Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Giełda kryptowalut Huobi

Giełda kryptowalut Huobi

Giełdy i kantory
28 lipca, 2022
370
giełda kryptowalut huobi

Huobi to popularna giełda kryptowalut z siedzibą na Seszelach, która została pierwotnie założona w Chinach w 2013 roku. Przez lata, firma stojąca za platformą urosła do ogromnej wielkości, otwierając biura zlokalizowane m.in. w Hongkingu, Japonii, USA czy Korei Południowej. Od 2018 roku firma jest publicznie notowana na giełdzie w Hongkongu.

Przegląd firmy

Huobi Global została założona przez Leona Li w 2013 roku, pierwotnie z siedzibą w Chinach. W 2017 roku, po rozprawieniu się Chin z giełdami kryptowalut, siedziba Huobi Global została przeniesiona do Singapuru, a następnie ostatecznie do Republiki Seszeli. Huobi Global jest dostępny w większości krajów na świecie, ale nie obsługuje kilku krajów, w tym Stanów Zjednoczonych i Japonii (choć użytkownicy w Japonii mogą zamiast tego korzystać z Huobi Japan).

Huobi Global oferuje handel kryptowalutami, z bardzo dużym wyborem obsługiwanych aktywów i rozsądnie niskimi opłatami handlowymi. Platforma jest przeznaczona dla aktywnych handlowców i inwestorów instytucjonalnych, oferując zlecenia limitu, stop, a także margin i handel kontraktami terminowymi. Inwestorzy instytucjonalni mogą uzyskać dostęp do stanowisk handlowych OTC, instrumentów pochodnych i niestandardowych narzędzi handlowych.

Huobi Global jest uważany za bezpieczne i godne zaufania miejsce do kupowania, handlu, przechowywania, zarabiania i sprzedawania 600+ walut cyfrowych. Giełda obsługuje dziesiątki milionów użytkowników w ponad 195 krajach na całym świecie, oferując wiele sposobów i metod płatności (w tym 57+ waluty FIAT, również PLN) oraz konkurencyjne opłaty handlowe na poziomie 0.2% (maker i taker). Ponadto giełda oferuje bardzo intuicyjną aplikację mobilną.

Obsługiwane kryptowaluty przez Huobi

Huobi Global oferuje dostęp do prawie 600 aktywów, dając użytkownikom jeden z największych wyborów kryptowalut na scentralizowanych giełdach. Oferta kryptowalut obejmuje m.in. popularne opcje, takie jak Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Dogecoin (DOGE) i Polkadot (DOT). Regularnie na platforme dodawane są nowe kryptowaluty, a pełny wykaz aktywów, którymi można handlować na Huobi znajdziesz pod tym linkiem: https://www.huobi.com/en-us/markets/?tab=exchange

Huobi oferuje również własny token giełdowy – Huobi Token (HT). Jego posiadacze mogą otrzymać zniżki na opłaty za handel na giełdzie.

Doświadczenie handlowe

Huobi Global oferuje zaawansowane doświadczenie handlowe, z interaktywnymi wykresami, zleceniami limitu i stopu, jak również z depozytami zabezpieczającymi i transakcjami futures.

W przypadku handlu margin użytkownicy mają dostęp do mniejszej puli kryptowalut dostępnych do handlu, ale mogą używać do 5x dźwigni. W przypadku transakcji terminowych, Huobi Global oferuje możliwość granie na wzrosty i spadki obsługiwanymi kryptowalutami lub uczestniczenia w wieczystych swapach, które są rodzajem kontraktu pochodnego.

Metody płatności na Huobi

Huobi obsługuje łącznie 57 lokalnych walut i 60 metod płatności (złotówkami dokonamy zakupu jedynie za pomocą karty kredytowej lub debetowej). Oferta depozytów różni się w zależności od kraju, z którego użytkownik chce dokonać wpłaty. Ogólnodostępnymi metodami płatności są karty kredytowe / debetowe, przelewy bankowe (SWIFT & SEPA), AdvCash, Faster Payment.

Opłaty na Huobi

Huobi Global oferuje dość niskie opłaty za handel kryptowalutami, ale wyższe opłaty dla tych, którzy chcą kupić kryptowaluty za pomocą karty kredytowej lub debetowej. Depozyty FIAT (takie jak dolary amerykańskie czy euro) są bezpłatne.

Huobi Global pobiera opłaty w oparciu o model maker-taker, ze zniżkami dla użytkowników posiadających duży pakiet tokenów HT.

Istnieją dwie struktury opłat za handel: jedna dla kont ogólnych i jedna dla kont profesjonalnych. Konta profesjonalne wymagają bardzo wysokiego wolumenu obrotu (ponad 1.000 BTC co 30 dni), a także posiadania dużej ilości tokenów HT (co najmniej 2.000 sztuk). Poniżej przedstawiamy strukturę opłat dla kont ogólnych.

Struktura prowizji dla kont ogólnych

Poziom 30-dniowy wolumen Podstawowa prowizja Posiadane tokeny HT Prowizja w HT Zniżka
1 < 1000 BTC 0.2000% ≥10HT 0.1800% 10%
2 < 1000 BTC 0.2000% ≥100HT 0.1600% 20%
3 < 1000 BTC 0.2000% ≥500HT 0.1200% 40%
4 < 1000 BTC 0.2000% ≥1,000HT 0.0900% 55%
5 < 1000 BTC 0.2000% ≥2,000HT 0.0800% 60%
6 < 1000 BTC 0.2000% ≥5,000HT 0.0700% 65%

Bezpieczeństwo na Huobi

Huobi Global oferuje standardowe funkcje bezpieczeństwa, w tym dwuskładnikowe uwierzytelnienie (2FA), weryfikację tożsamości i przechowywanie aktywów w zimnym portfelu. Posiada również systemy chroniące i reagujące na ataki DDoS. Ponadto firma posiada specjalny fundusz zabezpieczający w postaci rezerwy aktywów na wypadek kradzieży środków.

