Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Bitcoin przebija 23 000 USD!

Bitcoin przebija 23 000 USD!

Bitcoin
17 grudnia, 2020
1182
Bitcoin Mining Concept. 3D illustration

Cena Bitcoina dopiero co przełamała psychologiczną barierę 20 000 dolarów, a już dzień później przebijała poziom 23 tys. USD. Zaledwie 24 godziny temu za jedną monetę płaciliśmy jeszcze 19 300 dolarów. Oznacza to, że w ciągu dnia BTC zwiększył swoją wartość o 4000 dolarów.

Cena Bitcoina powyżej 23 000 dolarów

Na zaledwie dwa tygodnie przed końcem 2020 roku Bitcoin wydaje się dawać hodlerom nagrodę za ten ciężki okres. Być może jest to przedwczesny prezent świąteczny, ale Bitcoin wyrwał w górę wykresu z niesamowitym impetem. Najpierw przebił pożądaną barierę 20 tys dolarów, aby chwilę później znajdować się już na poziomie 21 tys. USD. Po przełamaniu tego poziomu byki naciskały na nowe horyzonty. W ciągu zaledwie 5 godzin, udało im się wspiąć do poziomu 22 000 dolarów. Wraz ze wzrostem ceny, w górę poszła też kapitalizacja rynkowa – z 360 miliardów dolarów do około 409 miliardów dolarów.

Jest to największa kapitalizacja w historii Bitcoina i oznacza, że każdy hodler BTC osiągnął zysk. W momencie pisania tego artykułu, cena BTC odnotowała dzienny szczyt, który jest jednocześnie ATH , na poziomie 23 800 dolarów (Binance).

Z technicznego punktu widzenia, Bitcoin znajduje się na niezbadanym terytorium, ale niektóre wskaźniki wyglądają optymistycznie. MACD na świecach 4 i 24-godzinnych pokazuje krzyż, który może wskazywać na zmianę trendu wzrostowego w najbliższych dniach.

RSI jest wysoki, więc zaleca się ostrożność, jednak nie jest on jeszcze na ekstremalnych poziomach pokazanych przy poprzednich okazjach, więc może jeszcze dać miejsce na wzrost cen, zanim byki zechcą zrobić sobie przerwę.

Czytaj również:  Liczba inwestorów posiadających > 1 BTC przekroczyła milion

Dlaczego cena rośnie?

Obecny rajd może wyjaśnić wiele czynników. Jednym z nich może być halving Bitcoina. Oprócz niedoboru spowodowanego apetytem instytucji, własny algorytm Bitcoina obniżył podaż o 50%. Model Stock-to-flow wygląda pod tym względem dość dokładnie, chociaż jego przewidywania na 30 000 dolarów do końca roku mogą być nieco zbyt optymistyczne.

Inną ważną rzeczą, którą należy zauważyć jest ostatnia fala inwestycji instytucjonalnych i nowych produktów zorientowanych na inwestycje w Bitcoin. Swoje inwestycje w Bitcoina ogłosił Square Jacka Dorseya, a PayPal wprowadził nowe usługi związane z krypto.

Jednak wszystko bez wątpienia zapoczątkował Michael Saylor, prezes MicroStrategy. Aktualnie posiada on ok. pół mld dolarów w BTC, i ma zamiar kupować jeszcze więcej.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.