Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Binance wprowadza automatyczne spalanie zamiast kwartalnego

Binance wprowadza automatyczne spalanie zamiast kwartalnego

Wiadomości
23 grudnia, 2021
512
binance-gielda-bez-weryfikacji

Binance oficjalnie ogłosił wdrożenie nowego protokołu Auto-Burn Binance Coin (BNB), który zastąpi dotychczasowy mechanizm kwartalnego wypalania.

W odpowiedzi na prośby społeczności BNB, Binance zmienił swój kwartalny protokół wypalania dla tokenów BNB. Według Binance, zapewni to większą “przejrzystość i przewidywalność” dla społeczności. Dzięki temu BNB będą spalane automatycznie w oparciu o formułę składającą się z danych on-chain dotyczących całkowitej liczby wygenerowanych bloków i średniej ceny BNB.

W chwili obecnej istnieją dwa mechanizmy spalania BNB. Jednym z nich jest spalanie w czasie rzeczywistym procentu opłat za gaz na Binance Smart Chain. Drugim jest kwartalne spalanie w oparciu o program Accelerated Burne, który od teraz zastąpi mechanizm BNB Auto-Burn.

Od momentu uruchomienia BNB, Binance zobowiązał się do spalenia 100 milionów tokenów. Taka liczba stanowi połowę pierwotnej całkowitej podaży. Kiedy całkowita podaż BNB w obiegu spadnie poniżej 100 milionów, Auto-Burn zostanie przerwany.

W ostatnim kwartalnym wypalaniu firma usunęła z obiegu 1 335 888 BNB, czyli wówczas około 639 462 868 dolarów. Na początku tego roku, zespół zniszczył tokeny BNB o wartości 400 milionów dolarów.

W momencie pisania tego tekstu, BNB jest notowany na poziomie 528 dolarów. Jest to spadek o 23,65% od rekordowego poziomu 690,93 USD osiągniętego w dniu 10 maja 2021 r. Nadal jest to jednak wzrost o 1295% od początku 2021 r.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.