Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Jak kupić bitcoin lub inne kryptowaluty za pomocą karty kredytowej

Jak kupić bitcoin lub inne kryptowaluty za pomocą karty kredytowej

Poradniki
5 lutego, 2019
4806
credit-card-1520400_960_720

Bitcoin i kryptowaluty stały się jednym z najbardziej fascynujących rzeczy, które spotkały internet w ciągu ostatnich kilku lat. Gigantyczne wzrosty wartości kryptowalut wzbudziły zainteresowanie inwestorów i mediów, a nowe funkcjonalności oferowane przez waluty cyfrowe mogą na zawsze zmienić oblicze świata.

Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na zakup swojego pierwszego bitcoina lub innej kryptowaluty. Zwłaszcza że ich ilości są ograniczone i na rynku będzie się ich pojawiało coraz mniej. Z faktu tego można wywnioskować, że ceny kryptowalut mogą zaliczyć jeszcze niejednokrotnie spore wzrosty i okazać się inwestycją życia.

W społeczności kryptowalutowej funkcjonujemy praktycznie od początku istnienia Bitcoina i zawsze towarzyszyło nam jedno zasadnicze pytanie — zadawane przez znajomych czy internautów:

Jak w łatwy sposób kupić kryptowaluty?

Postanowiliśmy, że wyczerpiemy ten temat w niniejszym artykule. Mamy nadzieje, że stanie się on swojego rodzaju instrukcją dla początkujących jak mogą kupić bitcoina czy inne kryptowaluty za pomocą wielu metod płatności — począwszy od karty kredytowej i debetowej, po szybkie przelewy (usługi typu DotPay), czy PayPal. W dodatku również za złotówki (PLN).

Zatem przejdźmy do meritum — zaczynamy.

Etoro – wygodne kupno kryptowalut za pomocą kart płatniczych (kredytowych i debetowych)

Broker eToro umożliwia klientom łatwe inwestycje w kryptowaluty i kupno wirtualnych walut za pomocą kart kredytowych / debetowych. Zasłynęli z systemu nazywanego copy tradingiem. W dużym skrócie copy trading polega na kopiowaniu strategii inwestycyjnych bardziej doświadczonych użytkowników. Mamy wgląd do transakcji niektórych profesjonalistów i dzięki temu można postąpić z oszczędnościami w taki sam sposób jak oni. Mechanizm jest niezwykle przydatny dla amatorów świata inwestycyjnego, którzy chcą podejmować takie same decyzje jak osoby doświadczone na rynku kryptowalut. Oczywiście eToro umożliwia także samodzielny handel, który jest uproszczony do minimum.

Firma ma ugruntowaną pozycję na rynku inwestycyjnym. Działają od 2007 roku. Broker ma ponad 20 milionów klientów ze 140 państw. Liczby mówią same za siebie. Usługodawca jest świetnym wyborem dla osób zainteresowanych inwestycją w kryptowaluty. Konto w serwisie można założyć całkowicie za darmo. Minimalna kwota depozytu zgodnie z regulaminem eToro wynosi 50 dolarów. Z kolei minimalna kwota transakcji to jedynie 10 dolarów. Najpopularniejszą metodą płatności w serwisie jest karta kredytowa połączona bezpośrednio z naszym kontem bankowym

Kryptowaluty dostępne na liście eToro

Na liście brokera znajdziemy najpopularniejsze z projektów kryptowalutowych. Za pośrednictwem tego usługodawcy można kupować i sprzedawać około 40 różnych monet cyfrowych (i ta liczba cały czas wzrasta). Na liście znajdziemy między innymi:

 • Bitcoin;
 • Ethereum;
 • Litecoin;
 • Bitcoin Cash (czyli jeden z hard forków bitcoina);
 • Stellar;
 • Cardano;
 • Chainlink.

Pełną listę obsługiwanych kryptowalut znajdziesz tutaj. Oprócz tego warto wiedzieć, że w ofercie eToro znajdziemy tak zwane pary kryptowalutowe. Dzięki temu użytkownicy mogą dokonać konwersji jednej kryptowaluty na drugą. Na przykład zamienić swoje ethereum na bitcoiny i odwrotnie.

Jak kupować kryptoaktywa za pomocą karty kredytowej?

Kiedy zarejestrujemy i zweryfikujemy nasze konto na eToro, możemy połączyć z nim bankową kartę kredytową. W ten sposób wygodnie i szybko zapłacimy za wybrane kryptowaluty. Cały proces zakupu za pomocą karty można opisać w kilku krokach:

 1. Załóż konto w serwisie i zweryfikuj je poprzez wysłanie odpowiednich dokumentów.
 2. Podaj dane do swojej karty kredytowej, aby połączyć je z rachunkiem eToro.
 3. Zasil konto kwotą min. $50.
 4. Od teraz możesz kupować kryptowaluty jednym kliknięciem myszki.

