Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Prezes VanEck: Technologia Blockchain całkowicie zrewolucjonizuje Wall Street

Prezes VanEck: Technologia Blockchain całkowicie zrewolucjonizuje Wall Street

Wiadomości
11 kwietnia, 2022
371
van eck blockchain

Jan van Eck – dyrektor generalny globalnego zarządcy inwestycyjnego VanEck – uważa, że branża kryptowalut będzie nadal się rozwijać, a technologia blockchain “całkowicie zrewolucjonizuje Wall Street”. Nie stanie się to jednak tak szybko, ponieważ wymaga to stałej współpracy z organami regulacyjnymi.

Jestem zaskoczony całą technologią

W jednym z ostatnich wywiadów dyrektor wykonawczy VanEck przewidział, że technologia blockchain może “całkowicie” zmienić sposób działania wiodących instytucji finansowych.

Jan van Eck zauważył, że ta transformacja może zająć trochę czasu, ponieważ organy nadzorcze muszą zatwierdzić każdy krok w tej przestrzeni. Poruszył również temat uniwersum niewymiennych tokenów, nazywając je “fenomenem”.

Wygląda na to, że technologia blockchain całkowicie zrewolucjonizuje Wall Street. Jedynym powodem, dla którego trwa to tak długo, są regulatorzy. Cały fenomen NFT, to znaczy, jestem pod wrażeniem całej tej technologii. To jest pozytywne.

CEO wyraził nadzieję, że przyjazne nastawienie niektórych krajów europejskich do kryptowalut da branży kolejny impuls do rozwoju. Jedynym wyjątkiem, według niego, jest Wielka Brytania, gdzie władze nie popierają cyfrowych aktywów:

Niemcy są przyjazne kryptowalutom. Szwajcaria. Kontynent, o dziwo, jest bardzo przyjazny kryptowalutom. Wielka Brytania. To jest, wiesz, tak jakby czarne albo białe. To bardzo negatywne.

Pomimo negatywnych komentarzy Banku Anglii przez lata, minister finansów Wielkiej Brytanii – Rishi Sunak – wyraził ostatnio pozytywny stosunek do przemysłu kryptowalutowego. Konkretnie, chce, by jego kraj stał się “globalnym centrum” dla cyfrowych aktywów. Sunak poprosił także Mennicę Królewską o stworzenie niewymiennego tokena.

Czytaj również:  Kochasz gry online i kryptowaluty? – Sprawdź produkcję Taurion

VanEck i regulatorzy

W zeszłym roku spodziewano się, że gigant inwestycyjny otrzyma zgodę na uruchomienie bezpośredniego, bitcoinowego funduszu ETF Jednak SEC wstrzymała ambicje VanEck’a powołując się na ochronę inwestorów. Agencja argumentowała, że menedżer inwestycyjny nie poradził sobie z poprzednimi kwestiami, które zostały “wyznaczone w celu zapobiegania oszustwom i manipulacjom”.

W swoim ostatnim wywiadzie Jan van Eck ujawnił swoje rozczarowanie odrzuceniem przez SEC. Uważa, że nie było żadnej współpracy między organem nadzoru finansowego a jego firmą. Dyrektor nie sądzi, by to się zmieniło w najbliższej przyszłości:

Regulatorzy podjęli decyzję. Nie chcą wiedzieć, dopóki jurysdykcja nie zostanie wyjaśniona. W zeszłym roku nie wydarzyło się nic – zero – poza działaniami egzekucyjnymi. I nic nie wydarzy się w tym roku. I założę się, że w przyszłym roku też nic się nie wydarzy. W tym tempie nic nie nabiera prędkości.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.