Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Ośmiu amerykańskich ustawodawców handlowało kryptowalutami w ciągu ostatniego roku

Ośmiu amerykańskich ustawodawców handlowało kryptowalutami w ciągu ostatniego roku

Wiadomości
17 lutego, 2022
378
bitcoin investing

Według ostatniej analizy CNBC, ośmiu z najwyżej postawionych polityków w USA handlowało kryptowalutami w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Siedmiu z nich to republikanie, w tym senator Pat Toomey i senator Cynthia Lummis, podczas gdy jeden jest członkiem Partii Demokratycznej.

Kto wskoczył do wagonu?

Ogólnie rzecz biorąc, rok 2021 był bardzo udany dla branży kryptowalutowej, ponieważ wiele firm i znaczących inwestorów zaczęło korzystać z tej klasy aktywów. W przeciwieństwie do globalnej inflacji, kryzysu finansowego i dewaluacji walut narodowych, bitcoin i wiele alternatywnych monet stało się atrakcyjną opcją inwestycyjną. W związku z tym odnotowały one rekordowo wysokie ceny i zwiększyły swoją popularność wśród szerokiej społeczności.

Wśród osób, które dokonały transakcji na aktywach cyfrowych w ciągu ostatniego roku jest ośmiu amerykańskich ustawodawców, jak donosi CNBC. Co ciekawe, tylko jeden z nich jest przedstawicielem Partii Demokratycznej – Marie Newman z Illinois.

Najbardziej aktywnym handlarzem kryptowalut wśród Republikanów był kongresman Mark Green. Zgłosił on 16 transakcji o wartości od około 1000 do 15 000 USD każda, głównie przeprowadzonych za pośrednictwem wspólnego konta. Polityk ujawnił ponadto, że jego inwestycjami zarządzał licencjonowany broker.

Zwolenniczka Bitcoina Cynthia Lummis jest kolejnym Republikaninem, który zakupił kryptowaluty w tym przedziale czasowym. Zgodnie z jej ujawnieniami finansowymi, w sierpniu kupiła ona aktywo o wartości od 50 000 do 100 000 dolarów. Wcześniej przyznała się do zakupu pięciu BTC w 2013 roku, kiedy cena pojedynczej monety wynosiła 300 dolarów.

Czytaj również:  BTC może przekroczyć 1 milion dolarów w ciągu następnej dekady - twierdzi ARK Invest

Senator Pat Toomey jest następny w kolejce. W czerwcu kupił udziały w instrumentach inwestycyjnych bitcoin i ether firmy Grayscale. Każda transakcja była warta od 1 000 do 15 000 dolarów. Jego rzeczniczka utrzymywała, że “kryptowaluty stały się istotną klasą aktywów o znacznych rozmiarach”. Z drugiej strony stwierdziła, że powinna ona stanowić “bardzo skromną” część ogólnego portfela inwestycyjnego.

Kongresman Michael Waltz jest również hodlerem. Kupił BTC dwukrotnie w czerwcu, za każdym razem przeznaczając na ten cel od 15 000 do 50 000 USD.

Pozostali inwestorzy kryptowalutowi obejmują takie osoby jak kongresman Michael McCaul, senator Ted Cruz z Teksasu i Barry Moore z Alabamy.

Burmistrzowie też przyjęli kryptowaluty

Polityczni przywódcy dwóch amerykańskich centrów finansowych również okazali wsparcie dla świata cyfrowych aktywów w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Oprócz osobistego inwestowania w bitcoina i eter, burmistrz Miami Francis Suarez obiecał otrzymywać swoją pensję w podstawowej kryptowalucie. Tym samym stał się on pierwszym amerykańskim politykiem, który zdecydował się na taki krok.

Niedługo potem burmistrz Nowego Jorku – Eric Adams – poszedł w jego ślady, mówiąc, że swoje pierwsze trzy wypłaty otrzyma w BTC zamiast w dolarach.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.