Cyfrowe bezpieczeństwo klienta

Firma eToro dostarcza każdemu użytkownikowi darmowy portfel kryptowalutowy, w którym mogą przechowywać zakupione aktywa. Narzędzie nazywa się eToro Wallet. Aplikacja z portfelem jest dostępna zarówno na systemach Android, jak i iOS. Istnieje również możliwość przenoszenia kryptowaluty z portfela eToro na prywatny wallet.

Sama aplikacja mobilna ma dosyć pozytywne opinie w internecie. Użytkownicy z reguły nie mają problemów z tym, aby ją obsłużyć. Jeżeli jednak takie problemy wystąpią, każdy klient może za darmo skorzystać z obsługi klienta.

Czy eToro jest odpowiednim wyborem w dobie popularności różnych giełd kryptowalutowych? Odpowiedź brzmi tak. Ponieważ operator wyróżnia się ciekawymi funkcjami, których nie znajdziemy w wielu popularnych serwisach brokerskich, jak i na giełdach kryptowalutowych – np. możliwością zasilania konta i kupna kryptowalut kartami kredytowymi / debetowymi. Ponadto, jeżeli jesteś inwestorem zainteresowanym kryptowalutami i chcesz kopiować ruchy profesjonalnych traderów, masz taką możliwość tylko za pośrednictwem eToro. Platforma do handlu społecznościowego z ponad 40 popularnymi na rynku kryptowalutami jest świetnym wyborem niezależnie od tego, czy jesteśmy amatorami, czy też mamy nieco doświadczenia na rynku kryptowalut.

Alternatywne metody na zakup Bitcoina, Ethereum i innych kryptowalut kartą kredytową

1. Buycoinnow.com

Buycoinnow to kantor bitcoin należący do spółki, którą kontrolują polacy. Umożliwia on natychmiastowe kupno bitcoinów (BTC) za złotówki, przy użyciu ekspresowych płatności DotPay oraz kart płatniczych (debetowych i kredytowych). Kantor funkcjonuje w kilku językach — w tym j. polskim, a kupno bitcoinów okazuje się w nim niezwykle proste i szybkie. W zakupach pomaga interfejs w języku polskim i obsługa szybkich płatności kartą kredytową/debetową, BLIKiem oraz przelewami ekspresowymi (wszystko to w złotówkach – bez żadnych przewalutowań). Niestety, dużym minusem platformy są wysokie prowizje pobierane przez kantor, jednak w przypadku niektórych użytkowników możliwość kupna kryptowalut kartą kredytową i debetową wynagrodzi zawyższone ceny aktywów.

Jak kupić kryptowaluty w BuyCoinNow — szybko, bez weryfikacji i za złotówki?

Aby zakupić Bitcoiny (BTC) przejdź na stronę kantoru, kliknij na przycisk “Kup bitcoiny teraz” i wypełnij formularz zamówienia w następujący sposób:

 • Wpisz ilość BTC jaką chcesz kupić lub kwotę za którą chcesz dokonać zakupu,
 • Podaj swój adres email
 • Podaj adres swojego portfela BTC. Jeżeli nie dysponujesz portfelem bitcoin, zaznacz opcję “ Utwórz nowy adres Bitcoin
 • Wybierz preferowaną opcję płatności (płatność kartą kredytową / debetową Visa lub szybkie przelewy dotpay aby wysłać pieniądze przez BLIK lub z następujących banków: mBank, Citi handlowy, Pekao, Santander Bank (dawny BZ WBK), Plus Bank, Getin Bank, Noble Bank, Alior Bank, Milenium, BOŚ Bank, Raiffeisen Bank, Deutsche Bank, Eurobank, Toyota Bank, Idea Bank, PSB bank, Bank BPS, Bank Pocztowy, Envelo Bank, Volkswagen Bank)
 • Potwierdź, że nie jesteś robotem i kliknij przycisk “Kup bitcoiny teraz”.

Po dokonaniu płatności otrzymasz informację potwierdzającą transakcję, a dostęp do Twojego portfela z zakupionymi bitcoinami otrzymasz na maila oraz znajdziesz w zakładce “Moje konta” (jeżeli wcześniej wybrałaś/wybrałeś opcję “Utwórz nowy portfel”). Jeżeli nie skorzystałeś z wcześniej utworzonego konta BTC, do dyspozycji otrzymasz klucze kontrolujące nowe konto bitcoin. Aby zarządzać swoim portfelem Bitcoin (wysyłać, odbierać wpłaty) wystarczy teraz zainstalować jedną z ogólnodostępnych aplikacji (na początek polecamy Jaxx Liberty) i zaimportować do niej klucz prywatny.

