Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Ceny koparek kryptowalut spadły do dwuletniego minimum

Ceny koparek kryptowalut spadły do dwuletniego minimum

Wiadomości
15 lipca, 2022
289
mining bitcoina

Koszt urządzeń do wydobywania bitcoinów w przeliczeniu na wygenerowany hash rate spadł do poziomu z grudnia 2020 r.

Według serwisu Hashrate Index firmy Luxor Mining cena flagowych koprek ASIC (wydajność energetyczna 38 J/TH i więcej) wynosi około 41 dolarów za 1 TH mocy.

CoinDesk, powołując się na własne źródło , podaje, że należące do tej kategorii Antminer S19 i S19 Pro firmy Bitmain sprzedają się po 20-23 USD za TH.

W tym przedziale cenowym sprzedają się również topowe modele Whatsminer M30 od MicroBTC.

Według źródła publikacji, na rynek wywiera presję bankructwo Celsius Mining wraz ze spółką matką. W czerwcu dział górniczy Celsius Network wystawił na aukcję 6 tysięcy koparek po 28$/TH. Firma sprzedała drugą transzę 5.000 jednostek po 22$/TH.

Celsius Network zainwestował łącznie 500 milionów dolarów w wydobycie w Ameryce Północnej w 2021 roku. CEO Alex Mashinsky powiedział w listopadzie, że flota firmy składa się z 22 000 urządzeń ASIC, głównie Antminer S19. Luxor COO – Ethan Vera prognozuje:

W miarę pojawiania się na rynku nowych urządzeń, spodziewamy się, że ceny kolejnych generacji spadną o kolejne $1-$2/TH. Istnieje szereg górników, którzy będą musieli upłynnić część swojej floty, co będzie wywierać dodatkową presję na koszt koparek ASIC.

Według niego spadające ceny minerałów mogą poczuć pewne wsparcie na poziomie 18$-20$/TH. Na tym poziomie jest teraz “rój ofert” kupna – zauważył Vera.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.