Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Genesis Mining – inwestycja w kopanie kryptowalut w chmurze – bez konieczności posiadania sprzętu

Genesis Mining – inwestycja w kopanie kryptowalut w chmurze – bez konieczności posiadania sprzętu

Kopanie kryptowalut Poradniki
26 marca, 2019
4157
genesis mining

O platformie Genesis Mining

Genesis Mining to usługa cloud miningowa (tzw. kopanie w chmurze), która powstała w 2013 roku. Jej kopalnie kryptowalut znajdują się w Europie, Ameryce i Azji, ale dokładne lokalizacje nie zostały podane do wiadomości publicznej ze względów bezpieczeństwa. Jedno znane centrum danych znajduje się w Reykjaviku na Islandii.

Genesis Mining jest jednym z czołowych dostawców usług cloud mining i kontraktów wydobywczych na popularne kryptowaluty, takie jak Bitcoin, DASH, Ethereum i wiele innych.

Umowy górnicze są umowami na określony czas i z reguły wynoszą one 24 miesiące. Oznacza to, że przez okres 24 miesięcy będziesz kopał kryptowaluty i codziennie otrzymywał z tego tytułu zarobki.

Jak działa Genesis Mining?

Genesis Mining jest platformą, która umożliwia górnikom zakup mocy obliczeniowej potrzebnej do kopania/wydobywania kryptowalut bez konieczności inwestowania w drogi sprzęt fizyczny i bez posiadania żadnej specjalistycznej wiedzy. Wystarczy zakupić odpowiedni pakiet, a kopanie rozpocznie się niemal natychmiast.

Genesis Mining podejmuje się zadania budowy wydajnych i niezawodnych kopalni kryptowalut, które następnie wynajmują górnikom zainteresowanym inwestycjami w kopanie kryptowalut moc obliczeniową, dzięki której będą wydobywali cyfrowe waluty. Proces inwestycji w kopanie kryptowalut na Genesis Mining jest prosty i wystarczy założyć oraz zasilić konto na ich stronie internetowej, aby rozpocząć wydobycie.

Metody płatności

Po zarejestrowaniu się na platformie Genesis Mining, w łatwy sposób można opłacić plan za pomocą różnych metod płatności, takich jak Bitcoin, PayPal, karta kredytowa/debetowa czy przelew bankowy.

Ceny

W chwili pisania artykułu, najatrakcyjniejszym planem jest 2-letnie wydobywanie kryptowaluty DASH, opartej na algorytmie X11. Minimalna kwota inwestycji to 57 dolarów, maksymalna – 19 000 dolarów.

Ponadto Genesis Mining oferuje kopanie innych kryptowalut, takich jak Bitcoin, Litecoin czy Ethereum, jednak na ten moment wszystkie te plany są wyprzedane

Jakie kryptowaluty można kopać na Genesis Mining?

Genesis Mining pozwala na wydobycie Bitcoin, DASH, Litecoin, Ethereum, Monero i wielu innych kryptowalut. Usługa pozwala na wydobycie różnych monet w zależności od tego, którą umowę kupujesz i która jest w danej chwili dostępna.

Czytaj również:  Jak kopać / zdobyć bitcoiny?

Usługa oferuje możliwość wydobywania wszystkich typów kryptowalut, opartych na algorytmach Scrypt, X11, SHA-256 – czyli tych, które można kopać za pomocą ASIC lub GPU.

Typy kontraktów

Kontrakty X11 umożliwiają wydobycie następujących monet: Bitcoin, Litecoin, Dogecoin, Dash, Peercoin, Startcoin i Namecoin.

Kontrakty SHA-256 pozwalają na wydobycie: Bitcoin, Litecoin, Dash, Zetacoin i Darkcoin.

Rentowność

Istnieje wiele czynników, które wpływają na rentowność kontraktu. Należą do nich aktualna cena kryptowaluty, trudność kopania czy obecny hashrate, który jest zmienny. Inwestycja w kopanie kryptowalut może być ryzykowna, jednak również może się okazać BARDZO dochodowa, dlatego najlepiej przekonać się samemu. Bardzo zachęcający jest fakt, że straty na kopaniu kryptowalut z reguły nie są duże porównując je do bezpośredniego zakupu kryptowalut, natomiast zyski przy sprzyjającej koniunkturze mogą okazać się bardzo wysokie.

Kopanie kryptowalut wymaga dużych nakładów finansowych, ponieważ potrzebny jest wyspecjalizowany sprzęt – układy ASIC (typu Antminer) lub komputery z dużą ilością kart graficznych. Warto wspomnieć również o rosnącej cenie prądu. Korzystając z Genesis Mining, można ominąć wszystkie te koszta i praktycznie natychmiastowo przejść do wydobywania kryptowalut.

Ponadto, prowadząc całą działalność wydobywczą online, nie będziesz musiał zajmować się takimi kwestiami jak naprawy, modernizacja i zarządzanie sprzętem, problemy z wysoką temperaturą otoczenia koparek, szumy wentylatorów czy kolokacja sprzętu (miejsce).

Podsumowanie

Rentowność inwestycji jest uzależniona od wielu czynników, jednak jeżeli jesteś zainteresowany rozpoczęciem kopania kryptowalut, a nie wiesz jak zacząć, to warto przejrzeć i przeanalizować ofertę Genesis Mining. Ponadto Genesis Mining okazuje się być jednym z niewielu rzetelnych dostawców cloud miningu – wskazuje na to fakt, że firma istnieje już kilka lat i posiada wiele pozytywnych opinii. Jeżeli nie posiadasz dużego budżetu inwestycyjnego lub po prostu nie jesteś obeznany z technologiami, to kopanie w chmurze w Genesis Mining może być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.

 

A jaka jest Twoja opinia o Genesis Mining? – koniecznie pozostaw komentarz!
(Twoja opinia lub komentarz może pomóc innym użytkownikom!)

 

 Jeden komentarz

  • P
    Piotor

    Zainwestowałem w tą kopalnię (Genesis Mining) ale niestety po kilkunastu miesiącach kopalnia nie daje żadnych zysków moja wykupiona moc jest za słaba. Uważam z praktyki że można stracić w tej kopalni. 🙁

Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.