Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Inwestowanie w kryptowaluty i Bitcoina przez Revolut. Poradnik i opinie

Inwestowanie w kryptowaluty i Bitcoina przez Revolut. Poradnik i opinie

Giełdy i kantory Poradniki
22 grudnia, 2020
2684
revolut bitcoin kryptowaluty

Kiedy dopiero zaczynamy interesować się rynkiem giełdowym i inwestycyjnym, a co za tym idzie również zakupem Bitcoinów, bez wątpienia prędzej czy później natrafimy na hasło: Revolut. W dużym uproszczeniu jest to miejsce, gdzie możemy inwestować poprzez spekulacje, uzupełniając w ten sposób nasz internetowy portfel walutowy. Początkowo przedsiębiorstwo interesowało się głównie sposobem łatwiejszego zarządzenia walutami dla osób podróżujących, jednak z czasem stało się ono także konkurencją dla banków oraz rynku walutowego Forex. Jak do tego doszło?

Zanim zaczniemy – co trzeba wiedzieć o Revolut

Już na samym wstępie warto nakreślić specyfikę zarządzania pieniędzmi i kryptowalutami poprzez Revolut. Inwestując w waluty internetowe za pośrednictwem tej platformy, nie mamy możliwości zakupu i nie stajemy się właścicielem np. BTC, a bardziej “posiadaczami” ekspozycji. Korzystając z aplikacji, dochodzi do transakcji na podobnej zasadzie jak spekulacji kontraktów futures, czyli nie możemy nimi handlować poza samym rynkiem, a także na innym podłożu nie posiadają one wartości.

Sama specyfika możliwości oferowanych przez Revolut, nazywany potocznie portfelem walutowym różni się jednak znacząco od formatu tego rodzaju. Tak samo ciężko przyrównać ten model do giełdy kryptowalut, jednak objaśniając szerzej zagadnienie, będzie dużo łatwiej dostrzec podobieństwa obu systemów, a także ich znaczące różnice.

Sprawdź pełną ofertę krypto w Revolut

Co może nam zaoferować Revolut?

Za pośrednictwem aplikacji możemy co prawda nabywać pieniądz fiducjarny i wymieniać go na kryptowaluty, takie jak: Bitcoin, Bitcoin Cash, Ripple, Ethereum, Litecoin, OmiseGO, Tezos, EOS czy ZRX, jednak nie stajemy się ich faktycznymi właścicielami. Jesteśmy nimi niejako w samym Revolut, jednak nie możemy wypłacić środków z aplikacji na inny internetowy portfel (aktualizacja: Revolut ogłosił prace nad funkcjonalnością przesyłania kryptowalut).

W tym przypadku mechanizm jest w pewnych względach podobny do kontraktów na giełdzie, gdzie spekulujemy różnicę między ceną kupna a sprzedaży (działa w dwie strony). Oznacza to, że Revolut na ten moment oferuje opcję kupna i sprzedaży kryptowalut, jednak nie istnieje możliwość przesyłania Bitcoina i pozostałych cyfrowych walut na portfele zewnętrzne. Handel kryptowalutami na Revolut jest łatwy i przyjemny, jednak tylko w przypadku gdy chcemy zarabiać na wzrostach wartości i sprzedawać krypto po cenie wyższej, aniżeli cena naszego zakupu.

Sama aplikacja oferuje również co prawda mniej popularny handel akcjami spółek, co jednak w znaczącym stopniu ułatwia również poznanie zasad działania ekspozycji na waluty internetowe.

Niemniej umiejętne operowanie rynkiem kryptowalut z użyciem Revolut pozwala na osiągnięcie zarobku na zasadzie spekulacji i następnego wypłacenia środków na konto bankowe posiadane w firmie. Oznacza to centralizację samego obrotu dochodem i stratami, jednak niewątpliwą zaletą jest bardzo szybka weryfikacja i możliwość wypłacenia zdobytych środków.

Wybór planu dla naszego konta

Platformę możemy użytkować w sposób darmowy, czyli z użyciem programu standardowego z prowizją wynoszącą 2,5%. Do wyboru mamy również płatne opcje, z których pierwsza z nich to Konto Premium, gdzie opłata za miesiąc użytkowania wynosi 29,99 zł, jednak prowizja zmniejsza się wtedy do 1,5%.

Tyle samo zostaje pobrane przez aplikację kiedy decydujemy się na Konto Metal, które jak sama nazwa wskazuje, gwarantuje uzyskanie własnej karty debetowej i priorytetami z tym związanymi. W tym wypadku całkowity koszt miesięczny wynosi 49,99 zł.

Czas na działanie, czyli jak kupić Bitcoina i inne kryptowaluty za pośrednictwem aplikacji

Zanim zaczniemy handel walutami internetowymi w Revolut, trzeba przede wszystkim ściągnąć samą aplikację i opanować podstawowy mechanizm poruszania się po niej. Od razu warto zaznaczyć, że nie jest to skomplikowany proces, a prostota całego systemu jest jedną z podstawowych zalet korzystania z niego.

Instalacja i tworzenie konta

Zaczynamy oczywiście od pobrania samej aplikacji, co możemy zrobić za pośrednictwem strony internetowej Revolut.com, gdzie klikamy w ikonę “Pobierz Aplikację” znajdującą się na dole ekranu. Należy wpisać następnie nasz numer komórkowy, na który zostanie wysłany SMS potwierdzający i posiadający link, za pomocą którego przechodzimy do Apple Store lub Google Play (w zależności od systemu operacyjnego).

