Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Tether startuje w sieci Polygon (MATIC)

Tether startuje w sieci Polygon (MATIC)

Wiadomości
27 maja, 2022
360
tether

Tether – firma stojąca za największym na świecie stablecoinem – wprowadziła USDT na platformie Polygon. Dzięki temu użyteczność Tethera będzie dostępna dla tysięcy dappów działających w tej sieci warstwy 2 Ethereum.

Polygon jest rozwiązaniem skalowania warstwy 2 dla sieci Ethereum. Pozwala na szybsze transakcje przy niższych opłatach, wykorzystując technologie takie jak optimistic i ZK rollups.

W sieci działa ponad 19 000 dapps – wzrost z 3000 w październiku – stworzonych przez ponad 8000 zespołów programistów.

Tether emituje różne tokeny wspierane przez aktywa o stosunkowo “stabilnej” wartości, takie jak amerykańskie bony skarbowe i papiery komercyjne. Aktywa te są wykorzystywane do utrzymywania tokenów o stosunkowo stabilnej wartości.

Wartość tokenów USDT Tethera jest ustalana na poziomie jednego dolara każdy. Tymczasem niedawno ogłoszony MXNT jest powiązany z meksykańskim peso.

Takie stabilne aktywa są pomocne w przeprowadzaniu szybkich transakcji na rynku kryptowalut oraz w zmniejszaniu ryzyka spowodowanego zmiennością rynku w ekosystemie DeFi.

11 blockchainów

Po uruchomieniu przez Polygon, USDT jest teraz dostępny na 11 blockchainach. Należą do nich Ethereum, Solana, Avalanche, Algorand, Tron, Omni, EOS, Liquid Network, Kusama oraz Standard Ledger Protocol Bitcoin Cash. Paolo Ardoino, CTO w Tether powiedział:

Cieszymy się, że możemy uruchomić USD₮ na Polygonie, oferując społeczności dostęp do najbardziej płynnego, stabilnego i zaufanego stablecoina w przestrzeni tokenów cyfrowychDodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.