Inwestuj w kryptowaluty na giełdzie Binance

Dominacja Bitcoina najwyższa od 2 lat. Wieloryby kupują BTC o wartości 3,5 mld USD

Dominacja Bitcoina najwyższa od 2 lat. Wieloryby kupują BTC o wartości 3,5 mld USD

Bitcoin
20 czerwca, 2023
100
bitcoin 100 000 USD

Bitcoin (BTC) utrzymał się wczoraj na stabilnym poziomie 26 400 USD, a wieczorem zaczął ponownie rosnąć. Cena natychmiast przebiła 200-tygodniową średnią kroczącą, ale na krótko napotkała opór w okolicach 26 800 USD. Bitcoin szybko przebił również ten opór, a następnie osiągnął szczyt na poziomie 27 200 USD.

Dziś rano bitcoin nieznacznie spada, ale 26 800 USD wydaje się już zmieniać z oporu we wsparcie. W chwili pisania tego tekstu cena BTC wynosi 26 800 USD na Binance. Jest więc dziś 1,5% na plusie. Całkowita kapitalizacja rynkowa wynosi 520 miliardów dolarów, a dominacja 48,5%. Indeks strachu i chciwości to 49 (neutralny).

Makro i przemówienia Powella

Spodziewamy się spokojniejszego tygodnia pod względem wydarzeń makroekonomicznych. Wczoraj rynki amerykańskie pozostały zamknięte, a dziś rano Chiny obniżyły stopy procentowe o 0,1% po rozczarowującym wzroście gospodarczym.

W środę i czwartek czekają nas dwa wystąpienia prezesa Rezerwy Federalnej Jerome’a Powella. W zeszłym tygodniu wywołał on spory spadek cen, sugerując, że Fed chce podnieść stopy procentowe jeszcze dwa razy w tym roku. Prawdopodobnie rozwinie tę kwestię w tym tygodniu.

Tymczasem ponad 74% rynku spodziewa się podwyżki stóp procentowych w przyszłym miesiącu. Goldman Sachs przewiduje, że na tej podwyżce może się skończyć, a do listopada inflacja spadnie na tyle, by ponownie zrobić przerwę.

Dominacja bitcoina na poziomie hossy

Ponieważ bitcoin trzymał się silniej niż wiele altcoinów w ostatnich tygodniach, dominacja BTC ponownie gwałtownie wzrosła. Obecnie wynosi ona ponownie 48% i jest najwyższa od czasu hossy w 2021 roku. W rzeczywistości, według niektórych pomiarów, dominacja bitcoina przekracza już 50%.

Bitcoin z powrotem powyżej 200-WMA

Wraz z przebiciem 200-tygodniowej średniej kroczącej, bitcoin powraca do oporu w okolicach 27 000 USD. Jego przełamanie może oznaczać przerwanie trwającego od kwietnia trendu spadkowego. Taka możliwość wydaje się ekscytować wielu analityków.

Rynek bardzo apatyczny, ale inwestorzy akumulują

Jednak obecnie na rynku panuje duża “apatia”, jak nazywa to firma analityczna Glassnode. Inwestorzy pozostają bardzo ostrożni, co oznacza, że wolumen i zmienność są bardzo niskie. Mimo to HODLerzy nadal powoli gromadzą BTC.

Wieloryby kupują BTC o wartości 3,5 miliarda dolarów

Tymczasem wieloryby bitcoinowe, duzi inwestorzy, również gromadzą, donosi firma analityczna Santiment. Od kwietniowego spadku kupili oni BTC o wartości około 3,5 miliarda dolarów.

Nie oznacza to jednak, że bitcoin w pośpiechu osiągnie poziom 30 000 USD, ostrzega analityk Material Indicators. Przebicie połowy poziomu 27 000 USD będzie wymagało trochę pracy, a jeśli wkrótce nie pojawi się nowa płynność, cena może się odbić.Dodaj komentarz lub opinię

Informacja: wszystkie komentarze i opinie dodawane na forum publiczne są moderowane.