Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Bitcoin spada poniżej 40 000 USD!

Bitcoin spada poniżej 40 000 USD!

Bitcoin Wiadomości
19 maja, 2021
1139
Crypto, bitcoin, Depositphotos

Po kolejnym dużym załamaniu cenowym, Bitcoin (BTC) skorygował się o kolejne 12%. Tym samym spadł poniżej kluczowego wsparcia na poziomie 40 000 USD.

W tym momencie na rynku wyraźnie rządzą niedźwiedzie. Ostatnie załamanie cenowe ma miejsce w momencie, gdy Ludowy Bank Chin (PBoC) ostrzega lokalne firmy i instytucje przed inwestowaniem w Bitcoina i kryptowaluty.

To już drugi raz w ciągu ostatnich trzech pullbacków, kiedy cena BTC skorygowała się o ponad 12%. Dzieje się to w momencie, gdy wpłaty na giełdy szybują na nowe szczyty. Jak wynika z danych Glassnode, podczas poniedziałkowego załamania cen, w ciągu jednego dnia na giełdy trafiło ponad 30 tysięcy Bitcoinów. Był to największy jednodniowy depozyt na giełdach po krachu z marca 2020 roku.

Wygląda na to, że w tym momencie wśród inwestorów i traderów panuje wyraźny strach, który nie skłania do kupowania na spadkach. W chwili obecnej Bitcoin notowany jest na poziomie ostatnio widzianym w lutym 2021 roku. Ponadto, jego kapitalizacja rynkowa zanurkowała poniżej 750 miliardów dolarów.

Cena BTC skorygowała się o ponad 30%, spadając z poziomu ponad 57 000 USD do poziomu poniżej 40 000 USD. Co więcej, ponad 300 miliardów dolarów zostało usuniętych z wyceny Bitcoina (BTC). Dominacja cenowa Bitcoin (BTC) osiągnęła również trzyletni poziom poniżej 40%.

Instytucje i długoterminowi posiadacze kontynuują kupowanie

W miarę jak cena Bitcoin (BTC) kontynuuje korektę, gracze instytucjonalni i długoterminowi posiadacze kupują spadki. Jak wynika z danych Glassnode, liczba adresów akumulacyjnych wzrosła o 1,1% w ciągu ostatniego tygodnia.

We wtorek, 18 maja, firma MicroStrategy ogłosiła zakup Bitcoinów o wartości 10 milionów dolarów, dzięki czemu jej całkowity stan posiadania Bitcoinów przekroczył 92 000. Przemawiając do Business Insider, Pankaj Balani, dyrektor naczelny giełdy instrumentów pochodnych kryptowalut Delta, powiedział:

Wczoraj widzieliśmy duży wolumen w putach na 40 000 USD. Podczas poprzednich spadków widzieliśmy, że sentyment nie zmienił się aż tak bardzo. Tym razem widzimy zmianę sentymentu. Nie widzimy żadnych oznak łowienia dołków. Konsensus wydaje się być taki, że spadł on dość gwałtownie i może spaść jeszcze trochę. Tak więc 35 000 – 38 000 USD to strefa, na którą czeka większość traderów.

 Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.