Oto szczegóły dotyczące kilku zabezpieczeń oferowanych przez Huobi Global:

  • Przechowywanie kryptowalut w zimnym portfelu: Huobi Global przechowuje 98% aktywów kryptowalutowych użytkowników w zimnych portfelach, które wymagają wielu podpisów (tzw. multisig). To działanie utrzymuje kryptowaluty klientów poza internetem, z dala od niedoszłych zagrożeń.
  • Funkcja zamrożenia konta: Użytkownicy mogą samodzielnie zainicjować zamrożenie konta, jeśli podejrzewają, że ich konto może być narażone na ataki lub mogli paść ofiarą oszustwa.
  • Uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA): Użytkownicy mogą włączyć 2FA za pomocą Google Authenticator, aby dodatkowo zabezpieczyć swoje konto za pomocą losowo wygenerowanego 6-cyfrowego hasła.
  • Rezerwa Bitcoinów: Huobi dysponuje rezerwą w postaci 20 000 BTC na wypadek, gdyby trzeba było pokryć straty wynikające z ewentualnych ataków lub kradzieży z giełdy

Otwieranie konta na Huobi

Aby utworzyć konto na giełdzie Huobi należy mieć ukończone 18 lat oraz nie być obywatelem nieobsługiwanego kraju. Nowi użytkownicy rozpoczynają proces rejestracji od podania adresu e-mail i hasła. Gdy konto użytkownika zostanie zweryfikowane przez e-mail, są oni proszeni o zweryfikowanie swojej tożsamości poprzez dostarczenie informacji osobistych, takich jak adres i data urodzenia, a także przesłanie zdjęcia ID i selfie. Weryfikacja może potrwać do 7 dni roboczych.

Po weryfikacji użytkownicy mogą zdeponować środki lub kryptowaluty i rozpocząć handel. Huobi daje również swoim klientom możliwość zarabiania odsetek poprzez stakowanie kryptowalut lub wpłacanie środków na konto Huobi Earn.

Produkty na Houbi

Huobi Earn

Huobi udostępnia funkcję o nazwie Huobi Earn, która działa na zasadzie lokat. Dostarczając kapitał i blokując go na określony okres czasu można zarobić odsetki. Klienci mogą w ten sposób deponować różne rodzaje kryptowalut, na różny okres czasu i stopę zwrotu. Środki te zostaną wykorzystane przez giełdę do prowadzenia inwestycji m.in. na DeFI.

Staking

Huobi udostępnia możliwość stakowania kilkudziesięciu różnych kryptowalut. W zamian za umieszczenie swoich środków w puli stakowania Huobi można oczekiwać zwrotów rocznych na poziomie 3%-20%.

Rynek P2P

Huobi oferuje funkcjonalność giełdy peer-to-peer. Główne zalety platformy P2P to minimalna wartość transakcji wynosząca zaledwie 100 dolarów i zerowe opłaty handlowe. Obecnie giełda oferuje handel P2P na kryptowalutach takich jak: USDT, BTC, ETH, HT, EOS, HUSD, XRP, LTC. Huobi ma jedną z najlepszych giełd P2P dla kryptowalut ze względu na nowoczesny system filtrowania. Użytkownicy P2P mogą sortować handlowców na podstawie recenzji i ocen na platformie, dzięki czemu jest ona odpowiednia dla nowicjuszy.

Obsługa klienta

Huobi Global oferuje obsługę klienta za pośrednictwem poczty elektronicznej lub czatu na żywo. W razie wystąpienia jakiegokolwiek problemu, użytkownicy mogą zadań pytanie lub opisach swój problem na czacie, a jeżeli nie chcą czekać na odpowiedź, mogą podać swój adres email lub opcjonalnie numer telefonu w celu otrzymania odpowiedzi od giełdy.

Ponadto Huobi Global dostarcza ogromną bibliotekę artykułów pomocowych, choć są one słabo zorganizowane. Oferuje również artykuły edukacyjne i tutoriale na swojej platformie Huobi Learn, która jest dość obszerna.

Opinie o Huobi

Opinie klientów o Huobi Global są mieszane. Kilka znalezionych przez nas opinii zgłasza problemy z wypłacaniem środków i problemy z weryfikacją tożsamości. Wydaje się, że wynika to z faktu, że Huobi Global pozwala użytkownikom na wpłatę środków przed zakończeniem weryfikacji KYC – użytkownicy nie mogą wypłacać środków przed pełną weryfikacją ich tożsamości. Chociaż obsługa klienta jest responsywna, użytkownicy wyrażają frustrację z powodu konieczności wielokrotnego składania dokumentów tożsamości, aby uzyskać dostęp do zdeponowanych środków.

Podobnie jak w przypadku każdej giełdy kryptowalut, użytkownicy powinni zawsze ukończyć konfigurację konta i weryfikację tożsamości przed wpłaceniem jakichkolwiek środków na giełdę.Jeden komentarz

Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.