Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Grayscale rośnie o miliard USD w ciągu tygodnia

Grayscale rośnie o miliard USD w ciągu tygodnia

Wiadomości
23 stycznia, 2021
1022
grayscale-kicks-off-national-cryptocurrency-ad-campaign-on-cnbc-msnbc-fox

Grayscale bije kolejne rekordy dzięki swojemu funduszowi Bitcoina. W ciągu zaledwie tygodnia firma pozyskała od klientów instytucjonalnych wpływy w wysokości ponad 1 miliarda dolarów. Dodatkowo, firma przygotowuje się do uruchomienia kilku nowych funduszy powierniczych dla m.in. Chainlinka (LINK) i Tezosa (XTZ).

Grayscale bije nowe rekordy

IV kwartał był rekordowym okresem dla giganta krypto inwestycji – Grayscale. Firma w tym czasie odnotowała rekordowy napływ środków. Naturalnie za większość z tych funduszy odpowiadał Bitcoin Trust.

Te rekordowe napływy od inwestorów instytucjonalnych spowodowały, że Grayscale zgromadził ogromne ilości BTC. Portfele spółki stanowią już ponad 3% całkowitej podaży BTC.

Ostatnio dyrektor generalny Grayscale – Michael Sonnenshein, przedstawił dowody na znaczy wzrost napływów od inwestorów instytucjonalnych. Podzielił się on dokumentacją z SEC, z której wynika, że tacy inwestorzy w ciągu zaledwie jednego tygodnia, wpłacili do GBTC 1,3 mld dolarów.

W najlepszym kwartale – IV kwartale 2020 roku, średnia kwota zebrana w ciągu tygodnia wyniosła 217 milionów dolarów. Oznacza to, że Grayscale zaliczyło rekordowy tydzień.

Co ciekawe, jak pokazują dane z Ycharts, premium Bitcoin Trust po raz pierwszy od ponad roku spadło poniżej 3%. Jest to ogromny spadek w porównaniu z ubiegłym miesiącem, kiedy premium wynosiło ponad 40%.

Może to sugerować, że niektórzy akredytowani inwestorzy zrealizowali swoje pozycje w GBTC. Ponieważ GBTC jest produktem podlegającym pod SEC, inwestorzy muszą zablokować swoje udziały na sześć miesięcy. Dopiero po upływie tego okresu mają prawo do sprzedaży swoich pozycji, a to może mieć wpływ na wysokość premii.

Czytaj również:  Morgan Stanley posiada ponad milion akcji Grayscale Bitcoin Trust

Nowe fundusze Grayscale?

Oprócz Bitcoina firma dostarcza też produkty dla kilku innych kryptowalut. Należą do nich Bitcoin Cash, Ethereum, Ethereum Classic, Litecoin i inne. Niedawno w związku z oskarżeniami SEC przeciwko Ripple, firma zdecydowała się na rozwiązanie funduszu XRP.

Wkrótce jednak Grayscale może wprowadzić więcej produktów. Firma Delaware Trust Company, wymieniona na liście Grayscale jako “statutowy powiernik”, złożyła dokumenty w państwowym rejestrze korporacji w celu utworzenia funduszy dla pięciu cyfrowych aktywów. Są to Chainlink, Tezos, Decentraland, Livepeer i Basic Attention Token.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.