2. Coinbase

Coinbase to prosty w obsłudze kantor w którym kupisz bitcoina i inne kryptowaluty za pomocą karty debetowej lub kredytowej.

Coinbase to największy na świecie broker Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC), Litecoin (LTC), 0x (ZRX).

Korzystanie z tej giełdy jest jednym z najłatwiejszych i najszybszych sposobów na zakupienie kryptowalut przez początkujących użytkowników jak i tych zaawansowanych. Coinbase obsługuje klientów w ponad 30 krajach, w tym w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Singapurze, Kanadzie, Australii i praktycznie całej Europie.

Klienci pochodzący z wyżej wymienionych krajów mogą w łatwy i szybki sposób skorzystać z dobrodziejstw oferowanych przez giełdę Coinbase i kupić lub sprzedać kryptowaluty za pomocą karty bankowej czy przelewu bankowego.

Minusem giełdy jest brak obsługi języka polskiego, jednak osoby znające chociaż podstawy angielskiego powinny poradzić sobie bez najmniejszego problemu. Ponadto w przypadku korzystania z Coinbase warto zaopatrzyć się w konto walutowe, z którego będzie można łatwo wymienić złotówki (PLN) na EUR i tym samym uniknąć kosztów przewalutowania.

Plusem za to są stosunkowo niskie ceny (zakup na Coinbase jest bardziej opłacalny niż w jakimkolwiek polskim kantorze), oferowany darmowy bonus w wysokości $10 w bitcoinach oraz prostota i szybkość zakupu.

3. Coinmama

Coinmama pozwala swoim klientom kupić bitcoiny za pomocą karty kredytowej, debetowej oraz przelewu SEPA. W przypadku płatności kartą bankową pobierana jest prowizja w wysokości 6%. W przypadku przelewu SEPA — 0%.

Coinmama wymaga rejestracji. Ponadto użytkownicy chcący dokonać zakupu kryptowalut o wartości powyżej $150 muszą przejść obowiązkową weryfikację konta (przesłanie skanu lub zdjęcia dowodu osobistego lub paszportu). Po tej czynności użytkownik otrzymuje możliwość dokonania zakupów do kwoty $15 000.

Sam proces zakupu jest intuicyjny i stosunkowo prosty. Osoba znająca j. angielski na poziomie podstawowym z pewnością sobie poradzi.

Na Coinmama zakupisz takie kryptowaluty jak: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), XRP (dawny Ripple), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash (BCH), Cardano (ADA), QTUM, Ethereum Classic (ETC).5 komentarzy

 • M
  Mar83

  Dla mnie chyba najodpowiedniejszy jest buycoinnow, właśnie ze względu na przejrzysty interfejs i możliwość zakupu mniejszych ilości BTC. Opłaty też nie są wysokie i ogólnie żadnych problemów z transakcjami etc.

  • o
   oasis

   “i ogólnie żadnych problemów z transakcjami etc.”

   transakcjami etc? nie chodzi tu chyba o ethereum classic, na buycoinnow można tylko bitki kupować

   • A
    Arczi

    “etc” to angielski odpowiednik naszego “itd.” (“i tak dalej”)

    Co do artykułu, to przy okazji się wypowiem. Cieszę się, że powstał, bo jednak kantory typu Coinbase, Buycoinnow czy Coinmama oferują szybki i stosunkowo prosty zakup kryptowalut za pomocą kart bankowych. Już nie raz miałem styczność z użytkownikami, którzy chcieli zainwestować w kryptowaluty, ale nie wiedzieli jak obsługiwać giełdy. Kantory są lepszym rozwiązaniem dla mniej doświadczonych ludzi, a na dodatek jak obsługują doładowania za pomocą kart kredytowych, to już w ogóle sprawa robi się prosta i w miarę przyjemna.

    Osobiście korzystałem do tej pory jedynie z Coinbase i Buycoinnow. Najbardziej przypadł mi do gustu ten pierwszy, bo mają lepsze kursy i dodatkowo dostaje się darmowe $10 za zakup powyżej $100.

 • Ł
  Łukasz

  Buycoinnow.com to jakaś kpina . Próbuje kupic BTC za gównie 100 PLN i żądają weryfikacji w postaci zdjęć między innymi z przodu z tyłu / Nie mają do tego prawa . Na to w PL jest paragraf . Zodzieje yebani

 • b
  bondi

  Ja osobiście przeniosłem się na etoro, bo mają wygodne spodoby płatności – właśnie można kupić kryptowaluty za pomocą karty kredytowej lub innej bankowej. Mogę też polecić Coinbase lub Coinmama, ale mi się spodobała platforma etoro. Można tam albo kupić kryptowaluty i przelać je na portfel, albo grać na kontraktach (na wzrosty czy spadki, a od jakiegoś czasu jest fajna sytuacja na rynku do łapania okazji:) ). pozdr

Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.