Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Kopanie kryptowalut na Gameboyu? – To możliwe

Kopanie kryptowalut na Gameboyu? – To możliwe

Wiadomości
28 marca, 2021
848
gameboy kopanie

Naukowiec zajmujący się bezpieczeństwem IT przystosował pierwszą konsolę do gier Nintendo do wydobywania kryptowaluty.

Zgodnie z niedawnym filmem na YouTube, użytkownik Stacksmashing wykorzystał sprzęt z Nintendo Game Boy, wydanego po raz pierwszy w 1989 roku, jako punkt wyjścia do wydobywania Bitcoina (BTC). Ponieważ konsola do gier nie ma wbudowanych bezprzewodowych funkcji – i w dużej mierze poprzedza Internet – YouTuber użył płytki mikrokontrolera Raspberry Pi. Podłączył ją do portu łącza Game Boya i karty flash USB, aby nawiązać połączenie z węzłem BTC uruchomionym z jego komputera.

Moim celem było użycie oryginalnego, niezmodyfikowanego Game Boya

– powiedział Stacksmashing.

0,8 hashy na sekundę

Stacksmashing napisał swój własny kod wydobywczy dla pamięci tylko do odczytu Game Boy’a. Następnie zintegrował oprogramowanie wydobywcze – zmodyfikowane dla konsoli do gier – i uruchomił węzeł BTC na swoim komputerze. W rezultacie na zielonym ekranie konsoli pojawiały się coraz większe liczby, co wskazywało na to, że urządzenie próbuje wydobywać kryptowalutę.

Szybkość haszowania jest całkiem imponująca, około 0,8 hashy na sekundę. Jeśli porównasz to z nowoczesną koparką ASIC, która osiąga około 100 terahashy na sekundę, możesz zobaczyć, że jesteśmy prawie tak samo szybcy, tylko wyłączeni przez czynnik około 125 trylionów. W tym tempie wydobycie jednego Bitcoina powinno nam zająć tylko kilka kwadrylionów lat.

Wielu entuzjastów kryptowalut od pewnego czasu próbuje wykorzystać konsole do gier jako sposób na wydobycie BTC lub innych kryptowalut. Ogólnie jednak systemy te nie są ani zaprojektowane, ani sprzedawane z myślą o górnikach.

Czytaj również:  Ta kopalnia kupuje 20 000 nowych koparek pomimo bessy

Próby Stacksmashinga, aby wykorzystać 8-bitową konsolę do gier do wydobywania kryptowalut były tylko eksperymentem. Jednak stwierdził on, że jeszcze nie skończył. Już teraz twierdzi, że wykorzystał Super Game Boy firmy Nintendo – adapter wydany w 1994 r., który pozwala na odtwarzanie oryginalnych gier Game Boy na Super Nintendo Entertainment System – do wydobywania BTC w bardzo podobny sposób.

Oczywiście, wydobywanie Bitcoina na Game Boyu jest wszystkim, ale nie jest opłacalne, ale nauczyłem się wielu rzeczy podczas budowania tego i zdecydowanie miałem mnóstwo zabawy.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.