Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Coinbase ogłasza wyniki finansowe i wprowadzenie DOGE w ciągu 6-8 tygodni

Coinbase ogłasza wyniki finansowe i wprowadzenie DOGE w ciągu 6-8 tygodni

Wiadomości
14 maja, 2021
841
coinbase

Coinbase ma za sobą spektakularny 2021 rok. Firma ogłosiła 1,80 miliarda dolarów przychodów, o 585 milionów dolarów więcej niż w czwartym kwartale 2020 roku i o 191 milionów dolarów więcej niż jej wyniki sprzed roku.

Duża część tych liczb jest napędzana przez rosnące zainteresowanie kryptowalutami. Giełda obsługuje 56 milionów użytkowników i 6,1 miliona miesięcznych transakcji. Coinbase zarabia z opłat generowanych przez każdy handel dokonany na swojej platformie.

IPO było również dobrą wiadomością dla Coinbase, która skorzystała ze zwiększonego zaufania do swojej marki. Będąc w pełni regulowaną platformą, Coinbase stała się punktem odniesienia dla amerykańskich instytucji i inwestorów, którzy chcą zwiększyć swoją ekspozycję na kryptowaluty.

Akcje Coinbase wzrosły o 3% po opublikowaniu pozytywnych wyników. Jednak niepokój związany z możliwym dochodzeniem IRS i DOJ w sprawie Binance wzbudził nerwowość wśród traderów, a akcje spadły o 6,5%.

Coinbase jest wiodącą giełdą kryptowalutową w Stanach Zjednoczonych. Oferuje platformę handlową, portfel, usługę powierniczą i usługi analityczne blockchain.

Coinbase wysyła Dogecoin na Księżyc… z pomocą Elona Muska

W tym samym raporcie, Coinbase ogłosił swoją decyzję o wprowadzeniu na giełdę Dogecoin (DOGE) w ciągu około 6 do 8 tygodni.

Decyzja ta stała w jawnej sprzeczności z jej poprzednim wizerunkiem jako firmy, która wymienia tylko poważne projekty o solidnych podstawach. Dogecoin jest zdecydowanie absolutnym przeciwieństwem tej filozofii. Ale prawa konkurencji na rynkach mogą przeważyć nad osobistymi filozofiami, a dyrektor generalny Coinbase postawił sprawę jasno:

“Nasi konkurenci wspierają pewne aktywa kryptowalutowe, które doświadczają dużego wolumenu obrotu i wzrostu kapitalizacji rynkowej, których obecnie nie wspieramy, a także oferują nowe produkty i usługi, których my nie oferujemy”.

Wiadomość była powiewem świeżości dla traderów meme kryptowaluty, która przez poprzednie 5 dni jedynie spadała. Wśród dzisiejszej krwawej jatki, hodlerzy Doge mogą pochwalić się 46% zwrotem w ciągu ostatnich 24 godzin.

 Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.