Możemy również pobrać aplikację używając samego smartfona i wyszukując Revolut w jednym z wyżej wymienionych sklepów.

Przejdź do pobierania aplikacji Revolut

Wyszukujemy zakładkę “Produkty majątkowe”

Kiedy jesteśmy już szczęśliwymi posiadaczami aplikacji, musimy znaleźć w niej tytułową zakładkę “Produkty majątkowe”. Jest to bardzo proste, gdyż na dole ekranu znajduję się kilka ikon, z których wybieramy drugą od lewej (przedstawiającą diagram rosnący).

Możemy tutaj wybrać pomiędzy akcjami, Sejfy Valut, a także interesującymi nas w tym przypadku kryptowalutami. Wszystkie trzy opcję znajdują się w górnej części ekranu, pod nazwą zakładki głównej – “Produkty majątkowe”. Przechodząc już do tej z napisem “kryptowaluty”, wybieramy w niej “Start”.

Bitcoin czy inna kryptowaluta?

I tak naprawdę w tym miejscu kończy się niezbędna instrukcja, gdyż możemy już swobodnie wymienić walutę namacalną na wybraną przez nas kryptowalutę. Do naszej dyspozycji pozostają: BTC, BCH, LTC, ETH, XRP – symbolizujące skróty wymienionych na wstępie walut.

W tym momencie rozpoczynamy dowolną inwestycję, klikając np. Bitcoin, następnie “+kup” i “kup teraz”. Tak samo postępujemy przy sprzedaży, a jeśli chcemy zweryfikować nasz wyciąg, wystarczy wybrać opcję znajdującą się na prawo od pozycji sprzedażowej.

Revolut a kwestia podatku

Tutaj rozliczenie z urzędem skarbowym następuje tylko wtedy, kiedy faktycznie uzyskaliśmy dochód za pomocą aplikacji. Ta zasada nie obowiązuje w przypadku jeśli w naszym portfelu znajdują się jedynie wartości np. akcji.

Wspomniana wcześniej opcja zajrzenia w wyciągi z konta, umożliwia nam pobranie podsumowania miesięcznego ze wszystkich dokonanych transakcji. Nam pozostaje wypełnić samodzielnie formularz PIT-38, który odnosi się do osób osiągających zysk dzięki udziałom w spółkach. Wysokość samego podatku oscyluje w granicy 19%. Należy jednak pamiętać, że ostateczny dochód zależny jest od wyboru konkretnego konta w Revolut.

Rozpocznij inwestowanie w krypto z Revolut

Opinie użytkowników aplikacji

Przeszukując internet oraz zagłębiając się w badania dotyczące zadowolenia z Revolut, opinie w większości przypadków są mocno pozytywne. Większość użytkowników w opiniach chwali sobie przejrzystość samej aplikacji, a także prostotę transakcji na bitcoinie i innych kryptowalutach. Bardzo często słyszy się, że możliwość prowadzenia darmowego konta jest strzałem w dziesiątkę, gdyż umożliwia to zapoznanie się z rynkiem początkujących inwestorów.

Częste korzystanie z aplikacji przekłada się dodatkowo na różnego rodzaju bonusy i promocje, co pozwala również zgłębić nieznane wcześniej opcję i lepiej zrozumieć rynek zarządzania spekulacjami. Opinie na temat plusów bardzo często wyliczają możliwość darmowej wypłaty z bankomatu kwoty nieprzekraczającej 3 000 zł. Jednak najczęściej wymienianą zaletą, która znacząco ułatwia proces i wpływa jednocześnie na tak duże zainteresowanie aplikacją, jest natychmiastowy dostęp zarówno do akcji, jak i kryptowalut.

Co zamiast Revolut?

Jeżeli nie satysfakcjonuje Cię oferta handlu kryptowalutami na Revolut, możesz skorzystać z bardziej zaawansowanych funkcjonalności dzięki korzystaniu z giełd kryptowalut. Najpopularniejsze giełdy kryptowalut takie jak Binance bądź BitBay oferują szereg narzędzi dla bardziej zaawansowanych użytkowników, a także możliwość przesyłania kryptowalut pomiędzy portfelami. Sprawdź Binance Opinie lub BitBay Opinie aby dowiedzieć się więcej.

W przypadku handlu na giełdach kryptowalut ważnym elementem jest bezpieczeństwo środków, dlatego zaleca się korzystanie z portfeli kryptowalut takich Ledger Nano w wersji S oraz X, bądź portfel Ethereum ERC20 w przypadku inwestowania w tokeny.2 komentarze

  • d

    Revolut spoko opcja jak ktoś potrzebuje na szybko zainwestować jakieś grosze. Jeśli myślisz jednak o tym bardziej poważnie powinieneś skorzystać z giełdy kryptowalut

  • J
    Jaroz

    Revolut to doskonała opcją nie tylko do inwestowania w różne instrumenty. Bank daje nam prowadzenia wielu kont w wielu walutach już w wersji podstawowej (darmowej) konta, a wszystko obsługiwane jedną kartą płatniczą. Dodatkowo istnieje możliwość generowania jednorazowych kart płatniczych. A wszystko to połączone z programami rabatowymi, gdzie nie trzeba nigdzie się logować, wybierać, a wystarczy tylko dokonanie płatności kartą Revolut.

Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.