Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Jak kupić kryptowaluty?

Jak kupić kryptowaluty?

Komunikaty firm
13 kwietnia, 2022
351
Bitcoin stos monet

Coraz więcej osób traktuje zakup kryptowalut jako inwestycję, która może przynieść spektakularne zyski. Należy przy tym mieć świadomość, że można je uzyskać nie tylko dzięki Bitcoinowi, ale również altcoinom, takim jak Ethereum. Jakie kryptowaluty warto więc kupić? Jak to zrobić? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Bitcoin – pierwsza i najbardziej wartościowa kryptowaluta na świecie

Większość osób zainteresowanych inwestycją w kryptowaluty ma na myśli Bitcoina, który jest pierwszą, a zarazem najbardziej wartościową kryptowalutą na świecie. Zadebiutował bowiem jeszcze w 2009 roku, a obecnie jego wartość przekracza 170 tys. złotych. Co więcej, eksperci rynku kryptowalut przewidują, że w niedługim czasie kurs Bitcoina może nawet się podwoić, co sprawiłoby, że jego posiadacze odnieśliby naprawdę spektakularny zysk. Czy jest to możliwe? Oczywiście, że tak, ponieważ wzrost kursu Bitcoina zazwyczaj jest bardzo szybki, a jego przyczyną jest zwiększenie popytu na kryptowalutę. Osoby, które w to nie wierzą powinny natomiast pamiętać, że jeszcze w 2010 roku za jednego Bitcoina płaciło się niespełna złotówkę.

Dlaczego warto inwestować w altcoiny?

Jak wspomniano we wstępie inwestycja w kryptowaluty może polegać nie tylko na zakupie Bitcoina, ale również altcoinów, a w szczególności najpopularniejszego z nich, czyli Ethereum. Dlaczego warto kupić altcoiny? Przede wszystkim dlatego, że podobnie jak Bitcoin znajdują się obecnie w trendzie wzrostowym, a co za tym idzie można zakładać, że ich cena w przyszłości również będzie rosła. Przemawia za tym również fakt, że cena Bitcoina jest obecnie na tyle wysoka, że wielu inwestorów prywatnych nie jest w stanie kupić nawet 1 BTC. Oczywiście można kupić jego ułamkowe części, co jest jedną z najważniejszych zalet kryptowalut, ale w tym przypadku również może być to kosztowna inwestycja.

Jakie altcoiny warto zatem kupić? Największą popularnością cieszy się wspomniany już Ethereum, który kosztuje obecnie blisko 13 tys. złotych. Podobnie jak w przypadku Bitcoina również tutaj eksperci przewidują duże wzrosty, co pozwala spekulować, że zakup Ethereum może być opłacalny. Co więcej, najbardziej śmiałe prognozy zakładają, że w przyszłości Ethereum może zostać liderem rynku kryptowalut, a co za tym idzie zdetronizować Bitcoina. Czy jest to możliwe? Oczywiście, że tak, ponieważ należy pamiętać o tym, że na rynku kryptowalut nie ma rzeczy niemożliwych.

W jaki sposób kupić kryptowaluty?

Potwierdzeniem rosnącej popularności inwestycji w kryptowaluty może być stale zwiększająca się liczba wyszukiwań w Internecie hasła: jak kupić kryptowaluty? W praktyce cały proces jest bardzo prosty i można dokonać go w kantorze kryptowalut. Wystarczy bowiem zarejestrować się na odpowiedniej platformie, a następnie określić ilość kupowanej kryptowaluty. Po dokonaniu zapłaty trafia ona do udostępnionego portfela. Warto również podkreślić, że zakup przebiega szybko oraz jest bezpieczny dzięki temu, że transakcje są szyfrowane SSL na tych samych zasadach, co operacje bankowe.

Podsumowując należy stwierdzić, że zakup kryptowalut jest bardzo prosty, a ich posiadanie może być świetną inwestycją. Wynika to z faktu, że eksperci przewidują dalsze wzrosty ich wartości.Jeden komentarz

  • A
    Andrzej

    Kryptowaluty mają to do siebie, że ich cena cyklicznie wzrasta i spada czyli podobnie jak na tradycyjnych rynkach finansowych. Inwestycje w bitcoina w długofalowym okresie okazały się najlepszą inwestycją wszechczasów.

Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.