdzenie pojawia się w następstwie ataku amerykańskich regulatorów na BUSD.

Stablecoiny powiązane z innymi walutami

W tym tygodniu stablecoin firmy Binance, BUSD, znalazł się pod ostrzałem. Jego emitent, firma Paxos, została oskarżona przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). BUSD jest niezarejestrowanym papierem wartościowym, według SEC. Paxos na razie przestał wydawać nowe BUSD.

CEO Binance wypowiedział się na ten temat w dyskusji na Twitterze Spaces. Został zapytany o stablecoiny powiązane ze złotem i CZ uważa, że jest to zdecydowanie dobra opcja. Ale stablecoiny powiązane z fiatem nadal będą potrzebne. Mówi, że powodem jest to, że koszty większości użytkowników kryptowalut są w walucie fiat.

Wygląda na to, że SEC celuje w stablecoiny powiązane z dolarem. CZ uważa, że rynek kryptowalutowy skupi się więc bardziej na stablecoinach powiązanych z innymi walutami.

“Myślę, że obecne nastawienie regulatorów do dolarowych stablecoinów doprowadzi do tego, że branża kryptowalutowa skupi się bardziej na stablecoinach innych niż dolarowe. Prawdopodobnie zobaczymy więcej stablecoinów powiązanych z euro, jenem i dolarem singapurskim. Zmusiło nas to do rozważenia różnych opcji”.

Stablecoiny muszą być bardziej przejrzyste

CZ powiedział również, że algorytmiczne stablecoiny mogą odgrywać większą rolę, ale na razie są dużo bardziej ryzykowne niż stablecoiny wspierane przez fiat. Według CZ, te ryzyka powinny być jasno przedstawione użytkownikom, a emitenci stablecoinów powinni wykazać się większą przejrzystością. Dzięki temu użytkownicy mogą dokonać świadomego wyboru.

BUSD, własny stablecoin CZ z Binance, jest więc w fatalnej sytuacji. Wydawca BUSD, Paxos, powiedział, że nie zgadza się z zarzutami SEC i gdyby zaszła konieczność może wnieść sprawę na ścieżkę sądową.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.