Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Jak zacząć inwestować w kryptowaluty?

Jak zacząć inwestować w kryptowaluty?

Komunikaty firm
23 grudnia, 2019
2305
bitcoin-free-stock-photos

Wiele osób myśli, że rozpoczęcie przygody z inwestowaniem w kryptowaluty jest bardzo trudne. Tymczasem wejście rynek wcale nie wymaga ogromnej wiedzy oraz doświadczenia. Pierwsze kroki w świecie kryptowalut zrobić może każdy, kto ma dostęp do Internetu i dowolnego urządzenia podłączonego do sieci. Schody zaczynają się wtedy, gdy za pomocą kryptowalut chcemy się realnie wzbogacić.

Można mieć przeświadczenie, że „moda” na handel kryptowalutami już przeminęła. W rzeczywistości, zainteresowaniem m.in. Bitcoinem cały czas utrzymuje się na wysokim poziome i każdego tygodnia na różnego rodzaju giełdach pojawiają się nowe osoby prężnie wkraczające na rynek tych zdecentralizowanych, wirtualnych walut. Cel jest oczywiście jeden – przez odpowiednią analizę i trafione inwestycje, w możliwie jak najkrótszym czasie powiększyć przeznaczony do obrotu budżet. Jak więc zacząć przygodę z kryptowalutami?


Zacznij inwestować w kryptowaluty z eToro

Łatwe i szybkie zasilenie konta oraz prosty interfejs! Inwestuj w Bitcoin, Ethereum i dziesiątki innych kryptowalut!

Kryptowaluty to wysoce niestabilne i nieregulowane produkty inwestycyjne. Brak ochrony inwestorów w UE. Twój kapitał jest zagrożony.


Czego potrzebujesz na start?

Decyzja o przeznaczeniu prywatnych środków w kryptowaluty zapadła. Teraz należy przekuć plan w realne czyny. Na start należy podjąć dwie istotne decyzje. Pierwsza z nich to wybór odpowiedniej platformy, która umożliwi Ci dokonywanie transakcji. Jest to niezwykle ważne, ponieważ od tego w dużej mierze będzie zależeć to, w jaki sposób przygotujesz się do kolejnych ruchów rynkowych. Platforma powinna być wygodna w obsłudze i przejrzysta. Powinna też oferować możliwość podejrzenia różnego rodzaju statystyk niezbędnych do dokonywania systematycznych analiz. I co chyba najważniejsze – musi pozwolić Ci na zakup kryptowaluty w wybranej przez Ciebie standardowej walucie. Kryptowaluty kupisz dzięki Plus500 – platformie, będącej uznanym na świecie i wiodącym na rynku dostarczycielem kontraktów CDF, która oferuje również doskonałe warunki handlu właśnie zdecentralizowanymi, wirtualnymi walutami. Ponadto, świetna może się okazać giełda Binance która nie wymaga weryfikacji (sprawdź stronę “binance opinie“).

Drugą ważną decyzją jest oczywiście wybór portfela, w którym, mówiąc kolokwialnie, będziemy przechowywać wybraną kryptowalutę. Zarówno decyzja o korzystaniu z danej platformy, jak i portfela powinna być dobrze przemyślana. Już na samym początku należy zrozumieć, że my sami będziemy odpowiedzialni z los naszych oszczędności. Dlatego warto zdecydować się na platformy i portfele wiodących marek, odpowiednio zabezpieczone i polecane przez inwestorów z całego świata. Ryzyko tego, że padniemy ofiarą jakiegoś oszustwa będzie mniejsze, a ponadto w sieci łatwiej znajdziemy sporo materiałów dotyczących inwestycji właśnie na konkretnej platformie.

Zakup kryptowaluty

Wiemy już, na jakiej giełdzie chcemy inwestować, wybraliśmy już platformę, czas więc dokonać zakupu kryptowalut. Najwygodniej będzie, jeśli dana strona lub serwis umożliwi nam nabycie kryptowaluty w złotówkach. Warto to sprawdzić, zanim wybierze się konkretną platformę. Inna sprawa, że musimy wiedzieć, w którą kryptowalutę chcemy zainwestować. Bez dwóch zdań, najgłośniej w mediach mówi się o Bitcoinie, ale nie jest on jedynym środkiem finansowym tego typu. Dobrze jest więc wcześniej zaznajomić się ze specyfikacją różnych kryptowalut i zdecydować się na jedną z nich. Musisz wiedzieć, że handel kryptowalutami to obecnie bardzo kuszące źródło finansowania i wiele giełd mocno walczy o nowych klientów, którzy byliby skłonni wejść z realnymi pieniędzmi na rynek. Należy więc rozsądnie podjąć decyzję o zakupie konkretnej kryptowaluty.

Wiele osób zada pewnie pytanie – ile pieniędzy przeznaczyć na zakup kryptowalut? Tu nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od początkowego budżetu na inwestycje oraz doświadczenia inwestora. Na start na pewno nie warto lokować całego kapitału, który przez błędne decyzje może zostać szybko utracony. Rynek kryptowalut bywa też chwiejny, a całkiem niedawne doniesienia o stratach inwestorów działających na tych instrumentach finansowych tylko to potwierdzają. Należy inwestować z głową – rozsądnie i ostrożnie. Zarabianie na kryptowalutach jest wygodne i może doprowadzić do szybkiego wzbogacenia. To jednak wymaga czasu, odpowiedniej wiedzy oraz poznania technik inwestycyjnych.

Ulokowanie kryptowalut w portfelu

Oczywiście nie chodzi o fizyczny portfel, który następnie schowamy do kieszeni. Kryptowaluty nie są standardowymi pieniędzmi. To wirtualny środek finansowy, który przechowuje się w równie wirtualnej skrytce, nazywanej potocznie portfelem. Optymalny będzie taki, który umożliwi nam wygodne korzystanie ze zgromadzonych środków, a jednocześnie zadba o ich bezpieczeństwo. Portfele występują w wersji online i są przede wszystkim dedykowane osobom, które bardzo często dokonują operacji na kryptowalutach. Można też zdecydować się na narzędzia desktopowe (instalowane na komputerach) lub mobile (instalowane na smartfonach). Część inwestorów decyduje się nawet na zakup specjalnych nośników przypominających pendrive’y, które służą im właśnie do przechowywania zgromadzonych Bitcoinów lub innych zdecentralizowanych walut wirtualnych.

Kilka rad dla początkujących

Zanim rozpoczniesz swoją przygodę z kryptowalutami na dobre, pamiętaj, że minie trochę czasu, zanim zapoznasz się ze specyfiką obrotu kryptowalutami. Popełnisz sporo błędów, na których musisz się uczyć. Czytaj, dowiaduj się, by złych inwestycji było jak najmniej. Nie zapominaj, że tylko ty jesteś odpowiedzialny za zgromadzony kapitał. Nie daj ponieść się emocjom, zawsze kupuj lub sprzedawaj, gdy po dokładnej analizie jesteś pewien, że taki ruch będzie dla Ciebie najlepszy z punktu widzenia finansowego. Choć operacje będą opierać się na walucie wirtualnej, to kupisz ją dzięki tradycyjnym pieniądzom. Szanuj więc kryptowalutę i traktuj tak, jakbyś operował złotówkami.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.