Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Bezpieczne przetrzymywanie kryptowalut

Bezpieczne przetrzymywanie kryptowalut

Komunikaty firm
8 lipca, 2021
764
Grafika kryptowaluty, bitcoin, miasto i blockchain.

Coraz więcej osób decyduje się na zakup kryptowalut (zwłaszcza Bitcoina), z myślą o ich odsprzedaży z dużym zyskiem. W jaki sposób jednak je przechowywać, by były bezpieczne? Rozwiązań jest kilka, w związku z czym warto przeczytać ten artykuł do końca.

Przechowywanie kryptowalut na giełdzie

Jednym z najpopularniejszych miejsc, w których właściciele przechowują swoje kryptowaluty jest giełda, na której je zakupili. Oczywiście nie jest to optymalne rozwiązanie pod względem bezpieczeństwa, mimo iż giełdy kryptowalut zachwalają swoje systemy bezpieczeństwa. Żaden z nich nie daje jednak stu procentowej ochrony, ponieważ hakerzy cały czas opracowują nowe sposoby umożliwiające włamanie i kradzież kryptowalut.

Kolejnym argumentem jest fakt, że każda giełda może w pewnym momencie upaść, co sprawi, że inwestorzy przechowujący tam swoje kryptowaluty pozostaną z niczym. W tym miejscu należy również podkreślić fakt, że rynek kryptowalut mimo, iż z roku na rok się rozwija, to nie jest w żaden sposób uregulowany i nie podlega pod nadzór instytucji finansowych. Dlatego też w przypadku ewentualnego upadku giełdy, poszkodowany inwestor nie ma do kogo zwrócić się o pomoc.

Portfel do kryptowalut – zadbaj o bezpieczeństwo swoich kryptowalut

W przypadku portfeli do kryptowalut istotne jest przede wszystkim zrozumienie, że nie służą one do przechowywania waluty, ale odpowiadają za zabezpieczenie klucza prywatnego (ciągu liter i cyfr), który umożliwia dostęp do kryptowaluty. W pewnym sensie ich działanie można porównać do hasła do bankowości elektronicznej, ponieważ osoba, która je posiada ma dostęp do zgromadzonej kryptowaluty.

Wyróżnić można różne rodzaje portfeli do kryptowalut, które nazywane są:

– gorącymi (Hot Wallet), które są stale podłączone do Internetu (np. aplikacja mobilna);

– zimnymi (Cold Wallet), które nie są podłączone do Internetu (np. portfel sprzętowy lub papierowy).

Jak wybrać odpowiedni? Dużo w tej kwestii zależy od możliwości finansowych oraz celu gromadzenia kryptowalut. W Internecie znajduje się wiele informacji na ten temat, które można znaleźć np. tutaj.

Decydując się na posiadanie lub handel kryptowalutami należy dołożyć wszelkich starań, by odpowiednio jest zabezpieczyć. Pominięcie tej kwestii może skutkować utratą zgromadzonej waluty, a co za tym idzie doprowadzić do dużych strat finansowych.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.